Dnes Čtvrtek - zatazeno -1°C
Zítra Pátek - snih -2°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Doprava

Radnice žádá doplnit chybějící zastávku na Červeném vrchu

Když dochází k plánovaným výlukám provozu tramvají a nahrazují je autobusy, obyvatelé sídliště Červený vrch přicházejí o možnost vystoupit na sídlišti ve směru z centra. Radní Prahy 6 pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS) se proto z podnětu místních obrátil na Ladislava Urbánka, dopravního ředitele pražského dopravního podniku (DPP) s žádostí o řešení. Městská část o to informovala na svém webu.  

„Zatímco ve směru do centra dopravní podnik zastávku náhradní dopravy zřizuje, v opačném směru chybí. S ohledem na hustotu zalidnění v lokalitě jsem požádal DPP, aby v době výluky byly zajištěny zastávky v obou směrech,“ řekl radní Hrubeš.

Současná praxe je podle něj taková, že je-li zavedena náhradní autobusová doprava, vzdálenost mezi zastávkami ve směru z centra je v lokalitě Červeného vrchu 800 metrů, v opačném směru do centra je tato vzdálenost rozdělena zastávkou „Sídliště Červený vrch“ a kopíruje stanice tramvaje.


Autor: red

Úpravy v Táborské ulici zvýší bezpečnost u školy

28. listopadu 2023 ve 21:05

Praha 4 připravila návrh nestavebních úprav, které mají za cíl zvýšit bezpečnost u Základní školy Táborská. Městská část o tom informovala na svém webu. Podle plánů má dojít k instalaci umělých obrubníků u přechodu v Táborské, ale také u vyústění Sezimovy ulice. Cílem je zkrátit délku přechodů a...

Nákladní auto strhlo trolej na Výtoni, tramvajová doprava byla přerušena

22. listopadu 2023 v 09:34 | Aktualizováno v 11:40

Mezi zastávkami Palackého náměstí a Výtoň a mezi Albertovem a Podolskou vodárnou dnes ráno a dopoledne nejezdily tramvaje, spoje na linkách 2, 3, 7, 17 a 21 jezdily odklonem. Bylo to kvůli stržené troleji na Výtoni pod železničním mostem. Strhlo ji nákladní auto s bagrem na korbě. Předpoklad...

Další články
Nahoru