dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - jasno
18°C
Pražská kultura

Regulátor v Atriu na Žižkově

Instalace Michala Pustějovského s názvem Regulátor je souborem minimalistických kinetických rovnovážných objektů, vzájemně reagujících na sebe i na návštěvníky a vytvářejících tak celkové interaktivní prostředí a vnější zvukové i vizuální projevy.

Důležité je propojení složky zvukové, kinetické a informační – jakmile kdokoli vstoupí do prostoru instalace, jeho přítomnost a zvuková aktivita vyvolá reakci mezi objekty. Každý tak může zavést do prostředí určitý rytmický a zvukový motiv, který se šíří a transformuje, vychyluje a ustanovuje do nové rovnováhy. Díla se vyznačují vysokou mírou záměrnosti, ale stále jsou otevřena individuálnímu okamžiku a jedinečnosti situace, v níž se umělecké dílo i jeho recepce odehrává.

Michal Pustějovský je absolventem pražské Akademie výtvarných umění, kde v roce 2013 dokončil magisterské studium v Ateliéru nových médií I pod vedením Markuse Huemera a za svou diplomovou práci obdržel ocenění London Connext Award.

V roce 2011 absolvoval stáž na Universität der Künste v Berlíně v ateliéru Prof. Joachima Sautera, o rok později pak na jeruzalémské Bezalel Academy of Arts and Design. Na svém kontě má desítky samostatných i skupinových výstav v ČR i v zahraničí.

Vernisáž výstavy proběhne 9. března od 19. hodin ve výstavní síni Atria na Žižkově.

Od 19.45 si pak v kapli Atria můžete poslechnout hudební vystoupení Zvukové situace Michala Rataje a Miroslava Tótha, kteří svou akusmatickou hudbu v prostorovém zvuku (sound performance) koncipovali tak, aby rovnocenně navázala na vystavované kinetické objekty.

Ve dnech 16. a 23. března vždy v 18 hodin se návštěvníci Atria mohou těšit na komentované prohlídky; 23. březn bude na prohlídku navazovat poslechový večer, který moderují redaktoři HIS Voice a Czech Music Quarterly a který si klade za cíl představit zajímavou osobnost, její vztah k hudbě obecně a k jedné vybrané nahrávce konkrétně. Návštěvníci se mohou těšit na někdy možná překvapivá odhalení, jakou hudbu poslouchají osobnosti známé z literatury, architektury, vědy a dalších sfér.

Výstavní síň je otevřena každé pondělí až pátek od 13 do 18 hodin a v přestávkách koncertů.

Čajkovského 12, Praha 3.


Před sto lety a dnes. Koncert k výročí vzniku Československé republiky s doprovodným programem

Dnes ve 21:19

Další z akcí k významnému výročí vzniku Československé republiky si pro vás připravila třetí městská část 24. října od 14 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad. Na pódiu se vystřídají kapely jako Péro za kloboukem, Kateřina Steinerová & Her Swing Boys či legendární Garage & Tony...

Praha 5: Výstava Inka v Altánu Klamovka

Dnes ve 14:55

Výstavy Barbory Čápové „Inka” v galerii Altánu Klamovka byla zahájena v úterý 16. října a potrvá do 10. listopadu.

Koncert komorní hudby v Galerii 14

Dnes v 08:10

Ve středu 24. října se v Galerii 14 koná koncert komorní hudby. Na programu jsou skladby Antonína Dvořáka, Leonarda Bernsterina, Michael Nymana. Začátek je v 18:30 hodin.

Výstava Zachraňte naše děti na radnici pokračuje

Dnes v 07:03

Na radnici Prahy 15 stále pokračuje výstava, kterou zrealizovaly Historická rada Svazu Čechů v RCH a NVI Jednota v roce 2016 k 25. výročí válečných událostí na Daruvarsku. Do České republiky ji přivezl v roce 2017 starosta Milan Wenzl, který zajistil její putování. Najdete zde fotografie reportéra...

Praha 3 zve na slavnostní koncert k výročí vzniku Československa, vstup je zdarma

Dnes v 00:10

K významnému výročí založení Československa Praha 3 připravila pro veřejnost na čtvrteční večer slavnostní koncert ve výjimečných prostorách kostela Nejsvětějšího Srdce Páně.  

Výstava 1918 Žižkov - My, národ československý

15. října 2018 ve 20:47

Komentovaná prohlídka s autory výstavy se koná 17. října v 10 hodin.

Výstava: Broučci architekta Zdeňka Podhůrského

15. října 2018 v 09:43

Od 23. října do 3. března 2019 bude v prostorách Ctěnického zámku pro vás a vaše nejmenší k vidění výstava Broučci architekta Zdeňka Podhůrského.

Pražská muzea 1918 – 2018: Muzea a galerie se připojují k výročí vzniku republiky speciální akcí

15. října 2018 v 09:00

V rámci oslav 100. výročí založení Československa pražská muzea a galerie připravily během víkendu 27.–28. října vstup zdarma či za symbolické vstupné a doprovodné programy.

Po stopách osmiček v Praze 3: Cesta k Mnichovu labyrintem československé vojenské strategie

14. října 2018 ve 20:27

Přednáška historika Vojenského historického ústavu Praha, PhDr. Karla Straky, PhD., v Kulturním centru Vozovna ve čtvrtek 18. října od 17 hodin.

Další články
Nahoru