dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
13°C
Recyklodílna, ohýnek s přáteli nebo pěstitelský truhlík nabídne zahrada BUBEC

Recyklodílna, ohýnek s přáteli nebo pěstitelský truhlík nabídne zahrada BUBEC

Otevření Zahrady Bubec v pražských Řeporyjích se koná v sobotu 23. dubna od 14 hodin. Krom zeleniny se zde pěstuje kultura, umění a dobré sousedské vztahy. Na okraji Prahy tak poznáte oázu klidu a v klidu můžete rozvíjet i svou kreativitu.

Během akce oslavíte Den Země. V rámci programu tak můžete zjistit, co se dá dělat s věcmi, které běžně vyhazujete, či jak zní nástroje z různých koutů světa.

14:00 – 18:00 Recyklodílna
Co s kartonem od mléka, prázdnou plastovou lahví, starými novinami nebo tričkem připraveným na vyhození? Nic z těchto materiálů vyhazovat nemusíme, ale můžeme si vyrobit parádní kusy oblečení, šperky či nové doplňky. (Materiál na dílnu bude připravený, ale donesení vlastního “materiálu” nic nebrání) Určeno pro děti i dospělé.

14:00 – 18:00 Houpací sítě? Vyrobte si vlastní!
Zapleťte se s kamarády či rodinou do pletení pravé houpací sítě. Kdo se může pochlubit, že ona síť na zahradě je právě jejich výtvorem? Lektorky z organizace Houpací sociální sítě vás do tajů houpacích sítí zasvětí. (Upletenou síť můžete věnovat zahradě, či si ji za malý poplatek odnést do své vlastní.)

15:00 – 17:00 Jak zní nástroje z různých koutů světa?
Během dílny uslyšíte nejen příběhy hudebních nástrojů z různých částí zeměkoule, ale hlavně si je budete moci všechny vyzkoušet.

Po dobu celého programu si zájemci mohou vytvořit svůj vlastní pěstitelský truhlík. Je jenom na vás, zda v něm budete pěstovat zeleninu, bylinky, či umělecká díla.

I po skončení dílen můžete zůstat posedět u ohýnku společně s přáteli.

V sobotu 23. dubna od 14:00 do 19:00 hodin, a zahradě Bubec, Tělovýchovná ulice, Řeporyje, Praha 5.

Vstupné dobrovolné, občerstvení a pití na místě.


Další články
Nahoru