Dnes Pátek - zatazeno 14°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 11°C
Pátek 31. 3. 2023
Svátek má Kvido
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Ředitelství pražských hasičů se v budoucnu přesune do nové stanice v Holešovicích
Nová stanice hasičů v Holešovicích. Foto: HZS Praha

Ředitelství pražských hasičů se v budoucnu přesune do nové stanice v Holešovicích

Krajské ředitelství pražských hasičů se v budoucnu přesune ze Sokolské ulice do Argentinské ulice v Praze 7, kde letos začne stavba nové administrativní budovy u dokončené hasičské zbrojnice. Novinářům to dnes řekl ředitel pražského hasičského sboru Luděk Prudil při příležitosti otevření nové zbrojnice. Dokončena byla loni v září, stavba vyšla na 367 milionů korun. V areálu by se letos měla začít stavět také výjezdová stanice záchranářů.

Nová zbrojnice nahradila původní dřevěnou budovu, která vznikla jako provizorní řešení v roce 1942. Stavba začala v roce 2019, loni na podzim byla budova zkolaudována a následně ji sbor opatřil vybavením. „Stanice již normálně funguje, 5. ledna jsme začali zkušební provoz," uvedl dnes Prudil.

V jedné směně bude na stanici sloužit 26 hasičů, kteří obslouží oblast s asi 220 000 obyvateli. Průměrně podle Prudila hasiči ročně z Argentinské řeší asi 1600 událostí.

Ředitel dodal, že stanice bude nově sloužit i jako základna pro organizaci týmů pro mezinárodní záchranné operace, nebo bude naopak v případě potřeby přijímat týmy ze zahraničí. Sídlit zde budou také hasičtí potápěči.

Dnešního otevření se zúčastnil také ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), který ocenil činnost hasičského sboru v době pandemie. „Je to jedno z nejvytíženějších hasičských pracovišť v celé republice a to zázemí si určitě zasloužíte," řekl.

Hasiči mají s pozemky, které sboru věnovalo hlavní město, i další plány. „V letošním roce zde bude zahájena výstavba výjezdové základny zdravotnické záchranné služby a my jako hasičský záchranný sbor zde v letošním roce zahájíme výstavbu administrativního objektu, který by měl být základem pro budoucí nové krajské ředitelství," řekl Prudil.

Ředitelství nyní sídlí v Sokolské ulici, kde také dosud byla pražská centrální hasičská stanice. Ta se nyní přesunula právě do nové budovy v Praze 7, kde nově operuje i velící důstojník, což je nejvyšší hasičský důstojník ve směně.

Stanice v Sokolské podle Prudila zůstane, pouze nebude mít charakteristiku centrální stanice. Dodal, že díky přesunu některých aktivit do Argentinské začne v Sokolské působit lékař zdravotnické záchranné služby, který bude mít výrazně kratší dojezd do centra metropole.

V Praze je přes 850 příslušníků hasičského záchranného sboru. Sbor plánuje také stavbu nové výjezdové stanice v Březiněvsi a v Běchovicích. V metropoli působí rovněž 36 jednotek dobrovolných hasičů.


Autor: ČTK

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

Včera ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Další články
Nahoru