dnes
Neděle - jasno
31°C
zítra
Pondělí - zatazeno
30°C
pozítří
Úterý - prehanky-dest
29°C
Rebelové vyrazí piknikovat na Pražský hrad, opět zvou prezidenta Zemana. Chtějí s ním mluvit o Ovčáčkovi
Pohled na Pražský hrad a Malou Stranu z promenády Raoula Wallenberga. Foto: JP

Rebelové vyrazí piknikovat na Pražský hrad, opět zvou prezidenta Zemana. Chtějí s ním mluvit o Ovčáčkovi

Aktivisté české větve mezinárodního hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) uspořádají ve čtvrtek 30. července od 19 do 22 hodin na prvním nádvoří Pražského hradu za Matyášovou bránou v pořadí už druhý klimatický piknik. 

Stejně jako na obdobnou akci v červnu zvou prezidenta Miloše Zemana, kterému chtějí vyvrátit tvrzení jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka. Posledně hlava státu nedorazila. Rebelové chtějí prezidentovi vysvětlit, že nejsou extrémisté, za něž je označil Ovčáček.

„Někteří se podivují, že extremisty z Extincion Rebellion finančně podporují i bohatci. Není to překvapivé. Klimatismus znamená konec svobody a demokracie, uvržení člověka do novodobého otroctví. Výhodné pro ideologické fanatiky i nadnárodní kapitál,“ napsal loni v říjnu na svůj twitterový účet Ovčáček. 
 

Na pikniku 26. června bylo zhruba 80 lidí. „Tentokrát chceme číslo účastníků zdvojnásobit. Ačkoliv po zkušenosti z prvního pikniku nepředpokládáme, že by si na nás pan prezident nebo jeho mluvčí udělali čas, chceme využít autoritu prezidentského úřadu a symbolický rozměr Pražského hradu ke zvýšení povědomí o klimatické krizi v České republice,“ uvedl organizátoři.

„Svým piknikem na Hradě chceme především poukázat na pomalost a nečinnost vlády v otázce řešení klimatické krize a jejích dopadů na Českou republiku, především v podobě roky trvajícího sucha,“ dodali.

Touto formou se podle svých slov snaží oslovit nejen veřejnost, ale i „nejvyššího ústavního nečinitele,“ aby přiměl vládu k asertivnějšímu řešení otázek sucha a boje s příčinami změn klimatu.


Autor: Karel Netolický

V Počernicích praskl přivaděč vody, do jámy se propadla dvě auta

Včera v 19:43

Více než sto let starý přivaděč z káranské vodárny do Prahy dnes ráno prasknul v Dolních Počernicích. Vytvořila se kaverna, do které se propadly dvě zaparkovaná auta. Dodávky do Prahy nebyly omezeny, z Káraného vedou do metropole další dva přivaděče. Oprava potrvá do 18. srpna. Auta vytáhnula...

Odměna za práci v okrskových volebních komisích Prahy 5

7. srpna 2020 ve 22:53

Volby do Senátu Parlamentu ČR se konají 2. a 3. října 2020. Úřad městské části Praha 5 zajišťuje volby do Senátu za volební obvod č. 21.

Český USAR tým odletěl z Prahy do Bejrútu

5. srpna 2020 ve 23:29

Dnes po 16. hodině odstartovalo z pražského Letiště Václava Havla do Bejrútu letadlo s USAR týmem, který má 36 členů.

Pražští hasiči se připravují na vyslání USAR týmu do Bejrútu

5. srpna 2020 v 08:42

V souvislosti s včerejším výbuchem skladu ledku v Bejrútu, který nepřežilo přes sto lidí a další tisíce lidí byly zraněny, byla Libanonu nabídnuta pomoc ze strany České republiky.

Další články
Nahoru