dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Pražská ODS vzkazuje stranám v zastupitelstvu: jste odpovědné za destabilizaci Prahy
Na pražském magistrátu je nyní ODS v opozici. Foto: archiv

Pražská ODS vzkazuje stranám v zastupitelstvu: jste odpovědné za destabilizaci Prahy

V sobotu zasedala Regionální rada ODS Praha, která přijala několik ustanovení týkajících se současného a dalšího vývoje na pražské radnici. Přinášíme jejich přehled.

Regionální rada ODS Praha konstatuje, že odvoláním primátora Svobody a členů Rady hl. m. Prahy za ODS, aniž by TOP 09 měla připravené řešení, je koalice TOP 09 – ČSSD- KSČM plně zodpovědná za současnou destabilizaci Prahy.

ODS nebude reagovat na představu TOP 09 o vyjednávání formou ultimát a nebude se účastnit dražby o uzavření koaliční smlouvy. Vyjednávání s TOP 09 jsme připraveni zahájit vzápětí poté, až si vyjasní svůj vztah k ČSSD a KSČM.

ODS je připravena na věcné a korektní vyjednávání o uzavření pravicové koalice s TOP 09, přičemž jednoznačnou podmínkou je obsazení pozice primátora hlavního města Prahy předsedou ODS Praha Bohuslavem Svobodou.

Regionální rada ODS Praha stanovuje následující postup a limity pro vyjednávání a schvalování případné koaliční smlouvy s TOP 09. Případný návrh koaliční smlouvy, připravený vyjednávacím týmem se stanoviskem Klubu ODS při Zastupitelstvu hl. m. Prahy bude předložen ke schválení Regionální radě ODS Praha.

Regionální rada pověřuje předsedu a místopředsedy ODS Praha spolu s vedením klubu ODS při Zastupitelstvu hl. m. Prahy případnými dalšími jednáními s demokratickými politickými subjekty, zastoupenými v pražském zastupitelstvu.


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru