Dnes Sobota - skorojasno 27°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 18°C
Sobota 31. 7. 2021
Svátek má Ignác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Komentáře

Reakce Saunie na změny v systému PES

Vítáme jakoukoliv inovaci systému PES, která směřuje k obnovení provozu služeb a obchodů ve všech stupních PES. Již delší dobu upozorňujeme na to, že je nutné za jasně stanovených podmínek otevření umožnit. Nicméně systém byl aktuálně upraven tak, že kritéria pro přechod do čtvrtého stupně odpovídají spíše původnímu stupni třetímu, tzn. jsou ve výsledku výrazně zpřísněna.

Navíc v reakci na další nově přidanou povinnost prokázat se negativním antigenním testem nyní jednáme s obchodními centry o jejich participaci na zřízení testovacích center. Bez nějakého zefektivnění by bylo spekulativní, zda se vůbec provozy s požadavkem na antigenní test vyplatí otevřít.

Návštěvnost jen našich saunových světů bývá v těchto dnech kolem 3 000 denně a současné tempo denního testování je kolem 20 000 AG testů pro celou ČR. Takové opatření tedy bude narážet na kapacitu a dostupnost testování a pro zákazníky to bude další významná bariéra. 

Stejně jako například lyžařské areály, nacházejí se aktuálně i saunové světy ve špičce své hlavní sezóny a každý den uzavření pro nás znamená významnou ztrátu zisku, který běžně pokrývá náš provoz v letních obdobích.

Proto doufáme v co nejbližší možné otevření, protože vládní kompenzace z našich zkušeností pokrývají zhruba 30 procent všech nákladů bez dalšího nároku na kompenzaci tržeb.

Autorem komentáře je provozní ředitel saunového světa Saunia Jaroslav Zonyga 


Další články
Nahoru