Dnes Středa - polojasno 7°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 5°C
Středa 28. 9. 2022
Svátek má Václav, státní svátek
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Recidivista během půlhodiny zapálil kontejnery ve čtyřech ulicích
Z kontejneru na papír toho moc nezbylo. Foto: Policie ČR

Recidivista během půlhodiny zapálil kontejnery ve čtyřech ulicích

Pražští policisté zadrželi muže, který během půl hodiny podpálil několik kontejnerů ve čtyřech ulicích v Praze 3. Informovala o tom policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Policisté z místního oddělení Žižkov vyjížděli v úterý odpoledne do Pittnerovy ulice v Praze 3 k požáru kontejneru, který měl zapálit neznámý muž. Policisté požár pomocí hasičského přístroje uhasili a hasiči poškozený kontejner zajistili.

Nejednalo se o první případ, pár minut předtím vyjížděli pražští policisté spolu s hasiči ke třem požárům na jiných místech. Operační důstojník dal popis podezřelého všem hlídkám v terénu. 

„Policisté z místního oddělení Žižkov muže uvedeného popisu vypátrali v ulici Blahníkova v Praze 3. Na dotaz, zda něco neví o zapálených kontejnerech, odpověděl, že si byl pouze nakoupit v obchodě jídlo,“ uvedla Siřišťová.

Policejní hlídka si cestou operačního ověřila, zda stejného muže, který během půl hodiny zapálil kontejnery v celkem čtyřech ulicích v Praze 3. Proto byl policisty zadržen. Následně se lustrací zjistilo, že se jedná o recidivistu, který byl již čtrnáctkrát soudně trestán, a to převážně za majetkovou trestnou činnost.

Celým případem se začali zabývat kriminalisté z pražské Palmovky, kteří čtyřiačtyřicetiletého muže obvinili ze spáchání trestných činů poškození cizí věci a výtržnictví.

„V případě odsouzení mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Při výslechu se obviněný ke všem skutkům doznal,“ dodala mluvčí Violeta Siřišťová.


Autor: puc

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

Včera v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

Včera v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Pervitin v tašce a tři zákazy řízení

22. srpna 2022 v 09:28

Policisté si v sobotu ve čtyři ráno povšimli projíždějícího auta v Roztylské ulici v Praze 4 a rozhodli se řidiče zkontrolovat. Jakmile se za ním rozjeli, náhle zvýšil rychlost a snažil se jim ztratit z dohledu. Na pokyn k zastavení nereagoval a ve vysoké rychlosti zajel do ulice Jarníkova, kde...

Další články
Nahoru