Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 5°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Ředitelství pražských hasičů se v budoucnu přesune do nové stanice v Holešovicích
Nová stanice hasičů v Holešovicích. Foto: HZS Praha

Ředitelství pražských hasičů se v budoucnu přesune do nové stanice v Holešovicích

Krajské ředitelství pražských hasičů se v budoucnu přesune ze Sokolské ulice do Argentinské ulice v Praze 7, kde letos začne stavba nové administrativní budovy u dokončené hasičské zbrojnice. Novinářům to dnes řekl ředitel pražského hasičského sboru Luděk Prudil při příležitosti otevření nové zbrojnice. Dokončena byla loni v září, stavba vyšla na 367 milionů korun. V areálu by se letos měla začít stavět také výjezdová stanice záchranářů.

Nová zbrojnice nahradila původní dřevěnou budovu, která vznikla jako provizorní řešení v roce 1942. Stavba začala v roce 2019, loni na podzim byla budova zkolaudována a následně ji sbor opatřil vybavením. „Stanice již normálně funguje, 5. ledna jsme začali zkušební provoz," uvedl dnes Prudil.

V jedné směně bude na stanici sloužit 26 hasičů, kteří obslouží oblast s asi 220 000 obyvateli. Průměrně podle Prudila hasiči ročně z Argentinské řeší asi 1600 událostí.

Ředitel dodal, že stanice bude nově sloužit i jako základna pro organizaci týmů pro mezinárodní záchranné operace, nebo bude naopak v případě potřeby přijímat týmy ze zahraničí. Sídlit zde budou také hasičtí potápěči.

Dnešního otevření se zúčastnil také ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), který ocenil činnost hasičského sboru v době pandemie. „Je to jedno z nejvytíženějších hasičských pracovišť v celé republice a to zázemí si určitě zasloužíte," řekl.

Hasiči mají s pozemky, které sboru věnovalo hlavní město, i další plány. „V letošním roce zde bude zahájena výstavba výjezdové základny zdravotnické záchranné služby a my jako hasičský záchranný sbor zde v letošním roce zahájíme výstavbu administrativního objektu, který by měl být základem pro budoucí nové krajské ředitelství," řekl Prudil.

Ředitelství nyní sídlí v Sokolské ulici, kde také dosud byla pražská centrální hasičská stanice. Ta se nyní přesunula právě do nové budovy v Praze 7, kde nově operuje i velící důstojník, což je nejvyšší hasičský důstojník ve směně.

Stanice v Sokolské podle Prudila zůstane, pouze nebude mít charakteristiku centrální stanice. Dodal, že díky přesunu některých aktivit do Argentinské začne v Sokolské působit lékař zdravotnické záchranné služby, který bude mít výrazně kratší dojezd do centra metropole.

V Praze je přes 850 příslušníků hasičského záchranného sboru. Sbor plánuje také stavbu nové výjezdové stanice v Březiněvsi a v Běchovicích. V metropoli působí rovněž 36 jednotek dobrovolných hasičů.


Autor: ČTK

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

Včera v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

Včera v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru