Dnes Neděle - prehanky-dest 29°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 25. 7. 2021
Svátek má Jakub
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Rekonstrukce mateřinky Řásnovka 2 probíhá podle plánu, potrvá do konce letošního roku
Rekonstrukce by měla trvat do konce letošního roku. Foto: Praha 1

Rekonstrukce mateřinky Řásnovka 2 probíhá podle plánu, potrvá do konce letošního roku

Kompletní rekonstrukce areálu školky v Praze 1 probíhá podle harmonogramu. Přesvědčit se o tom byla místostarostka Eva Špačková. Demoliční práce na stavbě pomalu spějí ke svému konci. Již brzy začnou přibývat první kroky v rámci nové výstavby. Začaly se zde například začaly objevovat první nové příčky.

Zástupce technického dozoru Alois Švehla představil konkrétní úkony přímo během prohlídky. Účastníci kontrolního dne také mohli nahlédnout do sklepních prostor, kde byl dříve umístěn archiv Nemocnice Na Františku. Nově by zde měla vzniknout solná jeskyně.

rasnovka2 Probírala se i ochrana zeleně v areálu. Veškerá kořenová síť kaštanu byla pod dohledem arboristky Lochmanové pečlivě ochráněna. Kořeny byly zároveň ošetřeny speciálním nátěrem na dřeviny.

Samotná rekonstrukce by měla trvat do konce letošního roku.

K otevření mateřinky pro děti mladší tří let tak dojde koncem prosince tohoto roku. Mimo opravených prostorů školky bude také navýšena její kapacita.

Ředitelka Šárka Matoušková pravidelně informuje rodiče místních dětí o přesunech výuky mezi budovami Řásnovka 2, Řásnovka 5 a dalších úpravách organizace mateřské školy během rekonstrukce.


V mateřinkách a školách Prahy 1 panuje čilý stavební ruch

Dnes v 11:38

Praha 1 každým rokem před prázdninami spolupracuje s řediteli a ředitelkami škol, kteří předkládají své návrhy na to, jak by chtěli využít zavření budov a školních hřišť k opravám, úpravám a doplnění. Všechny jedničkové školy, tedy jak mateřské, tak i základní, jsou v historických, mnohdy více než...

Na Kampě končí výstava Rudé století. Sto let KSČ bude i tématem debaty s historiky

Včera ve 20:52

Pražané i návštěvníci hlavního města mají posledních pár dní příležitost navštívit plenérovou výstavu Rudé století, kterou ke 100 letem vzniku Komunistické strany Československa připravilo společně Muzeum paměti XX. století a Museum Kampa – Nadace Jana a Medy...

Koncem července nepoteče voda v těchto ulicích

23. července 2021 v 07:04

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 2 navýšila peníze na pomoc obětem domácího násilí

21. července 2021 v 06:57

Praha 2 dlouhodobě pomáhá lidem, kteří se dostali do krizové životní situace. Organizacím, které nabízejí pomoc obětem domácího násilí či uskutečňují preventivní programy na školách zřizovaných Prahou 2, poskytne v letošním roce finanční prostředky ve výši 920 tisíc korun. Navýšení veřejné...

Stromy v Sadech Svatopluka Čecha prohlédl dendrolog

20. července 2021 v 16:43

V neděli se v důsledku nepříznivého počasí vyvrátil jeden z jerlínů v Sadech Svatopluka Čecha v Praze 2.

Hlasování o nejoblíbenější strom v Praze 6 je ve finále

20. července 2021 v 16:31

Anketa Strom roku Prahy 6 dospěla k finále a do užšího výběru postoupilo celkem 12 stromů, mezi nimiž se rozhodne o definitivním vítězi. Hlasovat pro některý z nich můžete až do 3. srpna.

Praha 11 bude mít Mobilní Rozhlas

19. července 2021 v 07:34

Radnice prahy 11 chystá pro obyvatele aplikaci, která bude informovat o aktualitách na Jižním Městě. Naleznou tam kontakty i důležité informace, které tak budou mít neustále při ruce.

Další články
Nahoru