dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
3°C
Rámusák fungoval jako provizorium přes 30 let. Legendární tramvajový most definitivně končí
Tramvajový most zvaný Rámusák. Vlevo v pozadí nový most, po kterém budou tramvje jezdit od příštího roku. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Rámusák fungoval jako provizorium přes 30 let. Legendární tramvajový most definitivně končí

Legenda mezi pražskými mosty, jediný ryze tramvajový most v Praze, přestane v neděli po více než třech desítkách let sloužit veřejnosti. Definitivně utichne provoz na mostě, který byl v roce 1977 plánován jako provizorium místo budovaného mostu Barikádníků. Nakonec bylo vše jinak a stavba, které přezdívalo kvůli charakteristickému zvu Rámusák, sloužila s přestávkami šestatřicet let.

Poslední možnost svézt se tramvají číslo 17 po Rámusáku máte tuto neděli. V pondělí 7. října sice v 11 hodin dopoledne z obratiště u Výstaviště v Holešovicích vyjede k mostu poslední tramvaj, ale bude to už jen rozlučková jízda pro představitele vedení města, dopravního podniku a pro novináře.

Výluka potrvá až do konce dubna příštího roku, kdy začnou tramvaje jezdit po novém a v současnoti dokončovaném Trojském mostu, který stojí kousek od Rámusáku. Při výluce bude nový most dobudován a trať na něj napojena.

Jízda po Rámusáku

Starý most byl po dobu své existence vždy považován za provizorium. Nejdříve byl dočasným řešením při budování mostu Barikádníků. Počítalo se, že tramvaje budou jezdit přes něj. Nakonec však došlo ke změně plánů a nový most byl změněn na pouze silniční.

Později se počítalo s vybudováním nového tramvajového mostu, ale i z těchto plánů sešlo, tak Rámusák žil dál. Nyní je jeho konec už definitivní a po zastavení provozu bude stará šroubovaná stavba demontována.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru