dnes
Sobota - prehanky-dest
33°C
zítra
Neděle - jasno
32°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
30°C
Pražská kultura

Regulátor v Atriu na Žižkově

Instalace Michala Pustějovského s názvem Regulátor je souborem minimalistických kinetických rovnovážných objektů, vzájemně reagujících na sebe i na návštěvníky a vytvářejících tak celkové interaktivní prostředí a vnější zvukové i vizuální projevy.

Důležité je propojení složky zvukové, kinetické a informační – jakmile kdokoli vstoupí do prostoru instalace, jeho přítomnost a zvuková aktivita vyvolá reakci mezi objekty. Každý tak může zavést do prostředí určitý rytmický a zvukový motiv, který se šíří a transformuje, vychyluje a ustanovuje do nové rovnováhy. Díla se vyznačují vysokou mírou záměrnosti, ale stále jsou otevřena individuálnímu okamžiku a jedinečnosti situace, v níž se umělecké dílo i jeho recepce odehrává.

Michal Pustějovský je absolventem pražské Akademie výtvarných umění, kde v roce 2013 dokončil magisterské studium v Ateliéru nových médií I pod vedením Markuse Huemera a za svou diplomovou práci obdržel ocenění London Connext Award.

V roce 2011 absolvoval stáž na Universität der Künste v Berlíně v ateliéru Prof. Joachima Sautera, o rok později pak na jeruzalémské Bezalel Academy of Arts and Design. Na svém kontě má desítky samostatných i skupinových výstav v ČR i v zahraničí.

Vernisáž výstavy proběhne 9. března od 19. hodin ve výstavní síni Atria na Žižkově.

Od 19.45 si pak v kapli Atria můžete poslechnout hudební vystoupení Zvukové situace Michala Rataje a Miroslava Tótha, kteří svou akusmatickou hudbu v prostorovém zvuku (sound performance) koncipovali tak, aby rovnocenně navázala na vystavované kinetické objekty.

Ve dnech 16. a 23. března vždy v 18 hodin se návštěvníci Atria mohou těšit na komentované prohlídky; 23. březn bude na prohlídku navazovat poslechový večer, který moderují redaktoři HIS Voice a Czech Music Quarterly a který si klade za cíl představit zajímavou osobnost, její vztah k hudbě obecně a k jedné vybrané nahrávce konkrétně. Návštěvníci se mohou těšit na někdy možná překvapivá odhalení, jakou hudbu poslouchají osobnosti známé z literatury, architektury, vědy a dalších sfér.

Výstavní síň je otevřena každé pondělí až pátek od 13 do 18 hodin a v přestávkách koncertů.

Čajkovského 12, Praha 3.


The Plastic People of the Universe oslaví 50. let v Atriu na Žižkově

Včera ve 20:51

Legendární skupina The Plastic People of the Universe – Josef Janíček, Vratislav Brabenec, Jaroslav Kvasnička, Johnny Judl jr., David Babka, oslaví 21. srpna ve 20 hodin speciálním komorním koncertem 50 let existence v kapli žižkovského Atria na adrese Čajkovského 12. Koncert pořádá příspěvková...

Iva Bittová s Čikori zahraje ve Stromovce

16. srpna 2018 v 08:12

Královna české avantgardy, která boří hranice mezi jednotlivými žánry, Iva Bittová a Čikori nahráli jedno z nejlepších alb české alternativně-jazzové scény. V Tiskárně na Vzduchu vám ho zahrají naživo ve středu 29. srpna od 19:30 hodin. Lístky je možné koupit v předprodeji...

Národní památník na Vítkově otevírá dvě nové výstavy k výročí okupace

16. srpna 2018 v 07:10

Naše země v letošním roce slaví hned několik významných výročí. Jedním z nich je i výročí okupace vojsky Varšavské smlouvy ze srpna roku 1968. Události z této doby se rozhodlo Národní muzeum připomenout dvěma novými výstavami v Národním památníku na Vítkově s názvem Neznámá hrdinka od rozhlasu a...

Jiří Kolář: Úšklebek století

15. srpna 2018 v 09:57

Výstava Jiřího Koláře Úšklebek století se zaměřuje na takový výběr Kolářových prací, který v propojení s jeho básnickým dílem naznačuje, jak neortodoxně dovedl Kolář umělecky formulovat svůj účastný komentář ke světu.

Výstava v Galerii 1 ještě deset dní

15. srpna 2018 v 07:14

Do 25. srpna můžete v Galerii 1 zhlédnout výstavu „Léto Kamila Lhotáka“, kterou pro milovníky díla tohoto jedinečného malíře a kreslíře připravily městská část Praha 1 a Spolek přátel Kamila Lhotáka.

Léta naděje rychle pominula. Výstava v Galerii pod radnicí

14. srpna 2018 v 08:31

Výstava s názvem 1968 Praha 3 – Léta naděje rychle pominula… připomínající nejenom již známé, celopražské události během srpna ´68 a bezprostředně po něm, ale především originálně zpracovaná výstavní koncepce zachycující toto období československých dějin v rámci událostí v Praze 3. Některé dosud...

Praha 6 zve na vernisáž výstavy k 50. výročí okupace Československa 1968

14. srpna 2018 v 07:45

Výstavu, která bude rozmístěna po celé Dejvické třídě od Vítězného náměstí až k metru Hradčanská, vytvořila Praha 6 společně s Post Bellum o. p. s. Vernisáž bude věnována také druhé výstavě, kterou pořádá radnice souběžně ve spolupráci s Národní...

Koncert v Centrálním parku

12. srpna 2018 v 07:27

Akce pro celou rodinu pod záštitou starosty Prahy 13 Davida Vodrážky se koná v Praze 13 v neděli 2. září již po sedmnácté.

Precedens s Ivou Marešovou na Střeleckém ostrově. Hosté Jan Sahara Hedl a Petr Kolář

10. srpna 2018 ve 12:46

V nynější, výrazně omlazené kapele, hrají vynikající muzikanti v čele se zpěvačkou Ivou Marešovou a během večera vystoupí i hosté – Petr Kolář, který léta s kapelou nahrával a koncertoval – Jsi můj anděl, Berlínská zeď, La, la, lá, a Jan Sahara Hedl – Tisíc jmen, Vlci, Co nám zbejvá, který...

Další články
Nahoru