Dnes Sobota - polojasno 26°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 25°C
Sobota 13. 8. 2022
Svátek má Alena
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Rekonstrukce mateřinky Řásnovka 2 probíhá podle plánu, potrvá do konce letošního roku
Rekonstrukce by měla trvat do konce letošního roku. Foto: Praha 1

Rekonstrukce mateřinky Řásnovka 2 probíhá podle plánu, potrvá do konce letošního roku

Kompletní rekonstrukce areálu školky v Praze 1 probíhá podle harmonogramu. Přesvědčit se o tom byla místostarostka Eva Špačková. Demoliční práce na stavbě pomalu spějí ke svému konci. Již brzy začnou přibývat první kroky v rámci nové výstavby. Začaly se zde například začaly objevovat první nové příčky.

Zástupce technického dozoru Alois Švehla představil konkrétní úkony přímo během prohlídky. Účastníci kontrolního dne také mohli nahlédnout do sklepních prostor, kde byl dříve umístěn archiv Nemocnice Na Františku. Nově by zde měla vzniknout solná jeskyně.

rasnovka2 Probírala se i ochrana zeleně v areálu. Veškerá kořenová síť kaštanu byla pod dohledem arboristky Lochmanové pečlivě ochráněna. Kořeny byly zároveň ošetřeny speciálním nátěrem na dřeviny.

Samotná rekonstrukce by měla trvat do konce letošního roku.

K otevření mateřinky pro děti mladší tří let tak dojde koncem prosince tohoto roku. Mimo opravených prostorů školky bude také navýšena její kapacita.

Ředitelka Šárka Matoušková pravidelně informuje rodiče místních dětí o přesunech výuky mezi budovami Řásnovka 2, Řásnovka 5 a dalších úpravách organizace mateřské školy během rekonstrukce.


Autor: TZ, red

Praha 14 vyhlásila pro nezletilé obyvatele městské části soutěž o elektrokoloběžky

Včera v 16:54

Jsi ve věku od 6 do 16 let, jsi místní, baví tě točit videa a chceš se prohánět na vlastní elektrokoloběžce? Řekni rodičům a společně si prostudujte pravidla soutěže „14 elektrokoloběžek pro Prahu 14“, kterou pro zdejší děti a mládež připravila městská část...

V KC Zahrada se otevře kroužek plný příběhů dějin 20. století

10. srpna 2022 v 09:18

V první polovině září zahájí Divadlo Paměti národa v KC Zahrada první semestr divadelního kroužku. Kroužek je otevřený dětem a mladým lidem od 12 do 18 let a bude se věnovat práci s příběhy pamětníků historických událostí 20. století. Studenti se seznámí s archivními materiály a budou společně...

Sportovní hala Jána Mahora

10. srpna 2022 v 08:16

Praha 8 zve na prezentaci architektonické studie plánované sportovní haly na sídlišti Ďáblice. Prezentaci povede autor návrhu Tomáš Podrázský a účastnit se budou rovněž zástupci sportovních klubů.

Praha 11: Týden otevřených kroužků

8. srpna 2022 v 15:24

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Již nyní si ale můžete vybírat z nabídky kroužků v KC Zahrada v Praze 11, které jsou určeny dětem i dospělým. Od pondělí 5. září začíná Týden otevřených kroužků, kdy můžete vyzkoušel ukázkové lekce zdarma.

Praha finalizuje přípravy na výstavbu lávky k železniční zastávce Rajská zahrada

7. srpna 2022 v 17:22

Praha připravuje stavbu nové lávky pro pěší, která propojí stanici Rajská zahrada s nově vybudovanou železniční zastávkou. Magistrát nyní vyhlásil výběrové řízení na zhotovitele lávky a technický dozor stavebníka. Veřejnost bude mít možnost zapojit se do procesu a rozhodnout o tom, jakou barvu...

Soutěž o pohlednici Jižního Města do konce srpna

7. srpna 2022 v 15:14

Jižní Město oslavilo 1. září loňského roku 50 let od svého vzniku. Vzhledem k opatřením spojeným s pandemií covid-19 však nebylo možné tohle kulaté výročí řádně oslavit, proto letos Praha 11 rozhodla, že k této příležitosti letos vznikne limitovaná série pohlednic s motivy Jižního Města. Na tvorbě...

Dvojka pro pejskaře. Brožura Prahy 2

7. srpna 2022 ve 12:57

V Praze 2 žije téměř dva tisíce psů. Kromě radosti, kterou pes přináší, sebou nese ale také občas pro majitele starost a hlavně zodpovědnost.

E-shop PID Lítačky s novým designem

7. srpna 2022 v 09:29

Od pondělí 1. srpna je uživatelům k dispozici nový e-shop PID Lítačky. Jeho grafický redesign společně s responzivním vzhledem nabízí přívětivější uživatelské rozhraní. Registrovaní uživatelé se na nový e-shop přihlásí se stejným přihlašovacím jménem a heslem, redesignem se pro ně nic...

Další články
Nahoru