Dnes Čtvrtek - zatazeno 4°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 15. 4. 2021
Svátek má Anastázie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Registr řidičů i vozidel zaplavili žadatelé, úředníci kvůli konfliktům požádali o pomoc strážníky
Podání žádosti o vydání nového řidičského průkazu lze v těchto dnech se zvláštním režimem určitě odložit, hodně lidí to bohužel není ochotno akceptovat. Ilustrační foto: archiv MHMP

Registr řidičů i vozidel zaplavili žadatelé, úředníci kvůli konfliktům požádali o pomoc strážníky

Pracoviště pražského registrů řidičů v Business Centre Vyšehrad v Praze 4 a pracoviště registru vozidel v Praze 10 na Bohdalci má kvůli nouzovému stavu jen omezený počet hodin vyčleněných pro veřejnost, aby si lidé mohli vyřídit neodkladné záležitosti. Řada žadatelů však není ochotna návštěvu těchto míst odložit na později. Proto se u registrů tvoří fronty, napjatou situaci se na základě požádání ze strany úředníků vydali ve středu na Bohdalec uklidňovat strážníci. 

Veřejnosti jsou dočasně vyčleněny jen středy v čase od 13 do 16 hodin. Pracovní doba je určena pouze pro neodkladné záležitosti. Včera však registr řidičů odbavil 324 žadatelů a registr vozidel na Bohdalci přijal dokonce 2 291 žádostí k vyřízení. 

„Lidé se zde nejen uskupovali, ale také nedodržovali mimořádná hygienická nařízení, snažili se předbíhat ve frontách a nerespektovali výzvy zaměstnanců ani přivolaných strážníků,“ uvedl magistrát v tiskové zprávě. 

Odbavování na pracovišti registru vozidel se uskutečňovalo ve dvou skupinách – individuálních žadatelů a zprostředkovatelů s hromadnými žádostmi – takže se venku na parkovišti vytvořily dvě fronty. Do čekárny bylo vpouštěno jen takové množství žadatelů, aby byli plynule odbaveni bez zdržování se v uzavřeném prostoru.

Čekající nedodržovali rozestupy, snažili se předbíhat a výzvy, aby respektovali hygienická nařízení, se minuly účinkem. Ke zjednání pořádku byla dokonce přivolána městská policie. Úřední doba byla nakonec o hodinu prodloužena, aby byli všichni žadatelé odbaveni.

„Co se Bohdalce týče, tak se přímo na místně příslušné obvodní ředitelství obrátili zaměstnanci s tím, že zde dochází ke konfliktu mezi klienty. V dalších úředních dnech vyšleme preventivně hlídky strážníků daná místa zkontrolovat,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Byl zaznamenán například případ žadatele, který měl již půl roku neplatný řidičský průkaz, ale najednou ho nutně potřeboval rychle vyměnit. V dalším případě se pak řidička domáhala výměny řidičského průkazu, který má ovšem platnost až do konce letošního roku.

„Znovu žádáme občany, aby na tato pracoviště přicházeli opravdu jen v těch nejnutnějších případech. Aby v této mimořádné situaci zvážili, zda jejich záležitosti týkající se registru řidičů a registru vozidel je opravdu nutné bezodkladně řešit. A pokud ano, aby v zájmu zdraví a bezpečného pohybu na veřejnosti dodržovali nařízená hygienická opatřeni. A také, aby byli ohleduplní k ostatním, kteří čekají, až přijdou na řadu k odbavení, a respektovali pokyny zaměstnanců pracoviště,“ uvedl magistrát.

V reakci na středeční návaly je nyní připravována úprava provozní doby těchto pracovišť na pondělí a středu pouze pro objednané klienty.

Dlouhé fronty se ve středu tvořily i na pražských pracovištích finanční správy, ve kterých stáli především lidé, kteří žádali o vrácení přeplatků daně z příjmu fyzických osob. Fronty se tvořily i dnes u finančních úřadů v Praze na Jižním Městě, na Pankráci nebo v Praze 2. Správa v reakci ujistila, že není důvod se obávat, že by lidé o přeplatky mohli přijít a vyzvala veřejnost, aby využila elektronickou formu komunikace. 


Praha 2 pomůže seniorům 65+

Včera v 17:36

Senioři 65 let a více mohou kontaktovat radnici na bezplatné informační lince 800 604 604. Linka je v provozu každý všední den od 8 hod do 16 hodin.

Testovací centrum na covid-19 odbaví 180 lidí za hodinu bez rezervace a front

13. dubna 2021 v 09:00

Nové testovací centrum na covid-19 se otevřelo 28. března v Praze 11 ve zdravotnickém centru FYZIOklinika. Díky vlastní aplikaci pro rychlejší administraci sem může člověk přijít bez rezervace a po dvou minutách být hotov. Kapacity zdravotníků zvládají i nejvytíženější časy a firemní skupiny bez...

Praha 13 prominula podnikatelům poplatky z ubytování

13. dubna 2021 v 08:26

Vedení Prahy 13 svým aktuálním rozhodnutím prodloužilo dobu, ve které nemusí místní podnikatelé hradit poplatky z ubytování.

Bubenečský tunel bude od čtvrtka do pátku uzavřen

13. dubna 2021 v 07:57

Pravidelná údržba a kontrola technologie tunelů uzavře Bubenečský tunel od čtvrtka 15. dubna od 23 hodin do pátku 16. dubna do 5 hodin.

Noční omezení provozu v Těšnovském tunelu

12. dubna 2021 ve 20:52

Z důvodu mytí stěn a stropu bude omezen provoz v Těšnovském tunelu.

Praha 7 se zapojí do pilotního projektu PCR pooling testování

12. dubna 2021 v 16:55

Praha 7 ve spolupráci s hl. m. Prahou spouští v ZŠ Fr. Plamínkové pilotní testování metodou PCR poolingu. Systém průkazných a spolehlivých PCR testů nabízí možnost návratu všech dětí do škol při testování bezpečnou a šetrnou formou, cenově srovnatelnou se současnými antigenními...

Praha 6: Anketa k zónám placeného stání

12. dubna 2021 v 09:53

Parkovací zóny jsou v Praze 6 aktuálně zavedeny na většině území městské části. Jde o části Dejvic, Bubenče, Hanspaulky, Vokovic a Veleslavína, Břevnova, Střešovic či Ořechovky.

Další články
Nahoru