dnes
Neděle - jasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
5°C
Realizační tým fotbalové Slavie je kompletní
Michal Petrouš (vlevo) a Ivo Knoflíček. Foto: Slavia Praha

Realizační tým fotbalové Slavie je kompletní

Složení realizačního týmu áčka Slavie je kompletní. Trenér Michal Petrouš bude mít za asistenta Iva Knoflíčka, dalším asistentem a zároveň trenérem brankářů je Juraj Šimurka. Na pozici kondičního trenéra přichází Pavel Čvančara.

„Michal Petrouš si vybral svůj realizační tým. Aby Slavia splňovala předpisy Fotbalová asociace České republiky, jeden z asistentů musí být držitelem UEFA profilicence, což splňuje právě Juraj Šimurka,“ vysvětlil situaci okolo asistentů sportovní ředitel Slavie a člen představenstva Miroslav Držmíšek.

„Další kroky ohledně složení realizačních týmů juniorky a dorostů budou následovat do konce tohoto týdne,“ doplnil sportovní ředitel Slavie.

„Prvním asistentem bude Ivoš Knoflíček. S Pavlem Čvančarou jsem pracoval v juniorce, znám ho velmi dobře. Věřím, že dobrá spolupráce bude fungovat i v áčku,“ uvedl trenér Slavie Michal Petrouš. O brankáře se bude starat Juraj Šimurka.

„Já jsem byl jediný s profilicencí, proto jsme tento problém museli řešit,“ okomentoval trenér Petrouš. „Přišel Juraj Šimurka, který se vrací z angažmá v Saudské Arábii, kde byl s Karlem Jarolímem,“ dodal trenér Petrouš.

Ivo Knoflíček se narodil 23. února 1962, v minulém roce tak oslavil své padesátiny. Ve Slavii hrál v letech 1981 až 1988 a 1994 až 95. Je posledním slávistou, který získal korunu pro krále ligových střelců, v sezóně 1984/85 vstřelil 21 branek. Slavii zůstal věrný i po konci své aktivní kariéry a dlouhou dobu působil jako asistent trenéra B-týmu a juniorky. Na jaře 2013 přišel jako asistent trenéra Michala Petrouše k A-týmu.

Juraj Šimurka se narodil 10. května 1961 v Trenčíně. Svou premiéru v československé lize si bývalý brankář připsal v sezoně 1981/1982 v dresu Petržalky. Už po roce ale Šimurka zamířil do Edenu, ve slávistické brance strávil šest let a byl spoluhráčem mimo jiné Iva Knoflíčka. V roce 1988 odešel do Brna, následovala ještě angažmá v Bohemians a na Žižkově. Ve Slavii si Šimurka připsal celkem 143 zápasů, z toho 52 zápasů ligových.

Šimurka začal po ukončení hráčské kariéry tu trenérskou jako asistent právě Žižkově. Jako hlavní trenér vedl Juraj Šimurka postupně Krč, Xaverov, Žilinu a Hradec Králové. Ve Spartě Krč působil také jako sportovní ředitel. V létě 2011 odešel Šimurka spolu s Karlem Jarolímem do Saudské Arábie. V tehdejším týmu Karla Jarolíma Al Ahlí Džidda měl Šimurka na starosti brankáře a nejinak tomu bude i v Edenu.

Pavel Čvančara se narodil 15. března 1989. Aktivní fotbalovou kariéru musel přerušit kvůli vážnému zranění, poté se věnoval kulturistice a boxu. Před příchodem do Edenu působil jako kondiční metodik ve Viktorii Plzeň, od roku 2011 pak jako asistent trenéra Slavie U14 a kondiční trenér mládeže. Na stejné pozici působil v uplynulé sezóně u juniorky, kde spolupracoval s Michalem Petroušem a Ivo Knoflíčkem.


Autor: Lukáš Plecháček

Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru