Dnes Čtvrtek - skorojasno 3°C
Zítra Pátek - oblacno 6°C
Čtvrtek 21. 1. 2021
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Rebelové vyrazí piknikovat na Pražský hrad, opět zvou prezidenta Zemana. Chtějí s ním mluvit o Ovčáčkovi
Pohled na Pražský hrad a Malou Stranu z promenády Raoula Wallenberga. Foto: JP

Rebelové vyrazí piknikovat na Pražský hrad, opět zvou prezidenta Zemana. Chtějí s ním mluvit o Ovčáčkovi

Aktivisté české větve mezinárodního hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) uspořádají ve čtvrtek 30. července od 19 do 22 hodin na prvním nádvoří Pražského hradu za Matyášovou bránou v pořadí už druhý klimatický piknik. 

Stejně jako na obdobnou akci v červnu zvou prezidenta Miloše Zemana, kterému chtějí vyvrátit tvrzení jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka. Posledně hlava státu nedorazila. Rebelové chtějí prezidentovi vysvětlit, že nejsou extrémisté, za něž je označil Ovčáček.

„Někteří se podivují, že extremisty z Extincion Rebellion finančně podporují i bohatci. Není to překvapivé. Klimatismus znamená konec svobody a demokracie, uvržení člověka do novodobého otroctví. Výhodné pro ideologické fanatiky i nadnárodní kapitál,“ napsal loni v říjnu na svůj twitterový účet Ovčáček. 
 

Na pikniku 26. června bylo zhruba 80 lidí. „Tentokrát chceme číslo účastníků zdvojnásobit. Ačkoliv po zkušenosti z prvního pikniku nepředpokládáme, že by si na nás pan prezident nebo jeho mluvčí udělali čas, chceme využít autoritu prezidentského úřadu a symbolický rozměr Pražského hradu ke zvýšení povědomí o klimatické krizi v České republice,“ uvedl organizátoři.

„Svým piknikem na Hradě chceme především poukázat na pomalost a nečinnost vlády v otázce řešení klimatické krize a jejích dopadů na Českou republiku, především v podobě roky trvajícího sucha,“ dodali.

Touto formou se podle svých slov snaží oslovit nejen veřejnost, ale i „nejvyššího ústavního nečinitele,“ aby přiměl vládu k asertivnějšímu řešení otázek sucha a boje s příčinami změn klimatu.


Autor: Karel Netolický

Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

18. ledna 2021 ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

Další články
Nahoru