dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
4°C
pozítří
Sobota - jasno
3°C
Radůza, Hradišťan, Rudy Linka. Knihovnu v centru Prahy rozezní listopadové koncerty
Rudy Linka vystoupí v knihovně v polovině listopadu. Foto: archiv MK

Radůza, Hradišťan, Rudy Linka. Knihovnu v centru Prahy rozezní listopadové koncerty

Vzhledem ke 120. výročí Hudebního oddělení Městské knihovně v Praze jsou všechny letošní kulturní akce v knihovně obzvláště „vyladěné“. Na listopad je připavena ve velkém sále knihovny na Mariánském náměstí rozmanitá nabídka koncertů. Rozezní se jazz v podání Rudyho Linky a skladby od skupiny Akustik, Radůzy nebo Hradišťanu.

Kapela Akustik v čele s Martinem Písaříkem vydává své první CD a pokřtí ho v neděli 3. listopadu právě v knihovně. Žánrově neomezená hudba je tvořená muzikanty, kteří odehráli svůj první společný koncert již v roce 2009. Návštěvníky čeká různorodá směs písní, od pomalých love songů až k rytmickým skladbám s prvky jazzu, blues nebo popu.

Rudy Linka Trio

Jako každý rok i letos se knihovnou rozezní jazz v podání Rudyho Linky a jeho newyorského tria. Jeho spoluhráči tentokrát budou Dan Fabricatore (kontrabas) a Norman Edwards (bicí nástroje). „Budeme hrát především nové skladby, ale zazní i některé starší věci, které hrajeme vždycky,“ říká k programu Rudy.

Ve čtvrtek 14. listopadu se tak můžete zaposlouchat do skladeb z posledního alba „Re:connect“ i do nových interpretací z jazz-rock-pop-folkového repertoáru.

Radůza s doprovodnou kapelou

Písničkářka Radůza sama sebe charakterizovala jako „nespoutanou horskou bystřinu, valící se zcela po svém, koryto nekoryto, čistá a současně plná energie“. Její texty jsou vždy velice osobní, ale nesklouzává přitom do banalit.

Na koncertě zazní i zcela nové písně, které ještě nejsou zaznamenány na žádném nosiči. Přijďte si je poslechnout ve čtvrtek 21. listopadu.

Hradišťan

Hradišťan s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou je ojedinělým hudebním tělesem, s nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, který vychází především z folklóru a výborně doplňuje čtveřici listopadových koncertů. Jejich písně budou v knihovně znít ve čtvrtek 27. listopadu.

Všechny koncerty se konají od 19.30 hodin ve velkém sále Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí.


Autor: Renata Rákosová

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru