Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 18°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Komentáře

Reakce Saunie na změny v systému PES

Vítáme jakoukoliv inovaci systému PES, která směřuje k obnovení provozu služeb a obchodů ve všech stupních PES. Již delší dobu upozorňujeme na to, že je nutné za jasně stanovených podmínek otevření umožnit. Nicméně systém byl aktuálně upraven tak, že kritéria pro přechod do čtvrtého stupně odpovídají spíše původnímu stupni třetímu, tzn. jsou ve výsledku výrazně zpřísněna.

Navíc v reakci na další nově přidanou povinnost prokázat se negativním antigenním testem nyní jednáme s obchodními centry o jejich participaci na zřízení testovacích center. Bez nějakého zefektivnění by bylo spekulativní, zda se vůbec provozy s požadavkem na antigenní test vyplatí otevřít.

Návštěvnost jen našich saunových světů bývá v těchto dnech kolem 3 000 denně a současné tempo denního testování je kolem 20 000 AG testů pro celou ČR. Takové opatření tedy bude narážet na kapacitu a dostupnost testování a pro zákazníky to bude další významná bariéra. 

Stejně jako například lyžařské areály, nacházejí se aktuálně i saunové světy ve špičce své hlavní sezóny a každý den uzavření pro nás znamená významnou ztrátu zisku, který běžně pokrývá náš provoz v letních obdobích.

Proto doufáme v co nejbližší možné otevření, protože vládní kompenzace z našich zkušeností pokrývají zhruba 30 procent všech nákladů bez dalšího nároku na kompenzaci tržeb.

Autorem komentáře je provozní ředitel saunového světa Saunia Jaroslav Zonyga 


Prokop: Kompetenční centrum digitalizace? Pražany to bude hodně stát, ale nic z toho nevznikne

10. května 2022 v 08:56

Pražští radní včera opět schválili Smlouvu o zajištění služeb kompetenčního centra digitalizace procesů, agend a jejich robotizace. Kriticky na to reagoval předseda hnutí ANO v Praze Ondřej Prokop.

Prokop: Koalice primátora Hřiba kryje Čižinského Prahu Sobě a odmítla projednat předražené stěhování TSK

28. dubna 2022 ve 14:50

Dnes jsem na jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy navrhoval projednat sporné a předražené stěhování Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSK do nových prostor. Otazníků je hned několik a domnívám se, že se zvláště náměstek primátora Adam Scheinherr, který za stěhováním stojí, má z čeho...

Poslankyně Zajíčková: Návrh novely zákona o pedagogických pracovnících obsahuje řadu smysluplných změn

17. dubna 2022 v 06:28

Návrh novely například zavádí adaptační období pro začínající učitele, které by mělo snížit riziko brzkého odchodu mladých učitelů ze školství. Další významnou změnou je ukotvení uvádějícího, provázejícího i třídního učitele a garance platů pedagogických pracovníků navázáním na průměrnou mzdu...

Vyjádření pražských politiků k napadení Ukrajiny

24. února 2022 v 16:21

Pražští zastupitelé dnes schválili okamžitý finanční dar ve výši 10 milionů korun humanitární organizaci Člověk v tísni na pomoc obyvatelům Ukrajiny, která se v noci na čtvrtek stala terčem ozbrojené invaze ze strany Ruska. Na potřebě pomoci Ukrajině a potřebě vyjádřit s ní solidaritu se shodují...

Udženija: Kvůli asociální a diskriminační politice se Pražané bojí o střechu nad hlavou

24. února 2022 v 11:36

„Adam Zábranský, pražský radní pro bydlení a transparentnost za Pirátskou stranu se v médiích rád chlubí, co všechno dělá pro to, aby Pražané měli dostupné bydlení. Realita je ale opačná. Kvůli nové strategii magistrátu musí nájemci místo smlouvy na dobu neurčitou každé dva roky čekat na...

Další články
Nahoru