dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Reklama na ticho: Vylepšování obrazu pražských radních se zvrtlo v plnění bobříků mlčení
Mlčeti zlato! Náměstek primátorky Petr Dolínek přestal odpovídat na dotazy občanů. Foto: archiv

Reklama na ticho: Vylepšování obrazu pražských radních se zvrtlo v plnění bobříků mlčení

Pražští radní se rozhodli loni na jaře, shodou okolností jen pár měsíců před volbami, vylepšit svůj obraz před veřejností spuštěním on-line portálu Dotazy radním. Rada v novém složení na toto předvolební píárko, které mělo pomoci k „překlenutí prohlubující se propasti mezi občany a politiky“, navázala. Bohužel i v tom směru, že, stejně jako předchozí vedení města, na otázky v mnoha případech neodpovídá.

Aktualizace k 25. 11.

Ve středu 25. listopadu dopoledne volal do redakce jeden z asistentů radní Plamínkové a horlivě vysvětloval, že členka rady odpovědi dva měsíce neignorovala, jak uvádí server Pražský patriot, ale že vzhledem k povaze dotazů nebylo možno odpovědět rychle. I když se po zveřejnění tohoto článku začaly objevovat u nezodpovězených otázek radních, včetně paní Plamínkové, odpovědi, byli jsme ujištěni, že to v souvislosti s článkem není:-) Ale upřímné snaze političčina okolí o vylepšení jejího mediálního obrazu vycházíme vstříc, nebudeme takové snažení ignorovat. Proto větu „posledních šest otázek zatím ignorovala" upravujeme na: „posledních šest otázek zatím neodpověděla".

Primátorka a někteří radní navázali na faux pas svých předchůdců ze strany TOP 09. Po té, co na ledabylý přístup volených zástupců města ke komunikaci s občany na on-line portálu Dotazy radním upozornil Pražský patriot, ochota politiků k odpovědím na otázky občanů se zlepšila. Nyní jsme se podívali, zda budíček zafungoval dlouhodobě. Bohužel, nezafungoval!

A například z náměstka primátorky Petra Dolínka, který dříve odpovídal s velkou vervou (až se zdálo, že mu otázky servírují pod nos či do emailu jeho sličné asistentky), se stal lajdák. Na poslední otázku odpověděl před dvěma měsíci, posledních 23 nechal bez povšimnutí! Přitom mu lidé posílají věcné dotazy především z dopravy, která spadá do jeho kompetencí.

Jak jsou na tom další zástupci z vedení města? Ne o moc lépe, než si stojí Dolínek. Například primátorka Adriana Krnáčová odpověděla z posledních pěti dotazů jen na jeden. Abychom byli spravedliví, na předchozích deset odpověděla.

Buď nemá náměstkyně primátorky Eva Kislingerová dobré asistenty, nebo o její názor občané moc nestojí. Poslední dva dotazy na portálu Dotazy radním jsou ze srpna. Oba nechala politička bez povšimnutí. A co radní pro bezpečnost Libor Hadrava? V listopadu mu byly položeny dva dotazy, ani na jeden zatím neodpověděl. Listopadové skóre radního pro zdravotnictví Radka Lacka? 1:2 v neprospěch odpovědí.

Jana Plamínková, radní odpovědná za infrastrukturu, naposledy odpovídala před dvěma měsíci, na posledních šest otázek zatím neodpověděla.

Radní Jan Wolf si zatím nenašel čas na dva poslední odpovědi, jedna je přitom stará už deset dní.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru