dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Radnímu Prahy 10 Zoufalíkovi naházel na auto vajíčka asi radikální fanoušek Bohemians 1905
Auto po vajíčkovém ataku. Foto: Facebook Bohemians 1905 ULTRAS - ultras1905.cz

Radnímu Prahy 10 Zoufalíkovi naházel na auto vajíčka asi radikální fanoušek Bohemians 1905

Radní Prahy 10 pro územní rozvoj a sport Bohumil Zoufalík (NPP10-HPLD) zažil po pátečním jednání zastupitelstva městské části nepříjemné překvapení. Když přišel na parkoviště přiléhající k budově vršovické radnice, zjistil, že mu někdo naházel na auto vajíčka.

„Nějaký velký příznivec mé osoby mi naházel na mé sedm let staré auto plato vajec. Byla to zřejmě odměna za hlasování na dnešním jednání zastupitelstva k bodu Ďolíček. Tvrdohlavě zastávám názor, že je třeba zachovat na pozemku vedle Bohemky 310 parkovacích míst,“ napsal v pátek na svůj facebookový profil.

Kamera umístěná na budově radnice útok zaznamenala. Zatím neznámý vandal v zelené kšiltovce u Zoufalíkova auta strávil přes čtvrt hodiny. Z jeho chování bylo patrné, že čekal na vhodný okamžik, až na místě nebudou chodci a další svědci. Třeba strážníci, kteří parkovali pár metrů od auta politika a se služebním autem chvilku před útokem odjeli pryč.

Když nikdo v okolí nebyl, muž v rychlém sledu naházel na levý bok auta několik syrových vajec. Potom hodil k autu prázdné plato a vše vyfotil. Obrázek pořízený ze stejného místa, kde muž stál, se později objevil na facebookovém profilu radikálního křídla „klokanů“ Bohemians 1905 ULTRAS. K zveřejněné fotografii bylo napsáno: „To se pak nikdo nemůže divit, že zoufalí lidé dělají Zoufalík věci.“

Útok odsoudil ředitel Bohemians 1905 Darek Jakubowicz. „Takové věci se nedělají, nejsou správné. Nemyslím si, že to byli naši fanoušci. Ti jsou totiž jen z jednou nazlobených skupin na pana Zoufalíka a současné vedení radnice,“ uvedl.

„Pan Zoufalík není konzistentní ve svých názorech. Před dvěma lety mu bylo, jedno, zda u stadionu budou parkovací místa zachována a nyní za ně bojuje a klade podmínky, za jakých bude stadion převeden. Je to zdržovací taktika. Možná to navenek pro někoho vypadá dobře, ale ničemu to nepomáhá. Magistrát i Praha 10 se handrkují, kdo z dění kolem Ďolíčku získá politické body,“ dodal Jakubowicz.

Útok je podle exstarosty Zoufalíka součástí uceleného tlaku na nové vedení radnice a opětovného zpolitizování dění kolem vršovického stadionu. „Atmosféře strachu, kterou někteří vytvářejí, nehodlám podlehnout a za svými názory si budu i nadále stát,“ dodal.

Zastupitelé Prahy 10 v pátek schválili, že městská část odstoupí od směnné smlouvy s majitelem fotbalového stadionu Ďolíček, firmou Bohemians Real (BR), kterou uzavřela předloni na podzim. Smlouva počítala s výměnou stadionu za sousední pozemek a doplatkem ze strany městské části.

Páteční krok schválený zastupitelstvem „desítky“ umožní metropoli dál jednat o koupi stadionu. Hlavní město si nákup stadionu podmínilo vrácením sousedního pozemku, který má městská část svěřený do užívání a provozuje na něm parkoviště. Praha 10 ale takový krok nechce udělat bez garance, že budou zachovány tři stovky parkovacích míst.

parkoviste-radnice-praha-10-nahled

Parkoviště u radnice Prahy 10

Firma Bohemians Real v dopise městské části uvedla, že pokud nebude sportoviště rychle koupeno či směněno, vypoví fotbalovému klubu Bohemians Praha 1905 nájem ke konci letošního září.

Praha 10 chtěla původně počkat, až smlouvu vypoví majitel stadionu. Dokonce ho k tomu vyzvala. BR ale nechce takový krok udělat dřív, než bude mít jistotu, že metropole stadion opravdu koupí.

Bohumil Zoufalík už v minulém volebním období z pozice starosty Prahy 10 bojoval za záchranu Ďolíčku a přilehlého parkoviště pro místní obyvatele.

Některými lidmi, kteří by rádi celý proces kolem Ďolíčku a přilehlého parkoviště uspíšili za každou cenu, tak může být vnímán za „potížistu, kterého je třeba nějak potrestat, třeba platem vajec.

„Nenechám se odradit, jen přemýšlím, kam se to bude vyvíjet. Příště použijí cihly nebo si zvolí jiný cíl. Nějakého úředníka nebo zastupitele,“ dodal radní Bohumil Zoufalík. Po neděli bude mít záznam z kamer, na kterém by měl být vandalismus zachycen.


Další články
Nahoru