Dnes Sobota - zatazeno 4°C
Zítra Neděle - snih 1°C
Sobota 27. 11. 2021
Svátek má Xenie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Řecko, Itálie nebo Španělsko? Nejčastěji se z Prahy letos létá na dovolenou do jiné destinace
Vstup do odletové haly. Foto: Letiště Praha

Řecko, Itálie nebo Španělsko? Nejčastěji se z Prahy letos létá na dovolenou do jiné destinace

Na ruzyňském letišti bylo minulý měsíc odbaveno přes 605 tisíc cestujících, což představuje nárůst o více než 140 procent oproti loňskému roku. Vyplývá to ze statistiky, kterou aktuálně zveřejnila společnost Letiště Praha, provozovatel mezinárodního Letiště Václava Havla Praha.

Největší zájem byl v první polovině letních prázdnin na pražském letišti o typicky letní destinace, nejvíce cestujících v červenci letělo do Řecka, Itálie nebo Španělska. Celý žebříček nejoblíbenějších míst však vede bulharský Burgas. 

Paradoxně právě Bulharsko získalo na cestovatelském semaforu, který každý týden aktualizuje Ministerstvo zdravotnictví, od včerejška červenou barvu. Přesun Bulharska do skupiny států s vysokým rizikem nákazy koronavirem znamená přísnější podmínky pro turisty, kteří se do Česka vrací z této země a nejsou očkovaní. 

„Provozní výsledky za uplynulý měsíc překonaly naše původní prognózy odbavených cestujících a zároveň potvrzují, že se cestující vrací do letadel. Češi vybírají letos v létě z typicky dovolenkových destinací, ale mohou využít i další spojení do významných evropských metropolí. Naší prioritou pro následující měsíce je s ohledem na postupující proočkovanost a zjednodušení podmínek pro očkované cestující podpora příjezdového cestovního ruchu a na to navázaná další obnova provozu,“ řekl Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Během července se na pražském letišti realizovalo celkem 7012 vzletů a přistání, což představuje nárůst o 48 procent oproti loňskému roku. Do těchto statistik se souhrnně započítávají pravidelné, charterové, privátní i cargo lety. 

Nejvíce cestujících podle Filipa zamířilo přes Prahu v průběhu července do Burgasu, na Rhodos či do Heraklionu. Oblíbené byly i lety například do egyptské Hurghady či Marsy Alam, turecké Antalye, na Mallorku nebo řecké ostrovy. 

Během září odstartují v Praze úplně nové linky, Wizz Air začne létat do Neapole a letecká společnost Blue Air do Milána na letiště Linate. Aktuálně mohou cestující z Prahy letět do přibližně sto destinací, které nabízí přes čtyřicet leteckých společností.


Autor: Jan Puci

Praha 11: Pro Místní akční plán otevřela pandemie nové možnosti

Včera v 10:55

Místní akční plán (MAP) vzdělání pro Prahu 11 končí svou II. etapu, která byla zahájena v prosinci 2021. I přes komplikace spojené s pandemií Covid19 a uzavřením škol se pracovním skupinám a realizačnímu týmu MAP II podařilo na území městské části Praha 11 a spolupracujících MČ Křeslice, Šeberov a...

Radní odsouhlasili návrh memoranda o vzájemné spolupráci Prahy se Středočeským krajem

25. listopadu 2021 v 08:46

Pražští radní v pondělí odsouhlasili záměr uzavřít Memorandum o vzájemné spolupráci mezi hlavním městem Prahou a Středočeským krajem. Tímto krokem navazují na první povolební společné setkání zástupců obou krajů, které se uskutečnilo 10. června 2021. Samotný podpis memoranda bude následovat po...

Praha 5 schválila pravidla pro rozpočtové provizorium

24. listopadu 2021 ve 22:27

Na svém úterním zasedání zastupitelé Prahy 5 rozhodli, že pokud nebude včas schválen rozpočet na příští rok, začne městská část automaticky hospodařit od ledna v provizoriu. Nebude ho tak už muset schvalovat.

Příznivci návratu pomníku maršála Radeckého se sešli na Mariánském náměstí

23. listopadu 2021 v 19:37

Spolek Radecký Praha, který dlouhodobě usiluje o návrat pomníku maršála Václava Radeckého z Radče na Malostranské náměstí, uspořádal tradiční setkání podporovatelů obnovy pomníku. 

Pěší cesta propojí Palmovku s ulicí Švábky a Rohanským nábřežím

23. listopadu 2021 v 09:39

První projekt předznamenávající budoucí proměnu Palmovky v Praze 8 bude zahrnovat cestu pro pěší, která propojí ulice Zenklova a Švábky.  Sloužit veřejnosti by měla začít v červnu příštího roku a její stavba vyjde na 26 milionů korun včetně DPH.

Další články
Nahoru