dnes
Neděle - jasno
5°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - zatazeno
5°C
Rekonstrukce náměstí před Rudolfinem by mohla začít za dva roky, opravy čekají i okolí
Jednou z dominant náměstí Jana Palacha je historické Rudolfinum. Foto: Patrik Paprika / Wikimedia Commons

Rekonstrukce náměstí před Rudolfinem by mohla začít za dva roky, opravy čekají i okolí

Příprava rekonstrukce náměstí J. Palacha postoupila do dalšího stádia. Praha zadala vypracování projektové dokumentace pro celkovou úpravu parteru, včetně inženýrské činnosti. Projekt vyjde z vítězného architektonického návrhu Václava Králíčka. Celková předpokládaná hodnota zakázky je 33,5 milionu korun.

Vybraná firma městu dodá mimo jiné dokumenty nutné pro vydání rozhodnutí o umístění stavby, vydání stavebního povolení nebo vypracuje dokumentaci pro výběr zhotovitele stavby. Dokumentace má být městu předána letos v prosinci. Vlastní realizace stavby by měla začít na přelomu let 2019 a 2020.  

Hlavní město vypsalo v roce 2002 soutěž, kterou vyhrál návrh architektů Václava Králíčka a Stanislava Makarova. Pražští radní loni v květnu Králíčkovi přidělili veřejnou zakázku na jeho aktualizaci, zapracuje do ní například nový Palachův pomník.

Nové řešení architekta Králíčka má za cíl funkční a estetické vylepšení celého náměstí a jeho přilehlého okolí. V rámci změn dojde například k přesunu výdechů z garáží stranou z centrální plochy náměstí. Prostor má být celkově přívětivější pro pěší a cyklisty.

Rekonstrukce náměstí proběhne ve třech etapách. První bude rekonstrukce parteru vlastního náměstí Jana Palacha, druhá bude spočívat v úpravě přilehlé partie Alšova nábřeží a třetí v řešení části ulic Křížovnická, 17. listopadu, Kaprova Valentinská a Široká. Každá etapa bude řešena samostatně, a to jak z administrativního tak stavebního hlediska.


Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

16. listopadu 2018 ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

15. listopadu 2018 ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

14. listopadu 2018 v 10:32

Další články
Nahoru