dnes
Pondělí - jasno
0°C
zítra
Úterý - jasno
0°C
pozítří
Středa - zatazeno
0°C
Radnice Prahy 10 má nové vedení, starostkou se stala Renata Chmelová
Nová starostka Prahy 10 Renata Chmelová. Po zvolení jí blahopřeje dosavadní starosta Vladimír Novák. Foto: JP

Radnice Prahy 10 má nové vedení, starostkou se stala Renata Chmelová

Desátá městská část má nové politické vedení. Starostkou byla zvolena Renata Chmelová. V nové Radě MČ usedli zástupci Koalice Vlasta (koalice občanů Prahy 10, KDU-ČSL, STAN a Desítky pro domácí), Pirátů a ODS, tedy tři subjekty, které ve volbách získaly vůbec nejsilnější podporu voličů Prahy 10.

Nová koalice má v 45členném zastupitelstvu většinu 29 hlasů. Zastoupení jednotlivých koaličních stran v devítičlenné radě bude paritní, tedy tři radní za každou z koaličních stran. Opozičními stranami jsou ANO 2011, TOP 09 a Starostové pro Prahu – Zelená pro Desítku.

„Chci moc poděkovat občanům, kteří přišli k volbám a kteří nám dali důvěru. Budu a budeme se ze všech sil snažit vaši důvěru nezklamat a naplnit, co jsme si předsevzali. Dneškem začínáme psát novou kapitolu Prahy 10. Řídit a dobře spravovat velkou městskou část je náročná disciplína. Budu vděčná za konkrétní zpětnou vazbu od občanů Prahy 10,” řekla ve svém úvodním projevu nově zvolená starostka Prahy 10 Renata Chmelová (Vlasta).

„Zvolením nového vedení naší městské části v čele se starostkou Renatou Chmelovou začíná skutečná práce celé naší koalice. Věřím, že změny, které si občané ve volbácg vybrali v našich programech, se nám již brzy podaří realizovat. Těšíme se na nadcházející čtyři roky práce pro naše sousedy i na všechny výzvy, které nás čekají,” říká první místostarostka za Piráty Jana Komrsková (Piráti).

„Rád bych poděkoval všem zastupitelům za hlas a voličům za projevenou důvěru. Čekají nás čtyři roky usilovné práce. Parkování, stav radnice i KD Eden, které budu primárně řešit, jsou v špatném stavu. Věřím, že společně s kolegy předáme Prahu 10 na konci volebního období v lepším stavu, než jsme ji převzali,” dodává nově zvolený místostarosta za ODS Filip Humplík.

Složení nové Rady MČ Praha 10:

Renata Chmelová (Koalice VLASTA)

starostka s gescemi: strategický rozvoj, územní plán, vnější vztahy, MA21

Ing. Jana Komrsková (Piráti)

1. místostarostka pro životní prostředí, městské akciové společnosti, sport a volnočasové aktivity

MgA. David Kašpar (Koalice VLASTA)

místostarosta pro školství, kulturu a sousedské vztahy

Ing. Petr Beneš (Piráti)

místostarosta pro majetek (byty/nebyty, pozemky), správní firmy, IT

Filip Humplík (ODS)

místostarosta pro dopravu a parkování, rekonstrukci radnice a KD Eden

Ing. arch. Martin Valovič (ODS)

místostarosta pro územní rozvoj, kulturní památky, podporu podnikání

doc. Ing. Lucie Sedmihradská, Ph.D. (Koalice VLASTA)

radní pro finance, rozpočet, dotace, participativní rozpočet

Mgr. Michal Kočí (Piráti)

radní pro sociální a rodinnou politiku, zdravotnictví, bezpečnost, hazard

Olga Koumarová (ODS)

radní pro investice, budovy ZŠ a MŠ


Pražští Piráti představili své nominanty do eurovoleb

11. ledna 2019 v 15:59

Ladislav Koubek, Mikuláš Peksa, Matěj Šandor a Jiří Hoskovec. To jsou čtyři Piráti, kteří získali podporu v nominaci do evropských voleb. Jejich jména se tak mohou s vysokou pravděpodobností objevit na hlasovacích lístcích ve volbách do Evropského parlamentu. Volí se už letos...

Radní Prahy 10 se sešli, aby nepropadla milionová dotace na základní školu

28. prosince 2018 ve 20:02

Jen pár dnů před vánočními svátky dorazila z hlavního města dotace jeden milion korun pro ZŠ U Roháčových kasáren. Aby dotace nepropadla, musela se k jejímu rozdělení sejít Rada MČ Praha 10 takřka ze dne na den, konrétně ve čtvrtek 20. prosince. „Roháčovky“ tak o peníze na opravu sportovního...

Další články
Nahoru