dnes
Neděle - prehanky-dest
19°C
zítra
Pondělí - skorojasno
24°C
pozítří
Úterý - polojasno
25°C
Rarita: i takto se dá provzdušnit trávník. Nejlepší krosaři poběží na golfovém hřišti v Motole
Zatím poslední závod Salomon Trail Running Cupu se běžel před třemi týdny ve ski areálu Opálená. Foto: Facebook STRCP /ADAMEK/SPORTIMAGE.CZ

Rarita: i takto se dá provzdušnit trávník. Nejlepší krosaři poběží na golfovém hřišti v Motole

Nejnabitějším krosem sezony bude finále Salomon Trail Running Cup v Praze na golfovém hřišti v Motole v neděli 3. listopadu. Výjimečně atraktivní prostředí láká na start početné pole špičkových běžců. „Těší nás, že si závod teprve ve třetím roce existence vydobyl takovou prestiž,“ říká Martin Dvořák z pořadatelského týmu.

Jaké běžecké hvězdy se závodu účastní? Nejlepší tuzemský vrchař Robert Krupička, sedmý z mistrovství světa a vítěz tří závodů letošního trailového poháru se může těšit na všestranného vytrvalce Ondřeje Fejfara, vítěze Karlovarského půlmaratonu nebo účastníka ME v běhu do vrchu.

K němu další skvělí především silničáři i dráhaři – „mistr desítka“ Milan Kocourek tady loni vyhrál a pak skvěle reprezentoval na evropském šampionátu v krosu. Jeho tréninkový parťák Jiří Homoláč získal letos titul mistra země v maratonu. Dále poběží zkušení Roman Skalský, Martin Frei, a další.

Hřeby z treter – megavertikutátorem před zimou

Mezi ženami jdou s nejvyššími ambicemi vrchařka Iva Milesová a Pavla Fričková (dříve Havlová). Na stupně vítězů si věří mladá naděje Pavla Zahálková, pro radost se chystá olympionička Ivana Sekyrová a vrací se i bývalá lyžařka Eva Skalníková.

Vítězové nedělního krosu se kvalifikují na prosincový horský půlmaraton na Kuaola ranči na ostrově Oahu, v místech, kde se natáčel Jurský park nebo Godzilla.

Běží se čtyři kopcovité, ale i hravé okruhy po fairwayích i greenech, celkem osm kilometrů. Hřeby z treter běžců se stanou pro trávník areálu skvělým megavertikutátorem před nadcházející zimou. A pro běžce zase bude kvalitní výkon jakýmsi úspěšným hole-in-one, zůstaneme-li u zdejší terminologie.

S rodinou přijde i desetibojařská legenda

Závod je ale jako vždy v Salomon Trail Running Cupu „zážitkovou“ šancí pro širokou běžeckou veřejnost. Už od 10 hodin poběží v Motole kratší vzdálenosti děti od nejmenších věkových kategorií, ve 12.10 startuje kratší hobby běh na 4 km a ve 12.50 pak hlavní závod.

Běžecký adrenalin do žil celé rodinky – včetně sebe, neboť je zároveň zdatným běžcem – napumpuje úřadující profesionální mistr Evropy v boxu Lukáš Konečný. Děti i ženu přivede desetibojařská legenda Roman Šebrle.

Závod je také mistrovstvím Prahy v krosu a v cíli leží poslední body pro letošní trailový seriál, bude se rozhodovat o celkových vítězích!

Více informací, kompletní žebříčky STRC, registrace i video-prohlídka trati na www.strc.cz.


Sportovat můžete v atletickém areálu v Praze 2

11. června 2019 ve 20:54

Ve venkovním atletickém areálu TJ Sokol Praha Královské Vinohrady jsou k dispozici sprchy, toalety a možnost uzamčení cenností.

Celé léto můžete cvičit zdarma u Planetária

11. června 2019 v 11:27

Rehabilitačně posilovací cvičení pod širým nebem, na které kromě podložky na cvičení nic nepotřebujete.

Rodiny v nouzi popdpoří Běh dobré vůle Nadace Olgy Havlové. Registrovat se můžete již nyní

11. června 2019 v 10:47

Rádi běháte a chcete spojit příjemné s užitečným? Přihlaste se na první ročník Běhu dobré vůle a můžete takto pomoci rodinám v nouzi. Běh pořádá Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové 12. září v 18 hodin v oboře Hvězda. Akci podporují významné české sportovní osobnosti, například Petr Frydrych,...

Ve čtvrtek běhejte s Osmičkou

5. června 2019 v 15:21

Praha 8 ve spolupráci se sdružením R TEAM pořádají pod vedením profesionálního trenéra běžeckou školu Prahy 8 bez rozdílu věku.

Mezinárodní turnaj ve volejbale sedících Sitting Comet 2019

4. června 2019 v 08:16

V sobotu 15. a neděli 16. června od 9 hodin v tělocvičně ZŠ Na Šutce, Na Šutce 440/28, Praha 8.

Novým trenérem fotbalistů Sparty se stal Václav Jílek

30. května 2019 v 19:01

Novým hlavním trenérem fotbalové týmu AC Sparta Praha byl dnes oficiálně jmenován Václav Jílek. Dosavadní kouč Sigmy Olomouc podepsal na Letné smlouvu na tři roky. Jílek má s působením ve Spartě zkušenosti, v letech 2011 až 2015 byl asistentem trenéra. Přípravu s týmem zahájí v pondělí 17. června....

Na Den jógy do Malešického parku

25. května 2019 v 08:43

Přijďte si zacvičit jógu a zrelaxovat. Děti si mohou zacvičit dětskou jógu a pro návštěvníky bude připravené zdravé a chutné občerstvení. Den jógy se koná v sobotu 22. června od 12 do 17 hodin v Malešickém parku. Akce je zdarma.

Sobota: Podnuselák se poběží podruhé

20. května 2019 ve 23:14

Podnuselák, každoměsíční komunitní běh pro všechny, včetně úplných začátečníků i neběžců se koná v sobotu 25. května od 8:45 hodin.

Další články
Nahoru