dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Rekonstrukce Belgické skončila
Součástí oprav byly povrchy chodníků. Foto: Praha 2

Rekonstrukce Belgické skončila

Po půldruhém roce oprav a uzavírek byla ve středu 26. července kompletně zprovozněna Belgická ulice. V poslední fázi se opravoval úsek Bruselská – Záhřebská a Záhřebská – Jana Masaryka. Součástí oprav byly povrchy chodníků a kompletní výměna inženýrských sítí. Rekonstrukce stála 21 milionů korun.

Při otevření této páteřní vinohradské ulice, situované v centru rezidenční oblasti, byl místostarosta Prahy 2 pro oblast dopravy Jan Korseska, náměstek primátora Petr Dolínek a zástupci TSK, v jejíž režii se rekonstrukce prováděla.

Místostarosta Korseska poděkoval TSK za výbornou koordinaci jednotlivých fází rekonstrukce, při níž došlo k opravám všech sítí včetně kanalizace. „To je pro nás naprostou prioritou a stojíme o to, aby se tímto způsobem vozovky a ulice renovovaly i do budoucna. Je to rezidenční území a jako takové se bude dál rozvíjet. Křižovatka Záhřebská – Americká by se měla stát křižovatkou klidu a pohody, vyrostou tu předzahrádky. Chceme, aby to byla klidová část této lokality. A pevně doufám, že se tu dalších dvacet let nebude muset kopnout.“

K původně plánovanému masivnímu vykácení stromů nedošlo. Ukázalo se, že je možné provést kompletní obnovu ulice při zachování stromořadí. Za stromy, které musely být poraženy ze zdravotních důvodů, byly a ještě na podzim budou vysazeny nové.


Další články
Nahoru