Dnes Pondělí - obcasny-dest 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Rekonstrukce mateřinky Řásnovka 2 probíhá podle plánu, potrvá do konce letošního roku
Rekonstrukce by měla trvat do konce letošního roku. Foto: Praha 1

Rekonstrukce mateřinky Řásnovka 2 probíhá podle plánu, potrvá do konce letošního roku

Kompletní rekonstrukce areálu školky v Praze 1 probíhá podle harmonogramu. Přesvědčit se o tom byla místostarostka Eva Špačková. Demoliční práce na stavbě pomalu spějí ke svému konci. Již brzy začnou přibývat první kroky v rámci nové výstavby. Začaly se zde například začaly objevovat první nové příčky.

Zástupce technického dozoru Alois Švehla představil konkrétní úkony přímo během prohlídky. Účastníci kontrolního dne také mohli nahlédnout do sklepních prostor, kde byl dříve umístěn archiv Nemocnice Na Františku. Nově by zde měla vzniknout solná jeskyně.

rasnovka2 Probírala se i ochrana zeleně v areálu. Veškerá kořenová síť kaštanu byla pod dohledem arboristky Lochmanové pečlivě ochráněna. Kořeny byly zároveň ošetřeny speciálním nátěrem na dřeviny.

Samotná rekonstrukce by měla trvat do konce letošního roku.

K otevření mateřinky pro děti mladší tří let tak dojde koncem prosince tohoto roku. Mimo opravených prostorů školky bude také navýšena její kapacita.

Ředitelka Šárka Matoušková pravidelně informuje rodiče místních dětí o přesunech výuky mezi budovami Řásnovka 2, Řásnovka 5 a dalších úpravách organizace mateřské školy během rekonstrukce.


Autor: TZ, red

Farmářské tržiště se vrací na Rašínovo nábřeží

Dnes ve 14:55

V sobotu 4. února zde najdete malé výrobce, farmy a biofarmy, lokální a sezonní zeleninu, s ovoce, byliny, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky a domácí vajíčka.

První den na farmářském tržišti Kubáň

Včera ve 20:05

Farmářské tržiště Kubáň v sobotu 4. února zahájí sezonu sousedským opékáním špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze otevře dveře

Včera v 11:11 | Aktualizováno 30. ledna 2023, 12:25

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze pořádá 7. a 22. února Dny otevřených dveří. Všechny zájemce o denní i kombinované studium uvítají pracovníci školy ve Spálené ulici 14 v učebně číslo 311.       

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Policisté uspořádali sbírku pro děti

26. ledna 2023 v 09:36

Příslušníci Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy již šestnáctým rokem uspořádali sbírku pro dětské oddělení.

Natáčejte a hlaste se. Začíná Antifetfest 2023

24. ledna 2023 v 17:17

Antifetfest aneb Jde to i jinak! 2023 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež.

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT

24. ledna 2023 ve 13:30

Den otevřených dveří, který se koná na Fakultě stavební ČVUT v Praze v sobotu 28. ledna, nabídne uchazečům o studium informace o přijímacím řízení, přijímacích zkouškách, možnostech přípravných kurzů a jednotlivých bakalářských studijních programech. 

Komici z Vtípečků se zelím rozesmějí Bar B52

24. ledna 2023 v 09:05

Mladé a neokoukané tváře české stand up komedie zavítají do pražského Baru B52. Diváky rozesmějí nevšedními pohledy na život, absurdními úvahami a neočekávanými pointami. Představení se koná v neděli 29. ledna od 19 hodin.

Do Toulcova dvora s průvodcem

23. ledna 2023 v 09:36

Pokud se chcete dozvědět něco více o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, přijďte v sobotu 28. ledna na prohlídku.

Další články
Nahoru