Dnes Neděle - zatazeno 22°C
Zítra Pondělí - oblacno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Ředitel městské policie Šuster se loučí, na jeho nástupce vyhlásí Praha soutěž
Primátor Bohuslav Svoboda děkuje končícímu řediteli městské policie Eduardovi Šusterovi. Foto: Magistrát hl. m. Prahy

Ředitel městské policie Šuster se loučí, na jeho nástupce vyhlásí Praha soutěž

Na čtvrtečním jednání pražského zastupitelstva se zástupci vedení metropole rozloučili s dlouholetým ředitelem Městské policie hl. m. Prahy Eduardem Šusterem, který skončí ve funkci do konce května. Na pozici jeho nástupce bude vypsáno výběrové řízení. Do doby vyhlášení vítězného uchazeče bude pověřen řízením strážníků dosavadní náměstek ředitele Ludvík Klema.

Končící ředitel Šuster, který městskou policii vedl od konce roku 2012, nastoupí na pozici vrchního ředitele sekce ekonomiky a provozu ministerstva vnitra.

„Vypíšeme klasické otevřené výběrové řízení a budeme se snažit, abychom ho vyřešili v době co nejkratší, ale délka té doby nesmí rozhodovat o tom, že budeme hledat skutečně kvalitního nástupce," řekl již dříve primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS), pod kterého spadá odpovědnost za městskou policii. Jejím zřizovatelem je totiž hlavní města a jejím vrchním velitelem je primátor.

Městská policie zaměstnává přes 2000 zaměstnanců a její rozpočet se pohybuje kolem dvou miliard korun ročně.

„Musím panu řediteli poděkovat, odvedl skvělou práci pro Prahu a pro to, abychom v ní mohli žít bezpečně. Přeji mu hodně úspěchů v novém působišti,“ dodal Svoboda. Šuster při rozlučkovém projevu na zastupitelstvu poděkoval všem strážníkům a zaměstnancům, bez jejichž „náročné a poctivé práce by nebyla městská policie tam, kde je nyní“.

„Poděkovat ale musím i vedení města, se kterým jsem během svého působení ve funkci spolupracoval, protože bez jeho podpory by naši zaměstnanci neměli nejen dobré finanční ohodnocení, ale také odpovídající vybavení potřebné ke své náročné práci,“ dodal.

Při jednání zastupitelstva poděkoval Šusterovi i ředitel magistrátu Martin Kubelka. „Za jeho vedení se městská policie v mnoha ohledech posunula dopředu, a zvláště v posledních letech, kdy Praha i Česko procházely mnoha krizemi, bylo vidět, že strážníci jsou pro chod metropole neocenitelní,“ řekl.


Autor: Jan Puci

Mladíci se vezli vlakem. Zvenku

Dnes v 00:07

Záchranáři soukromé záchranné služby záchranné služby TRANS HOSPITAL PLUS při pátečním ošetřování zraněného cyklisty v Černošicích natočili na palubní kameru projíždějící příměstský vlak, na jehož zadní straně se vezla trojice mladíků, kteří stáli na náraznících vagonu. Záběry záchranka zveřejnila...

V Divoké Šárce zemřel muž

Včera ve 23:50

K tragédii došlo v sobotu odpoledne kolem 13:30 hodin v přírodní rezervaci Divoká Šárka. Nedaleko nádrže Džbán po pádu ze skály zemřel muž. Podle policistů se pravděpodobně jednalo o sebevraždu.

Při srážce s nákladním autem zemřel ve Vršovicích chodec

14. června 2024 ve 22:43

Srážku s nákladním autem ve Vršovické ulici u Kubánského náměstí v Praze 10 ve čtvrtek ráno kolem deváté hodiny nepřežil zhruba sedmdesátiletý muž. Jak uvedl server Novinky.cz, nejdřív řidič od nehody ujel, protože si nevšiml, že někoho srazil. Na situaci ho upozornil řidič auta jedoucího za ním....

O více než 70 procent snížila Praha počet reklamních zařízení v ulicích

13. června 2024 v 17:33

Hlavní město pokračuje v procesu kompletní výměny zastávkových přístřešků a postupné redukce samostatně stojících nepřístřeškových reklamních prvků rozmístěných na území metropole. Z původního počtu přibližně 650 kusů těchto zařízení, která byla primárně tvořena reklamními vitrínami nebo sloupy...

Další články
Nahoru