dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - skorojasno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
0°C
Pražské krimi

Recidivista se živil krádežemi. Nejraději měl taxikáře

Kriminalisté z pražské Palmovky dopadli v pondělí 24. února kolem desáté hodiny dopoledne dvaatřicetiletého recidivistu, kterého podezřívali ze spáchání minimálně šesti loupežných přepadení, podvodů a krádeží na území metropole, přičemž jeho  oběťmi byli výhradně řidiči taxislužby.

Policisté zadrželi podezřelého na základě předchozí souhlasu se zadržením od státního zástupce, a to jeho v bydlišti, na Praze 9 v Litošické ulici. Vyšetřovatel následně zadrženého recidivistu obvinil ze spáchání trestného činu loupeže, podvodu a krádeže, za což mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

V rejstříku trestů má navíc sedm záznamů majetkového a násilného charakteru, mimo jiné i loupeže, které prováděl naprosto stejným způsobem a soudce mu za tyto skutky uložil podmíněný trest odnětí svobody až do roku 2018. Brány věznice opustil naposledy v lednu roku 2013 jako amnestovaný.

Policisté nejprve pracovali na případu loupežného přepadení sedmapadesátiletého muže v jeho vozidle taxislužby v pražském Hloubětíně z 21. února. V časných ranních hodinách napadl pěstmi taxikáře, vytáhl nůž a požadoval tržbu. Pak přinutil napadeného muže po operaci kyčle vystoupit z auta a prohledal jeho interiér. Nakonec si odnesl mobilní telefon a tržbu v celkové hodnotě asi 10 tisíc korun.

Ve středu 8. ledna kolem půl desáté večer se dalšímu taxikáři představil jako kriminalista, požádal o odvoz na jednu z holešovických křižovatek a vylákal od něj necelé čtyři tisíce korun pod záminkou, že peníze potřebuje pro svého kolegu k případu. Když už se pak nevrátil, taxikář odjel. Nicméně po chvíli volal podezřelý na linku taxislužby a chtěl peníze vrátit. Přijel proto další taxikář, který měl peníze vyzvednout. Podezřelý mu ale řekl, že kdyby mu dal tisícovku, z bytu mu donese pětitisícovou bankovku, a tím zaplatí dluh. Taxikář mu proto dal peníze, čekal na slibovanou pětitisícovku, ovšem podvodník už se nevrátil.

Další taxikáře obviněný okradl na začátku února například o speciální komunikátor, tablet, cigarety, mobilní telefony a hotovost, v celkové hodnotě přes čtyřicet tisíc korun.

Kriminalisté v souvislosti s tímto případem vyzývají další přepadené, okradené nebo podvedené taxikáře, aby kontaktovali bezplatnou tísňovou linku 158 a skutky nahlásili.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru