dnes
Čtvrtek - skorojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - zatazeno
9°C
Pražská politika

Radnicím se nelíbí přepracovaná verze protidrogové politiky

Pražským městským částem se nelíbí přepracovaná verze protidrogové politiky hlavního města. Proti původnímu návrhu, který na konci roku odmítli schválit zastupitelé, se prý dočkala pouze kosmetických úprav. Koncepci budou schvalovat zastupitelé hlavního města na čtvrtečním zasedání, nad tématem se očekává dlouhá debata. Někteří zástupci radnic si také stěžují na způsob komunikace.

Pozměněnou protidrogovou koncepci s výhledem do roku 2020 odsouhlasili, podle ČTK, radní v úterý, rozhodující slovo budou mít zastupitelé. Na příštích šest let počítá s padesátimilionovou investicí do drogové problematiky. Proti minulé verzi z ní byly odstraněny konkrétní zmínky o lokalitách, kde by měly být zřízeny například aplikační místnosti, takzvané šlehárny. Plánovaný vznik místností, v nichž by si závislí mohli bezpečně aplikovat drogu, vyvolal vlnu nevole mezi městskými částmi a opozičními zastupiteli.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru