Dnes Sobota - zatazeno 10°C
Zítra Neděle - polojasno 9°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Byznys

Realitní obchod u hlavního nádraží. ČMN navýšila svůj podíl v kancelářském komplexu Churchill Square

Novým většinovým vlastníkem administrativního komplexu Churchill Square v Praze se stala realitní skupina Českomoravská Nemovitostní (ČMN). Svůj dosavadní 50% podíl navýšila v rámci transakce za miliardu korun na tři čtvrtiny. Do konce příštího roku plánuje od investiční skupiny Corporate Finance House Group (CFH) odkoupit i zbývající čtvrtinu. Stane se tak výlučným majitelem oceňovaného projektu dlouhodobě obsazeného bonitními nájemci jako je Deloitte nebo Fortuna.

Realitní skupina Českomoravská Nemovitostní posiluje svoje portfolio prémiových kancelářských nemovitostí v Praze. Za 40 milionů eur odkoupila od investiční skupiny CFH 25% vlastnický podíl v komplexu Churchill Square u hlavního nádraží v Praze. V projektu, který od roku 2020 vlastnily obě skupiny napůl, tak svůj podíl nyní navýšila na tři čtvrtiny.

„Transakce je součástí dohody, kterou jsme s CFH uzavřeli už před třemi lety při založení společného podniku v souvislosti s koupi Churchill Square od developera Penta Real Estate. Podle ní do konce roku 2024 našeho partnera zcela vyplatíme a staneme výlučným vlastníkem tohoto mimořádně atraktivního komplexu,“ řekl spolumajitel ČMN Josef Eim.

Churchill Square, který Penta Real Estate dokončila krátce před tím, než se pustila do výstavby další pozoruhodné pražské administrativní nemovitosti Masaryčka, je na základě dlouhodobých nájemních smluv 100% obsazen. Kanceláře zde má například poradenská společnost Deloitte nebo sázková kancelář Fortuna. Celkem komplex poskytuje špičkové zázemí pro práci 2 000 lidí.

Oceňovaný projekt, který v roce 2019 zvítězil v soutěži Best of Realty, navíc před dvěma lety ještě nabyl na atraktivitě. Stalo se tak po prodloužení podchodu pod severní částí pražského hlavního nádraží. Díky tomu vznikla bezbariérová a zcela bezpečná pěší spojnice mezi frekventovaným dopravním uzlem se stanicí metra a Seifertovou ulicí, kde se administrativní komplex nachází.

Českomoravská Nemovitostní si nejnovější akvizicí upevnila pozici mezi třemi největšími vlastníky prémiových kancelářských budov v Praze a do budoucna plánuje svoje portfolio dále rozšiřovat. Pro rok 2024 počítá jednak s odkoupením zbývající čtvrtiny Churchill Square, jednak se bude ucházet o další nemovitosti. „Očekáváme, že s poklesem úrokových sazeb dojde na českém realitním trhu k oživení. Již nyní proto aktivně vyhodnocujeme možné akviziční příležitosti. V Praze, která je mezi bonitními nájemci z řad nadnárodních firem velmi žádaná, chceme dál nakupovat kancelářské budovy nejvyšší kategorie,“ uzavřel Eim.Autor: TZ, red

Společnost Pražské služby existuje už třicet let

18. února 2024 ve 21:08

Pražské služby slaví v letošním roce 30 let od založení. V hlavním městě je součástí svozu směsného i tříděného odpadu, údržby ulic i parků. Společnost nadále plánuje posilovat své postavení na trhu, snižovat negativní dopady na životní prostředí, edukovat veřejnost a zároveň pomáhat v předcházení...

Londýn je v kvalitě 5G připojení nejhorší metropolí Evropy, konstatuje studie

16. února 2024 ve 20:42

Londýn patří z hlediska kvality 5G připojení mezi nejhorší evropské metropole. Tak zní závěr šetření společnosti MedUX, která analyzovala celkovou uživatelskou zkušenost s pevnými a mobilními sítěmi v deseti velkých městech Evropy. Hlavní město Spojeného království propadlo hlavně proto, že je...

Kooperativa využívá řešení od Resistant AI

11. února 2024 v 17:41

Pojišťovna Kooperativa, druhá největší pojišťovna na českém trhu, zahájila spolupráci se společností Resistant AI, specialistou na prevenci finanční kriminality využívající umělou inteligenci a strojové učení. Kooperativa využívá technologii Document Forensics, k ověřování dokumentů předložených...

Tobias Sonndorfer jmenován místopředsedou představenstva VIG Re

7. února 2024 ve 14:41

Společnost VIG Re, zajišťovna skupiny Vienna Insurance Group, s potěšením oznamuje, že Tobias Sonndorfer byl jmenován místopředsedou představenstva s účinností od 1. února 2024. 

Změna výše dotace Nová zelená úsporám

5. února 2024 v 08:58

Od 15. února klesá dotace na fotovoltaiku. Při podpisu smlouvy do 9. února innogy garantuje vyplacení stávající dotace ve výši až 220 000 korun. Společnost o tom informovala na svém webu. 

Další články
Nahoru