dnes
Úterý - zatazeno
19°C
zítra
Středa - obcasny-dest
25°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
25°C
Rekonstrukce náměstí před Rudolfinem by mohla začít za dva roky, opravy čekají i okolí
Jednou z dominant náměstí Jana Palacha je historické Rudolfinum. Foto: Patrik Paprika / Wikimedia Commons

Rekonstrukce náměstí před Rudolfinem by mohla začít za dva roky, opravy čekají i okolí

Příprava rekonstrukce náměstí J. Palacha postoupila do dalšího stádia. Praha zadala vypracování projektové dokumentace pro celkovou úpravu parteru, včetně inženýrské činnosti. Projekt vyjde z vítězného architektonického návrhu Václava Králíčka. Celková předpokládaná hodnota zakázky je 33,5 milionu korun.

Vybraná firma městu dodá mimo jiné dokumenty nutné pro vydání rozhodnutí o umístění stavby, vydání stavebního povolení nebo vypracuje dokumentaci pro výběr zhotovitele stavby. Dokumentace má být městu předána letos v prosinci. Vlastní realizace stavby by měla začít na přelomu let 2019 a 2020.  

Hlavní město vypsalo v roce 2002 soutěž, kterou vyhrál návrh architektů Václava Králíčka a Stanislava Makarova. Pražští radní loni v květnu Králíčkovi přidělili veřejnou zakázku na jeho aktualizaci, zapracuje do ní například nový Palachův pomník.

Nové řešení architekta Králíčka má za cíl funkční a estetické vylepšení celého náměstí a jeho přilehlého okolí. V rámci změn dojde například k přesunu výdechů z garáží stranou z centrální plochy náměstí. Prostor má být celkově přívětivější pro pěší a cyklisty.

Rekonstrukce náměstí proběhne ve třech etapách. První bude rekonstrukce parteru vlastního náměstí Jana Palacha, druhá bude spočívat v úpravě přilehlé partie Alšova nábřeží a třetí v řešení části ulic Křížovnická, 17. listopadu, Kaprova Valentinská a Široká. Každá etapa bude řešena samostatně, a to jak z administrativního tak stavebního hlediska.


Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

Včera v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

Včera v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

21. dubna 2019 v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru