Dnes Sobota - prehanky-dest 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 22°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Radním pro majetek v Praze 11 se stal opět Jiří Dohnal
Jiří Dohnal. Foto: praha.pirati.cz

Radním pro majetek v Praze 11 se stal opět Jiří Dohnal

Radním pro majetek v Praze 11 se opětovně stal Jiří Dohnal (Piráti), rozhodli o tom zastupitelé na svém jednání. Podpořilo ho 18 z 34 přítomných členů zastupitelstva, jeden byl nepřítomen. Dohnal byl na dubnovém zasedání na návrh opozice odvolán. Ve 35členném zastupitelstvu má koalice Hnutí pro Prahu 11 (HPP11), Pirátů a Prahy 11 Sobě těsnou většinu 18 hlasů.

Znovuzvolení Dohnala umožnilo doplnění zastupitelů koaličního HPP11. Novou zastupitelkou se na květnovém zasedání stala Martina Schikorová (HPP11) a nahradila tím dnes již bývalého koaličního zastupitele a senátora Ladislava Kose (HPP11), který podpořil právě tehdejší odvolání Dohnala, přičemž jeho hlas byl tak rozhodující.

Kose proto HPP11 na své členské schůzi vyloučilo a ten následně rezignoval na mandát zastupitele. Koalice se tak po Dohnalově odvolání rozpadla a rada byla doteď neúplná.

„Byť těsnou většinou jednoho hlasu, se mi podařilo domluvit takovou koalici, která myslím stojí za to, aby měla naději přežít," řekla starostka městské části a předkladatelka bodu Šárka Zdeňková (HPP11).

Řekla, že přesto, že po dubnovém zastupitelstvu sdělila, že se koalice rozpadla, je podle ní nyní možná náprava. „Celé je to o tom, abychom mohli nadále plnit volební program a programové prohlášení," dodala Zdeňková.

Dohnalovo opětovné zvolení kritizuje například opoziční zastupitel Martin Sedeke (ODS) nebo Jakub Lepš (TOP 09). Podle opozice byl totiž Dohnal z nějakého důvodu odvolán a tak nerozumí jeho opětovné volbě. Odvolání Dohnala z funkce radního pro majetek na dubnovém zasedání inicioval právě Sedeke kvůli jeho přístupu k projektu rekonstrukce bývalé ubytovny Sandra na Jižním městě.

Komunální volby v Praze 11 vyhrálo HPP11 s 11 mandáty v zastupitelstvu, které má 35 členů. Druhé skončilo ANO s deseti mandáty a třetí Společně – ODS a NK se čtyřmi zastupiteli.

Čtvrtá Praha 11 Sobě má čtyři mandáty, tři zastupitele na pátém místě získali Piráti a šestí jsou TOP 09, STAN se třemi mandáty. Praha 11 zahrnuje Chodov a Háje a podle Českého statistického úřadu má asi 73 000 obyvatel.


Autor: ČTK

Novým předsedou Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 1 je Jonáš Felkl

Včera v 16:20

Na svém zasedání v úterý 21. května zvolilo Zastupitelstvo MČ Praha 1 nového předsedu kontrolního výboru. Stal se jím zastupitel Jonáš Felkl (bez politické příslušnosti), který kandidoval za Praha 1 Sobě. Nahradil tak Pavla Čižinského rovněž z uskupení Praha...

10. mimořádné zasedání zastupitelstva Prahy 4 bude v pátek 24. května

20. května 2024 v 07:44

10. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v pátek 24. května od 9 hodin v zasedacím sále č. 301 v budově historické Nuselské radnice v Táborské ulici č.p. 500.

Další články
Nahoru