dnes
Neděle - zatazeno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Advent v Praze

Radost z dárků i nová tradice. Magistrát uspořádal první Jarmark

Magistrát hl. m. Prahy v letošním roce využil nabídky chráněných dílen a pomohl jim s uplatněním jejich produkce. Podpořil tak před vánočními svátky jejich činnost.

Část svých výrobků mohly chráněné dílny, jako například AMANO, Pohoda, o. s., Prosaz, o.s., Sananim, Fokus Praha a  Dílny tvořivosti, o.s., nabídnout k prodeji na historicky prvním Jarmarku. Ten město uspořádalo na Magistrátu hl. m. Prahy v Jungmannově ulici.

Jarmark byl dvoudenní a zúčastnilo se ho také Centrum Martin a Středisko praktického vyučování.

„Spolupráce s chráněnými dílnami měla i další formy. Praha od nich nakoupila také některé propagační předměty – dárkové balíčky, děkovná přání věnovaná jako poděkování zaměstnancům magistrátu jeho ředitelkou a část novoročenek. Chráněné dílny AMANO, Pohoda, o.s,. a Domov sv. Anežky, o.p.s., předvedly, že umějí dělat hezké věci,“ řekl zastupitel Patrik Nacher, předseda výboru pro výchovu a vzdělávání.

„Širší spolupráce s chráněnými dílnami proběhla letos poprvé, dílny i magistrát ji hodnotí jako velmi úspěšnou a myslím, že vznikla nová tradice. Po takové spolupráci volám od samého počátku, co jsem na magistrátu,“ dodal Patrik Nacher.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru