dnes
Pátek - jasno
8°C
zítra
Sobota - jasno
8°C
pozítří
Neděle - jasno
5°C
Rekonstrukce bytových domů, práce ve školách i výstavbu hokejbalového hřiště chystá Praha 15
1. místostarosta Prahy 15 Václav Bílek. Foto (2x): archiv P15

Rekonstrukce bytových domů, práce ve školách i výstavbu hokejbalového hřiště chystá Praha 15

Jaké investiční akce bude radnice Prahy 15 realizovat v následujících měsících? Na tuto a další otázky odpověděl serveru Pražský patriot 1. místostarosta patnácté městské části Václav Bílek (ANO), který má na starosti oblast ekonomiky, evropské agendy, veřejné zakázky a oblast majetku.

Jaké investiční akce se budou na „patnáctce" realizovat v následujících měsících?
Naše investice míří hlavně do dlouhodobě podfinancovaného školství. V následujících měsících zrekonstruujeme kuchyni a výdejní místa v ZŠ Veronské náměstí za zhruba 43 milionů, dále za dva miliony zrekonstruujeme hřiště v ZŠ Nad Přehradou, v téže škole dokončíme zateplení a úpravu fasády. Také nás čeká nástavba MŠ Libkovská za 14,5 milionu korun. V mimoškolní oblasti brzy zahájíme rekonstrukci dvou bytových domů v ulici Herbenova v hodnotě přes 30 milionů korun a v neposlední řadě konečně odstartujeme výstavbu dlouhodobě plánovaného hokejbalového hřiště.

Jaké možnosti vyžití připravila svým občanům Praha 15 na období léta?
Městská část sama o sobě nemá potřebu pořádat další akce přes léto, protože naše spolky a příspěvkové organizace mají mnoho plánovaných akcí a my nechceme jejich úsilí jakkoli tříštit. Plně jim důvěřujeme, protože to dělají léta a dělají to velmi dobře. My se plně soustředíme na přípravu každoročního open air festivalu s názvem Dny Prahy 15. Ty se uskuteční v září pod vedením místostarostky pro školství Jitky Kolářové a letos budou navíc ozdobeny oslavami významného 950. výročí Hostivaře a 100. výročí republiky.

Jsou v plánu oblíbené příměstské tábory?
Určitě ano, bude jich celá řada, většinu pořádají zájmové a volnočasové organizace působící na našem území.

Kdo povede hnutí ANO v Praze 15 do podzimních voleb a s jakým programem?
Konkrétní pořadí na kandidátce bychom zatím nechtěli zveřejňovat, protože ještě čekáme na schválení celorepublikovým sněmem hnutí. Ale dá se říct, že když něco skvěle funguje, není důvod ke změně. Kandidátka tak bude ve velmi obdobném složení jako v minulých volbách.

Už jste se rozhodl, zda budete na podzim znovu opět kandidovat na radnici a chtěl byste se po volbách opět stát 1. místostarostou?
Kandidovat určitě budu, ale abychom úspěch minulých voleb zopakovali, musíme získat nejdřív důvěru voličů, sestavit fungující koalici a pak teprve můžeme mluvit o funkcích, které pro mě ale nikdy nebyly prioritou. Když budu mít relativní jistotu, že by to mohlo fungovat, na své funkci určitě lpět nehodlám.

Jaké by byly v případě zvolení a účasti ve vedení radnice Prahy 15 Vaše programové priority pro další období?
Pokračování investic dle zpracované pasportizace majetku naší městské části. Představení a schválení nových zásad nakládání s majetkem městské části a dokončení rekonstrukce bytových domů Herbenova a Lochotínská.

Budete kandidovat i do pražského zastupitelstva?
Ano, nemám však žádné ambice na jakoukoli funkci, je to pro mě spíš týmová záležitost, chci podpořit kolegy z hnutí ANO, kteří jsou schopní, slušní a mají takzvaně tah na branku. Navíc si myslím, že tím pádem v případě úspěchu mohu předat své zkušenosti z naší městské části a umět relevantně zhodnotit, co fungovat bude a co ne.

Kam se chystáte na dovolenou v létě a co byste pro letní měsíce popřál občanům Prahy 15?
Občanům bych popřál, aby si hlavně odpočinuli a měli krásné léto. Přál bych jim, aby během léta neřešili ani volby, ani vládu, prostě nic z událostí v Praze. Já osobně si asi z pracovně náročného léta ukradnu týden, který bych chtěl strávit s rodinou na chalupě, popřípadě někde v horách.


Nejdéle působící pražský starosta Žďárský byl opět zvolen

Včera v 11:57

Pavel Ždárský (Kbely náš domov), který vede pražské Kbely už 21 let, byl včera opět zvolen starostou. Na ustavujícím zasedání o tom městské části dnes rozhodli v říjnu zvolení zastupitelé Prahy 19. Jeho uskupení získalo 11 křesel v patnáctičlenném zastupitelstvu.

Starostou Uhříněvsi byl zvolen Vojtěch Zelenka

Včera v 11:54

Starostou pražské Uhříněvsi byl na včerejším prvním povolebním jednání zastupitelstva zvolen Vojtěch Zelenka ze STAN. Starostové a nezávislí se Svobodnými, kteří ve volbách kandidovali spolu, utvořili koalici s uskupením Praha 22 Naše město, které je složené z TOP 09, Pirátů a KDU-ČSL a...

Stuchlík z hnutí ANO navrhnul na jednání pražského zastupitelstva bod týkající se dopravy. Neuspěl

Včera v 10:16

Opoziční zastupitel Petr Stuchlík z hnutí ANO navrhnul na dnešní ustavující zastupitelstvo bod, který by řešil dopravní priority v hlavním městě. 

Jaroslav Kubera zvolen předsedou Senátu

14. listopadu 2018 ve 12:47

Senát na svém středečním ustavujícím zasedání zvolil svým předsedou Jaroslava Kuberu z ODS. Kubera obdržel ve 2. kole hlasy 46 senátorů. Hlavním úkolem Senátu je podle Kubery ochrana Ústavy, demokracie a svobody. Podle předsedy ODS Petra Fialy bude Kubera díky svým zkušenostem horní komoru...

Další články
Nahoru