dnes
Čtvrtek - jasno
10°C
zítra
Pátek - jasno
9°C
pozítří
Sobota - jasno
7°C
Pražská doprava

Rekonstrukce na Jižní spojce skončí o sedmnáct dní dřív, „bobová dráha zmizí"

Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) ukončí práce na takzvané severní větvi Jižní spojky o dva týdny dřív, než bylo plánováno. Rekonstrukci povrchu vozovek zahájili silničáři v sobotu 11. dubna a trvat měla až do konce června.

„Jedná se o strategickou komunikaci, z toho důvodu jsme se snažili vše dokončit v předstihu a řidiči se po nové vozovce mohou projet již 13. června ráno,“ uvedl šéf TSK Ladislav Pivec. „Práce na zkapacitnění štěrboholské radiály budou ještě pokračovat, ale již mimo komunikaci Jižní spojky,“ dodal.

Součástí akce byla práce na Jižní spojce směrem k Barrandovskému mostu na severní větvi. Jednalo se o rekonstrukci vozovkového souvrství komunikace a položení nového živičného povrchu mezi mosty a předmostím směrem k Lanovému mostu, v celkové délce 1,6 kilometru.

S uvedením do provozu bude definitivně odstraněna i bariéra z betonových bloků, díky které si severní větev vysloužila přezdívku bobová dráha.


V úterý začne oprava Novodvorské ulice na kruhovém objezdu

Dnes v 10:31

V úterý 20. listopadu zahájí Technická správa komunikací práce na stavebních úpravách okružní křižovatky Chýnovská – Novodvorská v Praze 12. Jedná se o první část souvislé údržby Novodvorské ulice, která bude pokračovat na jaře příštího roku. Až do 15. prosince musí řidiči počítat s omezeným...

Florenc B: Oprava výtahu omezí přístup imobilních osob do vestibulu metra

Dnes v 08:27

Z důvodu plánované opravy osobního výtahu mezi vestibulem a ulicí dojde od úterý 20. listopadu do odvolání, pravděpodobně do 22. listopadu, k dočasnému omezení přístupu imobilních osob ve stanici metra B – Florenc.

Noční uzavření tunelů

12. listopadu 2018 ve 14:53

Tunely Brusnický a Dejvický budou z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie uzavřeny vždy v noci od 14. listopadu od 23 hodin do 18. listopadu do 5 hodin.

Nové stromy, keře a více místa na parkování v Belušově

11. listopadu 2018 v 08:41

Ve čtvrtek 8. listopadu bylo v Bellušově ulici v Praze 13 vysázeno 57 nových stromů – javory, duby letní a habry. Některé z původních stromů musely být vykáceny v souvislosti s rozšířením parkovacích míst v této ulici, teď už je však nahradily stromy nové, které jsou doplněny o 336 ks keřů a...

Uzavření Strahovského tunelu

8. listopadu 2018 ve 12:12

Z důvodu prohlídky tunelu bude uzavřen v těchto termínech:

Tunel Mrázovka se bude v noci čistit

8. listopadu 2018 ve 12:08

Z důvodu čištění kamer bude tunel Mrázovka uzavřen od soboty 10. listopadu od 23 hodin do neděle 11. listopadu do 5 hodin.

Řidičský průkaz si musí do konce roku vyměnit ještě 30 procent řidičů

7. listopadu 2018 ve 13:33

Řidičský průkaz si letos vyměnilo zatím 514 tisíc řidičů. Pro nový doklad si tak přišlo 70 % motoristů, 140 tisíc lidí výměna dokladu ještě čeká.

Další články
Nahoru