Dnes Neděle - mlha 9°C
Zítra Pondělí - oblacno 6°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Radnice znají výsledky ankety zaměřené na využívání lesů a lesoparků

Anketu Jak využíváte lesy a lesoparky na jihu Prahy 4 a v Praze 12 připravila Praha 4 ve spolupráci s Prahou 12 a Katedrou zahradní a krajinné architektury České zemědělské univerzity. Zaměřila se na stav a využívání přírodně-rekreačních lokalit v oblasti Braníka, Hodkoviček, Lhotky, Kamýka a Modřan.

Nejnavštěvovanější přírodně-rekreační lokalitou v oblasti je podle výsledků les Kamýk s oblíbeným zookoutkem. Následuje trojice lokalit, kterou opakovaně navštěvuje přibližně polovina respondentů – lesopark Hodkovičky, údolí Lhoteckého a Zátišského potoka.

Respondenti využívají uvedené lokality především k procházkám a pozorování přírody. Častou aktivitou je zde také venčení psů. Návštěvnost přírodně-rekreačních lokalit v severní části území je podstatně nižší.

„Velice děkuji všem občanům, kteří se do ankety zapojili. Přestože byla poměrně časově náročná, zhruba tři sta respondentů poctivě vyplnilo dotazník a dvě stě přispělo podněty do mapy,“ říká místostarosta Prahy 12 pro životní prostředí Vojtěch Mikoláš (ODS).

„Rád se připojuji k poděkování. Shromážděná data představují velmi užitečný podklad pro naši práci. Celé řešené území je velmi rozsáhlé. Nebylo by tedy reálné podrobněji jej zpracovat v rámci jednoho semestru. Po zralé úvaze jsme se proto rozhodli zaměřit v návrhové části především na údolí Zátišského potoka, které se rozprostírá na pomezí obou městských částí a je poměrně hojně navštěvováno obyvateli většiny blízkých rezidenčních čtvrtí,“ nastiňuje nejbližší kroky vedoucí Katedry zahradní a krajinné architektury ČZU docent Matouš Jebavý.

„Měli jsme příležitost s katedrou několikrát spolupracovat. Vždy se jednalo o příjemnou spolupráci, která přinesla zajímavé podněty pro další diskusi. Těším se na první výstupy, k nimž bude možné dát zpětnou vazbu v průběhu letošního léta,“ dodává místostarosta Prahy 4 pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS).

Pokud vás napadají další podněty, připomínky a dotazy pro docenta Jebavého a studenty Katedry zahradní a krajinné architektury ČZU, vypravte se s nimi společně do terénu a zapojte se do diskuse. Skupina vyrazí ve středu 15. února v 8 hodin od kostela Panny Marie Královny míru ve Lhotce a vydá se po toku Zátišského potoka.Autor: Alo

Den Vltavy 2024

Včera v 08:32

Vševltavský spolek chystá i letos Den Vltavy. Již tradičně se akce koná první jarní dny jako symbolické otevření lodní sezóny na Vltavě, tentokrát v neděli 17. března od 9 do 16 hodin.

Setkání v parku Generála Lázaro Cárdenase

Včera v 07:37

Praha 6 zve na procházku, na které představí obnovu stromů v parku Generála Lázaro Cárdenase. Setkání se koná 27. února od 16 hodin, místem setkání je roh parku u ulic Terronská a A. Čermáka.

Rock’n’roll na Barče

Včera v 07:16

V sobotu 24. února Rock’n’roll na Barče. Od 18:30 vystoupí skupina hrající Shadows revival se zajímavým názvem Geront.

Praha 6: StaroMatějská pouť 2024

23. února 2024 v 09:29

První jarní pouť v historickém termínu, svátku sv. Matěje, 24. února.

V březnu začínají trhy na Kulaťáku

23. února 2024 v 09:20

Patnáctá sezóna trhů na Kulaťáku v Praze 6 startuje v sobotu 2. března. Od 8 do 14 hodin se můžete těšit na oblíbené prodejce a na nový sortiment.

Park Rajská zahrada je opět otevřen

23. února 2024 v 08:14

V parku Rajská zahrada v Praze 3 začala v konci loňského roku rozsáhlá oprava mlatových cest. Z toho důvodu byl park pro veřejnost do minulého týdne uzavřený.

Hloubětínská pobočka DDM Praha 9 nabízí řadu aktivit

22. února 2024 v 15:15

Od loňského podzimu na místě bývalého komunitního centra v ulici Kardašovská na Lehovci funguje nová, hloubětínská pobočka Domu dětí a mládeže Praha 9 (DDM), která stejně jako dříve centrum nabízí širokou škálu aktivit pro různé věkové skupiny.

Neděle: Procházka Ďáblickým hřbitovem

22. února 2024 ve 12:24

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února ve 13:30 hodin se projdete Ďáblickým hřbitovem.

PVK: Do konce února nepoteče voda v těchto ulicích

22. února 2024 v 11:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 5: Den pro Život dětem

22. února 2024 v 09:41

Připojte se k Charitativnímu zážitkovému dnu pro Život dětem v sobotu 24. února. Akce se koná v Praze 5 v Aréně sportu, na Hořejším nábřeží. Začíná se v 10 hodin, program potrvá do 19 hodin.

Přednáška: Příběh Táborky

22. února 2024 v 08:35

Petr Kučera, ředitel NKP Vyšehrad, představí výsledky stavebně-historického průzkumu Táborské brány, který výrazně změnil pohled na její historii a význam v rámci vyšehradského opevnění. 

Zemědílna O vodní kapce

22. února 2024 v 07:49

Nechte se vtáhnout v sobotu 24. února od 10 hodin do koloběhu vody v přírodě. 

Další články
Nahoru