dnes
Neděle - jasno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
27°C
Praha chce vytvořit regulační řád pro oblast dopravy při smogových situacích
Ilustrační foto: archiv

Praha chce vytvořit regulační řád pro oblast dopravy při smogových situacích

Hlavní město v posledních týdnech zažilo několik smogových situací, jejichž vyhlašování bude v souvislosti se změnou zákona č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší častější než doposud. 

Praha však současné době nemá řádný regulační řád, na základě kterého by mohla být na území hlavního města zavedena opatření pro omezení provozu silničních motorových vozidel.

Dnes je možné na území metropole regulovat pouze významné stacionární zdroje znečištění, jako jsou Agma, a.s. (slévárna Praha 9), Českomoravský cement a.s. (cementárna Radotín), Kámen Zbraslav, a.s. (lom Zbraslav) a Kamenolomy ČR s.r.o. (drcení kameniva Řeporyje) a Pražské služby a.s. (ZEVO Malešice).

Nejvýznamnějším zdrojem znečištění v Praze je v současné době individuální automobilová doprava, proto je podle vedení města nezbytné vytvořit regulační řád, který by v době smogových epizod tuto dopravu dokázal účinně regulovat.

Rada Prahy dnes vzala na vědomí informaci o přípravě regulačního řádu, která bude obsahovat řadu dílčích kroků. Bude například zpracována recenze z ostatních evropských měst, která bude obsahovat souhrn opatření, která jsou v takovémto případě vydávána.

Následovat bude studie proveditelnosti a další kroky, přičemž výsledný návrh by měl být připraven 30. září. Poté přijde proces schvalování dotčenými subjekty, který se odhaduje na dva až tři měsíce.


Starosta Prahy 3 Bellu: Vítkov by měl být jedním z nejmodernějších parků metropole

26. července 2018 ve 23:52

„Vítkov je srdcem trojky, co se zeleně týče. Park první kategorie. Hlavní město by mělo ve spolupráci s Prahou 3 pracovat na tom, aby to byl jeden z nejmodernějších parků,“ uvedl starosta třetí městské části Alexander Bellu (ODS), který stojí v čele Koalice pro Prahu 3. Ta kandiduje v říjnových...

Další články
Nahoru