dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Ředitelka Prague City Tourism získala titul Osobnost cestovního ruchu 2014
Ředitelka Prague City Tourism Nora Dolanská. Foto: archiv

Ředitelka Prague City Tourism získala titul Osobnost cestovního ruchu 2014

Ředitelka Prague City Tourism Nora Dolanská byla oceněna titulem Osobnost cestovního ruchu 2014 – Holiday World Award. Cenu převzala na dnešním zahajovacím ceremoniálu veletrhu cestovního ruchu Holiday World z rukou ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové.

„Jsem velmi potěšena, že mi toto ocenění odborná porota udělila. Je to pocta nejen pro mě samotnou, ale i pro mé spolupracovníky v Prague City Tourism. Za dva roky se nám podařilo dát marketingu Prahy jasný směr, rozběhli jsme celou řadu velkých projektů, které naše hlavní město na turistickém trhu zviditelní a přilákají k nám další hosty ze zahraničí i z České republiky,“ říká Nora Dolanská, která zvítězila v konkurenci 37 nominovaných.

Jako ředitelce Prague City Tourism (dříve Pražská informační služba) se Noře Dolanské podařilo v krátkém čase transformovat organizaci samotnou. Mezinárodně srozumitelný název i získala také Pražská informační služba. Byla spuštěna rozsáhlá online kampaň v zahraničí, nový turistický web, do popředí se dostala také kongresová turistika a užší spolupráce s Prague Convention Bureau. Ředitelka PCT Prahu pravidelně reprezentuje na zasedáních organizace European Cities Marketing.

Zkušenosti Nory Dolanské jdou napříč službami cestovního ruchu. Pracovala jako průvodkyně Prahou, jako delegátka cestovních kanceláří v zahraničí (Maďarsko, Španělsko, Jugoslávie, Německo), působila také jako tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. V 90. letech Nora Dolanská založila a pět let vedla českou pobočku Německé centrály pro cestovní ruch. Působila také jako marketingová ředitelka agentury CzechTourism, od roku 2003 do roku 2009 vedla její vídeňskou pobočku. Zastávala rovněž funkci viceprezidentky Corps Touristique Europe.

Dlouhodobě se věnuje také pedagogické činnosti, přednáší na Katedře marketingové komunikace a PR Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, je členkou prestižních mezinárodních organizací Business Professional Women a SKAL (profesionálů v cestovním ruchu), pracovala také v komisích cestovního ruchu při Ministerstvu pro místní rozvoj.


Další krátké zprávy
Nahoru