dnes
Pátek - jasno
8°C
zítra
Sobota - skorojasno
4°C
pozítří
Neděle - skorojasno
7°C
Pražská kultura

Regulátor v Atriu na Žižkově

Instalace Michala Pustějovského s názvem Regulátor je souborem minimalistických kinetických rovnovážných objektů, vzájemně reagujících na sebe i na návštěvníky a vytvářejících tak celkové interaktivní prostředí a vnější zvukové i vizuální projevy.

Důležité je propojení složky zvukové, kinetické a informační – jakmile kdokoli vstoupí do prostoru instalace, jeho přítomnost a zvuková aktivita vyvolá reakci mezi objekty. Každý tak může zavést do prostředí určitý rytmický a zvukový motiv, který se šíří a transformuje, vychyluje a ustanovuje do nové rovnováhy. Díla se vyznačují vysokou mírou záměrnosti, ale stále jsou otevřena individuálnímu okamžiku a jedinečnosti situace, v níž se umělecké dílo i jeho recepce odehrává.

Michal Pustějovský je absolventem pražské Akademie výtvarných umění, kde v roce 2013 dokončil magisterské studium v Ateliéru nových médií I pod vedením Markuse Huemera a za svou diplomovou práci obdržel ocenění London Connext Award.

V roce 2011 absolvoval stáž na Universität der Künste v Berlíně v ateliéru Prof. Joachima Sautera, o rok později pak na jeruzalémské Bezalel Academy of Arts and Design. Na svém kontě má desítky samostatných i skupinových výstav v ČR i v zahraničí.

Vernisáž výstavy proběhne 9. března od 19. hodin ve výstavní síni Atria na Žižkově.

Od 19.45 si pak v kapli Atria můžete poslechnout hudební vystoupení Zvukové situace Michala Rataje a Miroslava Tótha, kteří svou akusmatickou hudbu v prostorovém zvuku (sound performance) koncipovali tak, aby rovnocenně navázala na vystavované kinetické objekty.

Ve dnech 16. a 23. března vždy v 18 hodin se návštěvníci Atria mohou těšit na komentované prohlídky; 23. březn bude na prohlídku navazovat poslechový večer, který moderují redaktoři HIS Voice a Czech Music Quarterly a který si klade za cíl představit zajímavou osobnost, její vztah k hudbě obecně a k jedné vybrané nahrávce konkrétně. Návštěvníci se mohou těšit na někdy možná překvapivá odhalení, jakou hudbu poslouchají osobnosti známé z literatury, architektury, vědy a dalších sfér.

Výstavní síň je otevřena každé pondělí až pátek od 13 do 18 hodin a v přestávkách koncertů.

Čajkovského 12, Praha 3.


V Náprstkově muzeu se představí nová kniha o antropologii

Včera v 15:26

V Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur se uskuteční ve čtvrtek 28. února od 17:30 hodin uvedení knihy Martina Soukupa Antropologie: teorie, koncepty a osobnosti. 

Adrienne Bensonová: Pod rozpáleným sluncem

Včera v 08:16

Ponořte se do silného příběhu z exotické Keni. Kniha sleduje spletité, vzájemně se protínající osudy tří žen. Leona, osamělá americká antropoložka, žije na africkém venkově poblíž Naroku. Poté, co neplánovaně otěhotní, porodí v odlehlé masajské vesnici holčičku, ke které necítí žádnou...

Božský čtvrtek na Benátské! přinese Zlaté slavíky i punk-rockový večírek!

Včera v 08:01

I když se hudební festival Benátská! s Impulsem koná v libereckém areálu Vesec až za pět měsíců, organizátoři už nyní lákají na zajímavá jména a vybízejí k včasnému nákupu vstupenek za výhodnější cenu.

Jan Čmejla vystoupí na radnici

20. února 2019 v 09:35

Mladý klavírní génius, laureát mnoha soutěží Jan Čmejla, vystoupí v hlavním sálu historické Nuselské radnice ve středu 6. března od 17 hodin.

V Galerii 9 najdete výstavu Martina Frinda

19. února 2019 ve 13:15

Martin Frind – Zrcadlení II. Výstava do 7. března v přízemí vysočanské radnice. Z Frindových obrazů je zřejmá snaha o co nejsugestivnější obsahovou i tvaroslovnou výpověď o situacích, jež se udály ve starší i nedávné minulosti, ale i o dějích, které se odehrávají tady a teď. Frind vypráví...

Na Retro Disco zve Praha 8

19. února 2019 ve 12:19

Praha 8 vás zve na Retro Disco Odra aneb vzpomínka na Disko Odra. V pátek 1. března si můžete připomenout diskotéku na Odře, kam se sjížděla celá Praha.

Vernisáž výstavy: Poválečná tvorba exlibris (1945–1990)

19. února 2019 v 10:54

Expozice drobných grafik jako součást dlouhé historie české knižní značky. Výběr zahrnuje vývojovou etapu od konce 2. světové války do roku 1990. Vernisáž se koná ve čtvrtek 21. února v 17 hodin ve Skleněném Paláci v Praze 6.

Praha 6 zve na Koncerty na kopci

18. února 2019 v 09:11

Jarní cyklus Koncertů na kopci začne 20. února. Již tradiční pásmo koncertů podporuje radnice šesté městské části a díky tomu jsou koncerty nabízeny s dobrovolným vstupným. Zájemci uslyší flétnu napříč žánry, harfový koncert nebo Hořické pašie.

Další články
Nahoru