dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Radnice zaslaly magistrátu 160 žádostí o finance z rezervy
Náměstkyně primátorky Eva Kislingerová. Foto: archiv

Radnice zaslaly magistrátu 160 žádostí o finance z rezervy

Pražské radnice zaslaly magistrátu 160 žádostí o finance z investiční rezervy 1,267 miliardy korun. Jejich projekty přitom činí celkem 2,738 miliardy korun. Po jednání pražských radních řekla náměstkyně primátorky Eva Kislingerová (ANO). O rozdělení rezervy rozhodli na svém lednovém jednání zastupitelé hlavního města.

„Ze strany městských částí byl dodržen časový harmonogram, do kdy měly poslat své projekty a žádosti. Obdrželi jsme celkem 160 žádostí, respektive vypracovaných projektů," řekla Kislingerová.

Radnice žádají po městě peníze například na investice v základních a mateřských školkách, a to jak na rozšíření jejich kapacit, tak na dostavbu jídelen či tělocvičen. Z celkových požadavků tvoří oblast základního školství 39 procent, u mateřských škol to je sedm procent. „Ostatní projekty dosahují 54 procent částky," uvedla Kislingerová.

Magistrát sestavil pracovní skupinu, která bude nyní žádosti posuzovat a vybere ty, na které město uvolní peníze. Podle Kislingerové by konečný seznam projektů mělo v březnu projednat a schválit zastupitelstvo.


Další články
Nahoru