dnes
Pondělí - jasno
22°C
zítra
Úterý - prehanky-dest
21°C
pozítří
Středa - oblacno
24°C
Radotínská lávka přes Berounku je po zpevňování konstrukce opět otevřená
Lavka přes Berounku v Radotíně. Foto: mcpraha16.cz

Radotínská lávka přes Berounku je po zpevňování konstrukce opět otevřená

Práce na zpevnění lávky přes řeku Berounku v Praze-Radotíně byly dokončeny o pár dní dříve a lávka je od pátečního odpoledne znovu otevřena. Předání lávky od zhotovitele se uskutečnilo po 13. hodině.  

Lávka přes řeku byla uzavřena od 9. dubna. Důvodem bylo statické zajištění lávky podle doporučení vycházejících ze závěrů mimořádné prohlídky. Díky provedeným úpravám bude možné zachovat omezený provoz až do doby, kdy bude postavena nová. Ty musím být provedeny do roku 2020, v opačném případě bude muset být lávka opět uzavřena.  

Při zpevňování byly spojeny prefabrikované díly ocelovými plechy, které v případě přetržení předepnutých lan lávku podrží. Toto opatření stálo 800 000 korun.

Od prosincového posudku je na lávku zakázán vjezd motocyklů a zúžen prostor pro vstup. Zároveň nechala radnice instalovat značku zákazu vstupu na lávku při rychlosti větru větší než 10 metrů za sekundu a osadit varovnou tabulku s upozorněním na nerovnosti v pochozí ploše lávky.

Na stavbu lávky se negativně podepsaly povodně. První v roce 2002, další před pěti lety. Hlavní město připravuje v Radotíně stavbu nové lávky. Její stavba by měla stát do 50 milionů korun a se začátkem prací, na které bylo letos z pražského rozpočtu vyčleněno 17 milionů korun, se počítá do konce roku.


Další krátké zprávy
Nahoru