Dnes Neděle - zatazeno 1°C
Zítra Pondělí - oblacno 5°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Radnici Prahy 1 čekají organizační změny

Úřad MČ Praha 1 čeká několik organizačních změn. Jsou to zřízení Odboru technicko-investičního, zřízení Oddělení přípravy stavebních akcí, přeřazení dosavadního Oddělení investic útvaru starostky do nového odboru a jeho přejmenování na Oddělení realizace stavebních akcí, rozdělení Odboru sociálních věcí a zdravotnictví na Odbor zdravotnictví a Odbor sociálních věcí.

Nový technicko-investičního odbor začne fungovat od 1. listopadu. Bude realizovat stavební akce dle potřeb na základě návrhu radního odpovědného za konkrétní oblast (například správu majetku, životní prostředí, dopravu apod., pozn. aut.).

Odbor zdravotnictví vznikne vymezením stávající agendy zdravotnictví a Nemocnice Na Františku do samostatného odboru.„Cílem zřízení nového odboru je sjednocení zadávání, přípravy, realizace a vyúčtování stavebních akcí převážně investičního charakteru na jednom pracovišti, což proces zpřehlední, nebude se totiž tříštit mezi několik organizačních složek úřadu,“ vysvětlila krok Terezie Radoměřská (TOP 09), starostka Prahy 1.

„Dlouhodobě přetrvává potřeba upravení vztahů ke zdravotnickým zařízením na území naší městské části a k Nemocnici Na Františku, naší největší příspěvkové organizaci. Tento úkol nyní bude hlavním cílem nového Odboru zdravotnictví,” sdělil radní pro zdravotnictví Michal Müller (ODS).


Autor: red

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru