Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Čtvrtek 19. 5. 2022
Svátek má Ivo
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Řecko, Itálie nebo Španělsko? Nejčastěji se z Prahy letos létá na dovolenou do jiné destinace
Vstup do odletové haly. Foto: Letiště Praha

Řecko, Itálie nebo Španělsko? Nejčastěji se z Prahy letos létá na dovolenou do jiné destinace

Na ruzyňském letišti bylo minulý měsíc odbaveno přes 605 tisíc cestujících, což představuje nárůst o více než 140 procent oproti loňskému roku. Vyplývá to ze statistiky, kterou aktuálně zveřejnila společnost Letiště Praha, provozovatel mezinárodního Letiště Václava Havla Praha.

Největší zájem byl v první polovině letních prázdnin na pražském letišti o typicky letní destinace, nejvíce cestujících v červenci letělo do Řecka, Itálie nebo Španělska. Celý žebříček nejoblíbenějších míst však vede bulharský Burgas. 

Paradoxně právě Bulharsko získalo na cestovatelském semaforu, který každý týden aktualizuje Ministerstvo zdravotnictví, od včerejška červenou barvu. Přesun Bulharska do skupiny států s vysokým rizikem nákazy koronavirem znamená přísnější podmínky pro turisty, kteří se do Česka vrací z této země a nejsou očkovaní. 

„Provozní výsledky za uplynulý měsíc překonaly naše původní prognózy odbavených cestujících a zároveň potvrzují, že se cestující vrací do letadel. Češi vybírají letos v létě z typicky dovolenkových destinací, ale mohou využít i další spojení do významných evropských metropolí. Naší prioritou pro následující měsíce je s ohledem na postupující proočkovanost a zjednodušení podmínek pro očkované cestující podpora příjezdového cestovního ruchu a na to navázaná další obnova provozu,“ řekl Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Během července se na pražském letišti realizovalo celkem 7012 vzletů a přistání, což představuje nárůst o 48 procent oproti loňskému roku. Do těchto statistik se souhrnně započítávají pravidelné, charterové, privátní i cargo lety. 

Nejvíce cestujících podle Filipa zamířilo přes Prahu v průběhu července do Burgasu, na Rhodos či do Heraklionu. Oblíbené byly i lety například do egyptské Hurghady či Marsy Alam, turecké Antalye, na Mallorku nebo řecké ostrovy. 

Během září odstartují v Praze úplně nové linky, Wizz Air začne létat do Neapole a letecká společnost Blue Air do Milána na letiště Linate. Aktuálně mohou cestující z Prahy letět do přibližně sto destinací, které nabízí přes čtyřicet leteckých společností.


Autor: Jan Puci

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

Včera ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Včera v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Další články
Nahoru