Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 11°C
Čtvrtek 22. 2. 2024
Svátek má Petr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Radotín má novou nádražní budovu za 53 milionů korun
Nové nádraží v Radotíně, v pozadí je vidět původní budova. Foto: Správa železnic

Radotín má novou nádražní budovu za 53 milionů korun

Nová prosklená budova na radotínském nádraží se v pátek slavnostně otevřela pro veřejnost. Stavba probíhala od loňského srpna. Celkové náklady jsou 53 milionů korun, financování je z evropských fondů. Na cestující čeká moderní zázemí s čekárnou, prodejnou jízdenek, toaletami a komerčními prostory. Na nádraží je bezbariérový přístup. Informoval o tom mluvčí organizace Správa železnic Jan Nevola. Podobně jako na nádraží ve Vysočanech pokrývají střechu budovy pásy s vegetací. 

Výstavba nové odbavovací haly v pražském Radotíně navázala na modernizaci traťového úseku ve směru na Smíchov. Nahradila stávající nevyhovující nádražní budovu, která se využije například jako služebna městské policie.

„Železnice nabízí občanům Radotína nejrychlejší spojení s centrem hlavního města. Vlaky jsou zde proto hojně využívané. To samé bude jistě platit i o moderní nádražní budově,“ uvedl ministr dopravy Martin Kupka (ODS).

Prosklený objekt měří 143 metrů čtverečních. „Kromě potřebného zázemí zde lidé najdou kavárnu s venkovní terasou a budou moct využít také gastronomické služby. Zahájení provozu plánujeme na začátku příštího roku,“ uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Nádražní budova bude v zimě vytápěna a v létě chlazena. Automaticky otvírané dveře se vzduchovou clonou zajistí ochranu proti venkovnímu chladu. Chybět nebudou ani tabule s informacemi o odjezdech vlaků, navíc s akustickým přepisem informací pro nevidomé.

Na toalety pro cestující se bude vcházet přes turnikety, poplatek bude možné uhradit hotově i bezhotovostně. U venkovní terasy se nainstalují stojany pro kola a nabíječka pro elektrokola. 


Autor: Jan Puci

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

Včera ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Praha 15 připravila interaktivní mapu autovraků

11. února 2024 v 17:30

Co je vrak motorového vozidla? Jak se zahajuje řízení, kterým se zjišťuje, zda vozidlo vrakem je či není? Jak se zjišťuje majitel vozidla, když SPZ na vozidle chybí? Jak dlouho od zahájení odstranění trvá? Co se s vozidlem děje po jeho odstranění z ulice a kdo odstranění...

Další články
Nahoru