dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Řekněte si, jak to chcete předvést. V Praze se představí špičky divadelní improvizace
Zkušený improvizační herec Jacob Banigan, člen rakouského divadla Theater im Bahnhof. Foto: archiv

Řekněte si, jak to chcete předvést. V Praze se představí špičky divadelní improvizace

První ročník mezinárodního festivalu IMPRO PRAGUE potrvá tři dny a přivede do pražského Švandova divadla Belgičana Yanna van den Brandena, rakouský Theater im Bahnhof a další špičky evropského a českého improvizačního divadla. Festival je určen pro každého, kdo chce přijít na chuť improvizovanému divadlu – tedy divadelní disciplíně, při které představení vzniká přímo na místě podle pokynů z publika.

Nejvýznačnější postava evropské scény improvizovaného divadla a hvězda belgické verze americké improvizační TV show Who´s Line Is It Anyway Yann van den Branden nebo známý rakouský divadelní spolek Theater im Bahnhof, jehož členové se těší oblibě nejen v státech Evropy, ale i v Kanadě a USA.

To jsou hlavní hvězdy prvního ročníku mezinárodního festivalu improvizačního divadla nesoucí název IMPRO PRAGUE, který odstartuje ve čtvrtek 31. října ve smíchovském Švandově divadle, které bude tři dny patřit jen a jen divadelní improvizaci.

Kromě dvou největších mezinárodních hvězd nabídne festival navíc vystoupení českých i zahraničních divadelních skupin, workshopy s profesionály, nácviky divadelních vystoupení a panelové diskuze o současném stavu českého i evropského divadla. Na hladové po odpočinku a uvolněné komunikaci s ostatními čeká příjemné překvapení v podobě relaxační zóny ImproCafé.

„IMPRO PRAGUE je jedinečnou příležitostí ke zhlédnutí to skutečně nejlepšího z české improvizační scény a srovnání s evropskou improvizační špičkou. Vše navíc na jednom místě, s příjemným zázemí Švandova divadla přímo v centru Prahy,“ zve na IMPRO PRAGUE jeho organizátor Martin Vasquez.

Vzhledem k účasti zahraničních hostů se festival ponese v dvojjazyčném duchu, není třeba se ale obávat jazykové bariéry. Program je postaven tak, aby si diváci vystačili i s jednoduchou angličtinou.

Program festivalu IMPRO PRAGUE 2013

(Švandovo divadlo, Štefánikova 57, Praha 5)

Čtvrtek 31. října
19:00 ZAHÁJENÍ FESTIVALU
19:15 IMPROVARIACE (Praha), LES FILAMENTS (Paříž, Francie) – „The mysteries of the cellar“

Pátek 1. listopadu
14:00 WORKSHOPY (pro majitele festivalového pasu – nutná rezervace)
16:00 IMPRO CAFÉ (volný vstup)
19:00 JUST IMPRO & Hosté (Praha), THEATER IM BAHNHOF (Graz, Rakousko) – „Everydayheroes “

Sobota 2. listopadu
10:00 DOPOLEDNÍ BLOK WORKSHOPŮ (pro majitele festivalového pasu – nutná rezervace)
14:00 ODPOLEDNÍ PANELOVÁ DISKUZE: „Progresivní formy improvizačního divadla“
15:00 IMPRO CAFÉ (volný vstup)
19:00 ODVAZ (Ostrava) – JAZZ IMPRO SHOW, QUICKSILVER PRODUCTIONS (Antverpy, Belgie) – „Spin-off“


Autor: Renata Rákosová

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru