dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Radnice zdarma zapůjčí 1000 zahradních kompostérů
Vhodnou surovinou do kompostéru je běžný odpad rostlinného původu. Foto: Praha 6

Radnice zdarma zapůjčí 1000 zahradních kompostérů

Městská část Praha 6 připravila pro své občany zcela mimořádnou nabídku. Zdarma, na dobu pěti let zapůjčí celkem 1000 kompostérů, jeden o objemu 700 litrů. Podmínkou zapůjčení je umístění kompostéru v katastrálních územích městské části Praha 6 a nabídka je určena výhradně pro občany šesté městské části, kritérium je trvalý pobyt.

„Bezplatné zapůjčení proběhne na základě smlouvy o výpůjčce. Dobře víme, že občané mají o ekologické zpracování odpadů ze svých domácností a zahrad velký zájem, a proto jim touto nabídkou vycházíme vstříc. Věříme, že o kompostéry bude velký zájem. Jen za několik prvních hodin už evidujeme přes 50 žádostí o zapůjčení kompostéru. Celkem jich pro občany máme k zapůjčení jeden tisíc,“ řekla Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6.

Vhodnou surovinou je běžný odpad rostlinného původu, například tráva, zbytky ovoce a zeleniny, nadrcené drobné větvičky. Kompostéry jsou vyrobeny z materiálu, který se vyznačuje vysokou stabilitou a dlouhodobou životností. Žádost o kompostér je možné vyplnit elektronicky na internetových stránkách k projektu na: http://www.odpadovecentrum.cz/zadost-o-komposter, nebo je možné vyzvednout si ji na úřadě městské části Praha 6 na odboru dopravy a životního prostředí.

Městská část Praha 6 ve spolupráci se společností ISES připravila projekt na předcházení vzniku odpadů formou podpory domácího kompostovaní. Projekt je spolufinancován z fondů Evropské unie a Státního fondu životního prostředí České republiky prostřednictvím Operačního programu Životní prostředí. Na tento projekt získalo město 90% dotaci z fondu EU a SFŽP z celkových nákladů, 10 % je hrazeno z rozpočtu města.


Další články
Nahoru