Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - oblacno 23°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Rarita: Vloupání do desítek aut má na svědomí žena
Zadržená žena skončila v poutech a je ve vazbě. Zdroj foto: Policie ČR

Rarita: Vloupání do desítek aut má na svědomí žena

Pražští policisté zadrželi ženu, která se několik týdnů vloupávala do vozidel a tím „terorizovala“ obyvatele Jižního Města a přilehlého okolí. V případě odsouzení by si mohla pobýt ve vězení až tři roky. Informovala o tom mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Podle ní je pro kriminalisty tento případ velkou raritou. Za poslední roky se nesetkali s tak rozsáhlou sérií vloupání do vozidel, které by měla na svědomí pouze žena.

Kriminalistům z 8. oddělení obecné kriminality se podařilo na základě zajištěných důkazních materiálů obvinit devětadvacetiletou ženu, která se v průběhu posledních několika měsíců vloupávala do vozidel nejen v Praze 4 a Praze 10, ale i v dalších částech naší metropole, a dokonce i ve Středočeském kraji.

„Její jednání mělo vždy obdobný scénář. Zadržená v drtivé většině případů rozbila boční okénko u vozidla, z kterého posléze odcizila vše, co našla.  Jednalo se například o mobilní telefony, doklady od vozidel, oblečení, parfémy a příruční zavazadla,“ sdělila mluvčí.

I přestože zadržená žena v některých autech nenašla žádné cenné věci, rozbitím okénka a poškozením laku vozidla vznikla jejich majitelům škoda. 

Policisté ženu zadrželi na začátku února poblíž místa činu a to na základě oznámení jednoho z obyvatel Spořilova. Díky zajištěným kamerovým záznamům a stopám z vozidel, do kterých se vloupávala, se kriminalistům podařilo prokázat zadržené ženě desítky případů vloupání.

„V současné chvíli však předpokládáme, že v následujících týdnech bude obvinění rozšířeno o další skutky,“ podotkla mluvčí.

Zadržené devětadvacetileté ženě kriminalisté na sdělili podezření z trestného činu krádež a poškození cizí věci, za což ji v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí trest odnětí svobody v délce až tří let.  V současné chvíli je obviněná stíhána vazebně.


Autor: Lucie Rychlá

Mladík měl halucinace, podle kamaráda užil LSD

9. dubna 2024 ve 14:46

Službu bez opilých nebo zdrogovaných lidí by strážníci sloužící v centru hlavního města hledali v paměti dlouho. Tentokrát šlo o 23letého mladíka po požití LSD.

Záměnu pacientek na Bulovce vyšetřuje policie jako ublížení na zdraví

29. března 2024 v 19:07

Záměnu pacientek ve Fakultní nemocnici Bulovka (FNB), kvůli které jedna z nich potratila, kriminalisté vyšetřují pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Na sociální síti X to v pátek uvedla policie. Oznámila také, že ji dnes kontaktoval právní zástupce jedné z pacientek. Zdravotníci...

Bezdomovci u stanice metra Luka

21. března 2024 v 11:53

Závadové osoby z celé republiky, omezené kompetence a personální limity strážníků. Tentokrát u metra Luka.

Policisté zadrželi fanoušky AC Milan

14. března 2024 ve 21:51

Pražští policisté během čtvrtečního pochodu fanoušků fotbalového týmu AC Milán ze stanice metra Želivského na stadion Slavie ve Vršovicích zadrželi čtyři příznivce italského velkoklubu. Podezírají je ze spáchání přestupku – tři za použití pyrotechniky, čtvrtého muže kvůli hrubému jednání, kterého...

Další články
Nahoru