Dnes Středa - jasno 26°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Středa 28. 7. 2021
Svátek má Viktor
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Lifestyle / Zdraví

Recepty na koktejly s italským likérem Bombardino

Italský likér Bombardino je novinkou z destilerie Saint Roch, jedná se o kombinací karibského rumu a vaječného likéru. Bombardino je novinkou rozšiřující portfolio českého distributora prémiových alkoholických i nealkoholických nápojů a vín Premier Wines & Spirits. 

bombardino Vyvážená kombinace umožňující přípravu kvalitních vhodných na zimu i na léto – přesně to představuje novinka v portfoliu Premier Wines & Spirits, italský likér Bombardino.

Rodinná destilerie Saint Roch, kde se Bombardino vyrábí, je zárukou kvalitního produktu, jehož přirozeně žlutá barva vzniká z kombinace pravých žloutků s karibským rumem.

Koktejly s likérem Bombardino:

Bombardino se šlehačkou

1 dcl italského likéru Bombardino Saint Roch

vyšlehaná smetana či mascarpone

kakao či skořice na ozdobu

slehacka-bombardino Příprava: Nachystejte si menší tlustostěnnou skleničku. Nahřejte likér Bombardino tak, aby byl akorát teplý (maximálně na 55 °C), a nalijte ho do sklenice. Vyšlehejte smetanu či kvalitní mascarpone a přidejte do sklenky na nahřátý likér. Koktejl lehce dozdobte skořicí či kvalitním kakaem.

Bombardino s kávou

1 dcl italského likéru Bombardino Saint Roch

šálek espressa (zhruba 25 ml)

vyšlehaná smetana

kakao na ozdobu

kava-bombardino Příprava: Vezměte menší tlustostěnnou skleničku, ve které budete drink podávat. Připravte si espresso. Likér Bombardino nahřejte tak, aby byl akorát teplý (maximálně na 55 °C), a nalijte ho do sklenice. Espresso přilijte nejlépe přes lžičku po stěně skleničky, díky čemuž zůstanou jednotlivé vrstvy oddělené, a dopřejete si tak i vizuální zážitek. Vyšlehejte kvalitní smetanu a přidejte ji na nahřátý likér s kávou. Nakonec drink dozdobte trochou kvalitního kakaa.

Bombardino s čokoládou

coko-bombardino 1 dcl italského likéru Bombardino Saint Roch

0,5 dcl kvalitní horké čokolády

vyšlehaná smetana

Příprava: Nachystejte si menší tlustostěnnou sklenici, ve které budete drink podávat.

Likér Bombardino smíchejte s horkou čokoládou v poměru 2:1 a teplou směs nalijte do sklenice.

Vyšlehejte kvalitní smetanu, dozdobte jí koktejl a můžete podávat.

Více info na www.1er.cz. 


Kampaň vyvrací mýty o spinální muskulární atrofii

Včera ve 23:00

Spinální muskulární (svalová) atrofie patří mezi vrozené nemoci, které zásadním způsobem zasahují do života lidí s tímto onemocněním. Ochabování a ubývání svalstva má za následek nejen potíže s hybností, ale i řadu dalších potíží. Srpen je mezinárodní měsíc SMA už od roku 1996. Při té příležitosti...

V Praze 13 probíhá měření paměti obyvatel

21. června 2021 ve 12:42

Praha 13 díky spolupráci s Českou alzheimerovskou společností opět pořádá měření paměti obyvatel třináctky starších 40 let. Měření se díky velkému zájmu uskuteční ve čtyřech dnech přímo v budově radnice.  

Lidé s roztroušenou sklerózou zasadí slunečnice

19. června 2021 v 08:15

Desítky slunečnic zasadí v pondělí 21. června ve 13 hodin pacienti s roztroušenou sklerózou v Kateřinské zahradě v Praze. Akce s názvem Rozsviťme Českou republiku odstartuje ve 13 hodin. Pacienti chtějí upozornit na nemoc, kterou v Česku trpí přes 20 000 lidí. 

Bulovka spustila interní tísňovou linku

18. června 2021 v 07:33

Od června letošního roku funguje v rámci celého areálu Fakultní nemocnice Bulovka (FNB) interní tísňová linka. 

Další články
Nahoru