Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražský život

Radnice znají výsledky ankety zaměřené na využívání lesů a lesoparků

Anketu Jak využíváte lesy a lesoparky na jihu Prahy 4 a v Praze 12 připravila Praha 4 ve spolupráci s Prahou 12 a Katedrou zahradní a krajinné architektury České zemědělské univerzity. Zaměřila se na stav a využívání přírodně-rekreačních lokalit v oblasti Braníka, Hodkoviček, Lhotky, Kamýka a Modřan.

Nejnavštěvovanější přírodně-rekreační lokalitou v oblasti je podle výsledků les Kamýk s oblíbeným zookoutkem. Následuje trojice lokalit, kterou opakovaně navštěvuje přibližně polovina respondentů – lesopark Hodkovičky, údolí Lhoteckého a Zátišského potoka.

Respondenti využívají uvedené lokality především k procházkám a pozorování přírody. Častou aktivitou je zde také venčení psů. Návštěvnost přírodně-rekreačních lokalit v severní části území je podstatně nižší.

„Velice děkuji všem občanům, kteří se do ankety zapojili. Přestože byla poměrně časově náročná, zhruba tři sta respondentů poctivě vyplnilo dotazník a dvě stě přispělo podněty do mapy,“ říká místostarosta Prahy 12 pro životní prostředí Vojtěch Mikoláš (ODS).

„Rád se připojuji k poděkování. Shromážděná data představují velmi užitečný podklad pro naši práci. Celé řešené území je velmi rozsáhlé. Nebylo by tedy reálné podrobněji jej zpracovat v rámci jednoho semestru. Po zralé úvaze jsme se proto rozhodli zaměřit v návrhové části především na údolí Zátišského potoka, které se rozprostírá na pomezí obou městských částí a je poměrně hojně navštěvováno obyvateli většiny blízkých rezidenčních čtvrtí,“ nastiňuje nejbližší kroky vedoucí Katedry zahradní a krajinné architektury ČZU docent Matouš Jebavý.

„Měli jsme příležitost s katedrou několikrát spolupracovat. Vždy se jednalo o příjemnou spolupráci, která přinesla zajímavé podněty pro další diskusi. Těším se na první výstupy, k nimž bude možné dát zpětnou vazbu v průběhu letošního léta,“ dodává místostarosta Prahy 4 pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS).

Pokud vás napadají další podněty, připomínky a dotazy pro docenta Jebavého a studenty Katedry zahradní a krajinné architektury ČZU, vypravte se s nimi společně do terénu a zapojte se do diskuse. Skupina vyrazí ve středu 15. února v 8 hodin od kostela Panny Marie Královny míru ve Lhotce a vydá se po toku Zátišského potoka.Autor: Alo

Pražský festival piva představí 50 pivovarů

Dnes v 11:09

Ve dnech 31. března a 1. dubna se v areálu Pražské tržnice v Holešovicích v hale 13 a v přilehlém okolí koná Pražský festival piva.

Den Země Prahy 14: Městská část chystá bohatý program

Včera v 10:07

Hry, soutěže i poučení a bohatý doprovodný program v podobě nejrůznějších vystoupení. To všechno vás čeká ve čtvrtek 20. dubna na Dni Země Prahy 14 na prostranství u stanice metra Rajská zahrada.

Mezinárodní výstava koček 2023

Včera v 09:43

Mezinárodní výstava ušlechtilých koček se uskuteční ve dnech 1. a 2. dubna v tělocvičně ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Zoo Praha zahájí v sobotu hlavní sezónu

Včera v 09:12

V sobotu 25. března zahájí Zoo Praha svou 92. hlavní sezónu. Slavnostní program začne v 11 hodin na terase Vzdělávacího centra.

Vtípečky se zelím a vodní dýmky

Včera v 08:59

Spojení humoru a vodních dýmek nabízí akce komediální skupiny Vtípečky se zelím, která se koná v sobotu 25. března od 20 hodin v pražském podniku Mopra Lounge & Bar. Do shisha baru zavítá celkem šest neokoukaných tváří českého stand upu – Lukáš Kaňka, Jiří Štraub, Zdeněk Hruška, Ondřej Cabal,...

Čarodějnice Prahy 14

Včera v 06:44

V Parku U Čeňku se v neděli 30. dubna od 14 do 22 hodin budou pálit čarodějnice. Pro děti jsou připraveny malování na obličej a skákací loď, dospělí se mohou těšit na Pavla Čadka a ve 21 hodin vystoupí VOXEL. Na místě budou čtyři ohniště na opékání buřtů. Vstup je...

Komentovaná prohlídka Starého židovského hřbitova na Žižkově

20. března 2023 v 17:54

Komentované prohlídky Starého židovského hřbitova na Žižkově v Mahlerových sadech, který sloužil v mezidobí let 1787–1890 jako hlavní pohřebiště pražské židovské obce, se můžete účastnit v neděli 26. března v 16 hodin.

Divadelní Bazaar Festival přináší výrazné hlasy z Pobaltí

20. března 2023 v 16:58

V programu letošního divadelního a tanečního Bazaar Festivalu je výrazná estonská stopa. Festival zahájí svou poeticko-dokumentární performance výtvarnice a vypravěčka Kristina Norman, která v loňském roce reprezentovala Estonsko na Benátském bienále. Sobotní festivalový večer pak bude v režii...

Další články
Nahoru