dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražská politika

Radniční boj: Koalice vyzvala opozici na volejbalovou férovku, poražení platí pivo

Místostarosta Prahy 3 Jan Materna (TOP 09) vyzval jménem radniční koalice opozici na zápas ve volejbalu. Dopisem s výzvou oslovil předsedy opozičních klubů stran zastoupených v zastupitelstvu městské části.

Výzvu opozičním klubům k přátelskému zápasu ve volejbalu zaslal místostarosta Materna uplynulý pátek. Zastupitelé či členové stranických klubů Prahy 3 by si měli zahrát na volejbalovém hřišti v areálu SaRA Pražačka zhruba v polovině srpna.

„V důsledku toho, že stojíme na opačných stranách pomyslné hranice mezi koalicí a opozicí, dochází často i k velmi vyostřeným diskuzím, ale i to do jisté míry do politiky patří. Ještě nikdy jsme se nezkusili sejít v jiném prostředí, abychom poznali i další stránky našich osobností a vzájemně byli schopni přijmout jeden druhého jako člověka a nejen jako politika s odlišným názorem na některé věci,“ uvedl v dopise kolegům Materna.

Tým koalice bude sestávat z členů TOP 09, ODS, ČSSD a VpM z Prahy 3. Jak se s výzvou vypořádá opozice, to by se měla koalice dozvědět do konce července.

Pokud opozice výzvu přijme a zápas se uskuteční, bude volně přístupný veřejnosti. Závěr je navržen netradičně: Vítěz zaplatí pivo, které společně s poraženými vypije.


Další články
Nahoru