dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Ředitel Motola Ludvík zřejmě povede pražskou ČSSD do voleb
Miloslav Ludvík je ředitelem motolské nemocnice od přelomu tisíciletí. Foto: Krokodyl / Wikimedia Commons

Ředitel Motola Ludvík zřejmě povede pražskou ČSSD do voleb

Lídrem pražské sociální demokracie do podzimních komunálních voleb by měl být ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík. Předsedové obvodních výkonných výborů (OVV) pražské ČSSD vzali na vědomí, že jej nominovala většina obvodních organizací. Jeho kandidaturu musí ještě v květnu potvrdit krajský výkonný výbor (KVV).

Komunální volby by se měly konat v říjnu, přesný termín ale určí prezident. Pražané budou volit v jednom volebním obvodu a vyberou 65 zastupitelů namísto současných 63.

V pondělí se sešli předsedové pražských obvodních organizací, kteří diskutovali problematiku možných lídrů do zastupitelstva hlavního města. „Valná většina se vyslovila pro kolegu Ludvíka, který je dlouho v zastupitelstvu, je velmi zkušeným manažerem a velmi dobře řídí největší českou nemocnici," řekl místopředseda KVV a zastupitel Karel Březina.

Ludvíkovu kandidaturu musí v průběhu jara ještě projednat jednotlivé obvodní výkonné výbory ČSSD na svých konferencích. Ludvíka jako první nominovali sociální demokraté na Praze 4, jeho „domovská“ Praha 13 by jej podle informací ČTK měla zvolit ještě do konce března. KVV by jej měl jakožto lídra schválit v květnu.

Na kandidátce sociálních demokratů by se měli na předních místech podle informací ČTK objevit zastupitelé Petr Dolínek, Karel Březina a Lukáš Kaucký. Rovněž by se tam měla objevit i některá ze sociálních demokratek, která, ale zatím není rozhodnuto.


 

ludvik-miloslav-nahled

Miloslav Ludvík

Miloslav Ludvík (1963) je od roku 2000 ředitelem nemocnice v Motole. Zároveň je od roku 2002 zastupitelem hlavního města. V minulosti byl rovněž členem například dozorčí rady Kongresového centra Praha, či Pražské vodohospodářské společnosti nebo dopravního podniku.

Svého lídra do podzimních voleb si již vybrala pražská Strana zelených. Tu povede zastupitel Prahy 4 a bývalý pražský radní Petr Štěpánek. Svého lídra naopak ještě nemá ODS, tady se nejčastěji mluví o předsedovi pražské ODS Filipu Humplíkovi.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru