dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražská politika

Ratingové hodnocení Prahy se zvýšilo

Hlavnímu městu bylo v červnu tohoto roku mezinárodní ratingovou agenturou Standard & Poor's zvýšeno ratingové hodnocení dlouhodobých závazků v cizích měnách o jeden stupeň, tedy z A+ na AA-. V případě krátkodobých závazků je Praha hodnocena A-1+, tedy nejvyšším možným stupněm. Výhled Prahy agentura označila za stabilní.

Zvýšení ratingového hodnocení Prahy v sobě odráží zejména posílení důvěryhodnosti a kredibility města, tedy schopnosti dodržet řádně a včas veškeré, tedy zejména finanční závazky.

Agentura Standard & Poor's hodnotí Prahu již od roku 1994 a stupeň AA- je nejvyšším hodnocením které bylo městu doposud uděleno. Zároveň se jedná o hodnocení na stejné úrovni, jako je hodnocení České republiky. V rámci významných měst států EU je v současné době Praha ve stejné skupině například se Ženevou či Brnem.  Jen o jediný stupeň lépe je hodnocena například Paříž, Cannes, Lyon či Brusel.

Vzhledem k nezávislosti a objektivnosti ratingových agentur je jakákoli změna ratingového hodnocení výrazným signálem nejen pro potenciální investory, ale zároveň i určitým indikátorem komplexně posuzujícím veškeré finančně-hospodářské procesy, ekonomickou kondici a další aspekty, včetně aspektů politických.

S ohledem na dynamiku vnějšího prostředí bude problematice ratingu ze strany města věnována i do budoucna náležitá pozornost s cílem udržet si kvalitní hodnocení, a tím i přitažlivost pro případné investory.

„Je to pro nás pozitivní signál a zároveň i ohodnocení toho, že postupujeme při ekonomické správě města odpovědně. Nové ratingové hodnocení je dobrým ukazatelem nejen pro Prahu, ale i pro další subjekty, které s městem spolupracují. Vypovídá o kvalitě celkového hospodaření metropole," sdělil první náměstek primátora Jiří Vávra.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru