Dnes Úterý - skorojasno 13°C
Zítra Středa - skorojasno 14°C
Úterý 26. 10. 2021
Svátek má Erik
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Rekonstrukce mateřinky Řásnovka 2 probíhá podle plánu, potrvá do konce letošního roku
Rekonstrukce by měla trvat do konce letošního roku. Foto: Praha 1

Rekonstrukce mateřinky Řásnovka 2 probíhá podle plánu, potrvá do konce letošního roku

Kompletní rekonstrukce areálu školky v Praze 1 probíhá podle harmonogramu. Přesvědčit se o tom byla místostarostka Eva Špačková. Demoliční práce na stavbě pomalu spějí ke svému konci. Již brzy začnou přibývat první kroky v rámci nové výstavby. Začaly se zde například začaly objevovat první nové příčky.

Zástupce technického dozoru Alois Švehla představil konkrétní úkony přímo během prohlídky. Účastníci kontrolního dne také mohli nahlédnout do sklepních prostor, kde byl dříve umístěn archiv Nemocnice Na Františku. Nově by zde měla vzniknout solná jeskyně.

rasnovka2 Probírala se i ochrana zeleně v areálu. Veškerá kořenová síť kaštanu byla pod dohledem arboristky Lochmanové pečlivě ochráněna. Kořeny byly zároveň ošetřeny speciálním nátěrem na dřeviny.

Samotná rekonstrukce by měla trvat do konce letošního roku.

K otevření mateřinky pro děti mladší tří let tak dojde koncem prosince tohoto roku. Mimo opravených prostorů školky bude také navýšena její kapacita.

Ředitelka Šárka Matoušková pravidelně informuje rodiče místních dětí o přesunech výuky mezi budovami Řásnovka 2, Řásnovka 5 a dalších úpravách organizace mateřské školy během rekonstrukce.


Autor: TZ, red

Praha 2: Den válečných veteránů připadá na 11. listopad, přispět ale můžete už nyní

Včera ve 13:56

Od dnešní dne až do 19. listopadu máte možnost zapojit se do sbírky při příležitosti Dne válečných veteránů. Výše příspěvku je libovolná a je jen na vás, kolik se rozhodnete na válečné veterány přispět. Za příspěvek obdržíte květ vlčího máku, který je symbolem...

Dobrý nápad pro Dvojku představuje první návrhy

Včera v 09:13

Prvního srpna odstartoval pilotní projekt participativního rozpočtu Prahy 2, který nyní postoupil do další fáze – setkání nad návrhy.

Zlepšuj pětku. Hlasovat můžete do konce měsíce

Včera v 07:45

Nové lavičky, hřiště, minigolf. V participativním rozpočtu Prahy 5 je v roce 2021 vyčleněno celkem deset milionů korun na návrhy, jak zlepšit městskou část.

Jaký bude parčík U Dobráků? Přijďte diskutovat

22. října 2021 v 11:35

Místní Agenda 21 a Odbor životního prostředí Prahy 13 zvou na veřejné projednání týkající se parčíku v ulici U Dobráků. Přijďte diskutovat a vyjádřit se k možným úpravám parku.

Radnice Prahy 4 podpoří zdobení stromků v ulicích

22. října 2021 v 10:04

Praha 4 už několik let podporuje komunitní zdobení vánočních stromků komunitou, partou rodičů nebo přátel, obyvateli domu či ulice. Stejně tomu bude i letos.

Praha 14 píše kroniku

21. října 2021 ve 13:13

Přestože městské části Praha 14 bude teprve 27 let, historie jejího území sahá do podstatně vzdálenější minulosti.

Kde do konce října nepoteče voda

21. října 2021 v 10:31

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Psí hřiště Opatovská je uzavřeno

21. října 2021 v 08:38

Praha 11 upozorňuje na uzavření psího hřiště v Opatovské ulici od středy 20. října.

Douglaska tisolistá bude na Vánoce ozdobena

20. října 2021 ve 20:44

Dnešní Mezinárodní den stromů si v Praze 11 připomněli vysazením douglasky tisolisté před Komunitním centrem Matky Terezy v Hájích.

Praha 4: Přispějte svým názorem k revitalizaci Branických skal

20. října 2021 v 09:53

Navštěvujete rádi Branické skály a máte nápady, jak zlepšit a zpříjemnit prostředí této jedinečné přírodní památky ve správě radnice Prahy 4? Městská část připravila anketu.

Cukrárna Astra v Perlovce zůstane

20. října 2021 v 09:12

Radní Prahy 1 včera rozhodli, že oblíbená cukrárna Astra Evy Hruškové zůstane i nadále v Perlové 8, a to do března 2026 s možností opce o dalších pět let.

Vize revitalizace Chodoveckého potoka je dokončena, klade důraz na zeleň, cesty a mobiliář

16. října 2021 ve 12:00

Praha 4 navázala v loňském roce spolupráci s Katedrou zahradní a krajinné architektury ČZU s cílem zhodnotit krajinný a rekreační potenciál Chodoveckého potoka v bezprostředním sousedství sídliště Spořilov II.

Další články
Nahoru