Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Řecko, Itálie nebo Španělsko? Nejčastěji se z Prahy letos létá na dovolenou do jiné destinace
Vstup do odletové haly. Foto: Letiště Praha

Řecko, Itálie nebo Španělsko? Nejčastěji se z Prahy letos létá na dovolenou do jiné destinace

Na ruzyňském letišti bylo minulý měsíc odbaveno přes 605 tisíc cestujících, což představuje nárůst o více než 140 procent oproti loňskému roku. Vyplývá to ze statistiky, kterou aktuálně zveřejnila společnost Letiště Praha, provozovatel mezinárodního Letiště Václava Havla Praha.

Největší zájem byl v první polovině letních prázdnin na pražském letišti o typicky letní destinace, nejvíce cestujících v červenci letělo do Řecka, Itálie nebo Španělska. Celý žebříček nejoblíbenějších míst však vede bulharský Burgas. 

Paradoxně právě Bulharsko získalo na cestovatelském semaforu, který každý týden aktualizuje Ministerstvo zdravotnictví, od včerejška červenou barvu. Přesun Bulharska do skupiny států s vysokým rizikem nákazy koronavirem znamená přísnější podmínky pro turisty, kteří se do Česka vrací z této země a nejsou očkovaní. 

„Provozní výsledky za uplynulý měsíc překonaly naše původní prognózy odbavených cestujících a zároveň potvrzují, že se cestující vrací do letadel. Češi vybírají letos v létě z typicky dovolenkových destinací, ale mohou využít i další spojení do významných evropských metropolí. Naší prioritou pro následující měsíce je s ohledem na postupující proočkovanost a zjednodušení podmínek pro očkované cestující podpora příjezdového cestovního ruchu a na to navázaná další obnova provozu,“ řekl Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Během července se na pražském letišti realizovalo celkem 7012 vzletů a přistání, což představuje nárůst o 48 procent oproti loňskému roku. Do těchto statistik se souhrnně započítávají pravidelné, charterové, privátní i cargo lety. 

Nejvíce cestujících podle Filipa zamířilo přes Prahu v průběhu července do Burgasu, na Rhodos či do Heraklionu. Oblíbené byly i lety například do egyptské Hurghady či Marsy Alam, turecké Antalye, na Mallorku nebo řecké ostrovy. 

Během září odstartují v Praze úplně nové linky, Wizz Air začne létat do Neapole a letecká společnost Blue Air do Milána na letiště Linate. Aktuálně mohou cestující z Prahy letět do přibližně sto destinací, které nabízí přes čtyřicet leteckých společností.


Autor: Jan Puci

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

Včera v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru