dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - zatazeno
14°C
Zpravodajství

Radotínská radnice investuje do domů na Sídlišti 15 milionů

Na radotínském takzvaném starém Sídlišti se blíží ke konci čtyři rozsáhlé stavební akce v domech, které jsou v majetku Prahy 16. V září bylo dokončeno zateplení posledních obecních bytových domů – Sídliště čp. 1074 a 1075. Další práce proběhly koncem léta před vchodem do domu čp. 1079.

Vysoká podesta nad zastávkou autobusu Sídliště Radotín potřebovala opravit sklon, izolace, odvodnění i povrch. Dokončena byla i instalace odvětrávacích jednotek, které udržují na normálu hladiny radonu v domech, které byly postaveny z nevhodného materiálu. Ty ještě čeká kontrolní měření, které bude provádět Státní ústav radiační ochrany ve druhé polovině října.

„První radotínské sídliště bylo postaveno v šedesátých letech minulého století. Jak se později ukázalo, v některých případech i ze závadných stavebních komponent, jež mohou mít vliv na zdraví nájemníků bytů, proto tyto investice považujeme za nezbytné,“ uvedl starosta Prahy 16 Karel Hanzlík.

V domech je dokončována decentralizace vytápění., která by měla zajistit finanční úspory a větší kvalitu dodávek. Přepojení dodávek teplé vody by mělo být hotové do konce října. Za všechny uvedené akce zaplatí radotínská radnice celkem 15 milionů korun.


Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Dnes v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Dnes v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Včera v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru