Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 10°C
Středa 17. 4. 2024
Svátek má Rudolf
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Radnici Prahy 13 je dvacet let. Chystají se prohlídky i běžně nepřístupných zákoutí
14 červen
ProhlídkySetkání

Radnici Prahy 13 je dvacet let. Chystají se prohlídky i běžně nepřístupných zákoutí

14. 6. 2023
Sídlo radnice třinácté městské části bylo slavnostně otevřeno 2. června 2003. Při příležitosti 20. výročí se budou v polovině června konat komentované prohlídky budovy, které zavedou účastníky i do běžně nepřístupných prostor. Účast je zdarma, ale kapacita je omezená a je potřeba se předem registrovat na nabízené časy.

Budova pro svůj futuristický oválný tvar budila rozruch, místní jí dávali různé přezdívky, třeba laskonka. Radnice s kovovým povrchem, prostorným atriem a věží s hodinami byla nominována do soutěže Stavba roku 2003. Autorem architektonického návrhu je Miloš Haase, který měl záměr budovu koncipovat jako moderní centrum městské části.

Radnice pojmula pod jednu střechu všechny odbory, které tehdy sídlily v různých prostorách panelového domu na Ovčím hájku, v Hostínského i Běhounkově ulici a soustředila tak služby pro místní obyvatele na jedno místo. V budově jsou umístěny všechny administrativní, správní a společenské prostory úřadu městské části, prostory pro starostu a zastupitelstvo i pro veřejnost.

„Když jsem se stal starostou v roce 2002, byla budova radnice rozestavěná. Dokončit stavbu byla pro mne tenkrát obrovská výzva a z dnešního pohledu velmi cenná zkušenost. Do výstavby bylo zapojeno neuvěřitelné množství skvělých lidí i firem. Postavit devíti podlažní budovu na zelené louce a nad trasou metra za dva roky nebylo vůbec jednoduché, jako u každé stavby se musely řešit nejrůznější komplikace a futuristický vzhled navíc vzbuzoval velké diskuse mezi obyvateli. S odstupem dvaceti let je více než zřejmé, že projektanti i stavaři odvedli skvělou práci,“ uvedl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

Den otevřených dveří radnice Prahy 13 se bude konat ve středu 14. června. Komentované prohlídky o maximálně patnácti lidech se uskuteční v 10, 11, 14, 15 a v 16 hodin. Zájemci o prohlídku si mohou rezervovat místo na emailu dotazy@praha13.cz.

 

dod-praha-13-2023-plakat

 

Ve stejný den pořádá Praha 13 na prostranství před radnicí již 8. ročník Dne zdraví, jednodenního festivalu zdravého životního stylu. Na Slunečním náměstí bude od 10 do 17 hodin připraven bohatý program informací ze světa zdraví, sportu a prevence. Chystají se testování funkce metabolismu, měření krevního tlaku, soutěže o ceny, pro děti malování na obličej, skákací hrad nebo výrobky chráněných dílen. 


Autor: Jan Puci

Pozvánka Prahy 4: Poslední adresa Antonína Šindeláře

Dnes ve 14:34

V pátek 19. dubna ve 12 hodin si městská část Praha 4 připomene úspěšného stavitele a politika Antonína Šindeláře, kterého komunistický režim připravil o podnikání, majetek a nakonec i život. Na domě číslo 1664/1 v ulici Sdružení v Nuslích bude umístěna pamětní tabulka Poslední adresa. Bude...

Slavnostní umístění pamětních tabulek

Dnes v 11:56

Praha 6 zve na slavnostní umístění pamětní tabulky Poslední adresa staviteli a účastníkovi III. odboje Jaroslavu Klabíkovi na domě v ulici Milady Horákové 115/107 v Praze 6 u příležitosti výročí jeho úmrtí.

První jarní košt

Dnes v 09:07

Vítání jara se sklenkou v ruce v sobotu 20. dubna na náplavce v Praze 2.

Přileťte na koštěti do Žlutých lázní a oslavte Čarodějnice

Dnes v 08:13

V úterý 3????.dubna se od ???????? hodin otevře areál Žlutých lázní a promění se v místo plné zábavy pro celou rodinu. Těšit se můžete na čarodějnické dobroty z grilu, opékání špekáčků, pouťové atrakce pro malé i velké i pálení čarodějnic a zpívání...

Den Země v Centrálním parku

Včera v 19:16

Na tradiční oslavu Dne Země v Centrálním parku, která bude zahájena společnou výsadbou dubu na loučce poblíž hřiště Sova, zve v úterý 23. dubna radnice Prahy 13.

Praha 9: Čarodějnice na Kolčavce

Včera v 09:27

Praha 9 zve na Čarodějnice v úterý 30. dubna od 15 do 20 hodin na louku před pivovarem Nad Kolčavkou v Libni.

Lov hmyzu v parku Zahrádky

Včera v 08:55

Akce se koná v pátek 26. dubna od 14 hodin.

Den Země na Roztylském náměstí

Včera v 08:51

Praha 4 zve na oslavy Dne Země ve středu 24. dubna.

Sobota: Street food na Smíchovské náplavce

Včera v 08:21

To nejlepší ze světového street foodu ochutnáte v sobotu 20. dubna na Smíchovské náplavce. Vybírat budete ze široké nabídky street foodových specialit, čerstvých ryb i šťavnatých burgerů. Ochutnáte tradiční pokrmy Indonésie a zjistíte, co se vaří v Africe.

Čarodějnice v parku U Čeňku

15. dubna 2024 v 06:17

Odpoledne se zábavou, občerstvením, aktivitami a pálením čarodějnice. V úterý 30. dubna si můžete užít zábavu v parku U Čeňku.

Josef Němec – Obrazy a kresby

14. dubna 2024 v 19:14

Kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene. Právě on je spolutvůrcem výpravné knihy.

Tip na výlet: Hrnčířské slavnosti na zámku Nelahozeves

14. dubna 2024 ve 12:37

O víkendu 20. a 21. dubna se otevřou brány zámku v Nelahozevsi veřejnosti. Turistická sezóna byla úspěšně zahájena už o Velikonocích, a proto se hned třetí dubnový víkend bude konat první ze série tematicky zaměřených festivalů. Tentokrát renesanční zámek ze 16. století ožije již 19. ročníkem...

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Čarodějnice na Hostíku

12. dubna 2024 v 07:40

Čarodějnice se sletí na hostivařské pláži. Zapálení ohně, program a soutěže pro děti, opékání buřtů, živá kapela a fireshow.

Další články
Nahoru