Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - polojasno 0°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Radnice v příštím roce dostanou od Prahy 6,9 miliardy korun, meziročně více
Radnice Prahy 15. Foto: archiv

Radnice v příštím roce dostanou od Prahy 6,9 miliardy korun, meziročně více

Radnice městských částí by měly v příštím roce dostat od Prahy na své fungování 6,9 miliardy korun, což je meziročně více. ČTK to po včerejším mimořádném jednání městské rady sdělil náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě). Částku navrhl finanční výbor zastupitelstva a včera projednala městská rada. Letos městské části dostaly 5,7 miliardy korun.

Peníze město navýší mimo jiné kvůli rostoucím cenám energií a mezd. Následně ji úředníci zanesou do návrhu rozpočtu, který město připravuje a který mají v plánu na své schůzi schvalovat 15. prosince zastupitelé.

Praha by mohla podle prvního průběžného návrhu příští rok hospodařit s příjmy 99,65 miliardy Kč a výdaji 104,88 miliardy. Oproti letošku mají být vyšší příjmy i výdaje, které ovlivní růst cen energií či mezd. Příjmy ovlivní inflace. Rozdíl příjmů a výdajů vyrovnají mimo jiné peníze od státu.

Na investice je vyčleněno asi 20,2 miliardy korun, kam ale peníze půjdou, rozhodne až nové vedení města. Informační dokument o přípravě rozpočtu v minulém týdnu schválili pražští zastupitelé.

Dokument nyní dopracovává magistrátní odbor rozpočtu, projednají jej výbory zastupitelstva a následně bude zveřejněn na úřední desce. Finální verzi návrhu rozpočtu projednají zastupitelé 15. prosince.

Na letošek má město schválen rozpočet s příjmy a výdaji 92,6 miliardy korun, což je meziročně více. Na investice je určeno přibližně 19,68 miliardy korun, z toho více než čtyři miliardy na stavbu metra D. Z výdajů jde většina na běžné výdaje, a to asi 70,92 miliardy korun, nejvíc peněz je určeno na dopravu a školství.


Autor: ČTK

Komrsková: V jednáních o složení pražské koalice se posunujeme správným směrem

2. února 2023 v 19:59

Oceňujeme, že koalice SPOLU si vyřešila svoje interní domácí úkoly, podle jejich volebního výsledku. Nestojíme na místě ale ani v otázkách programových priorit koalice, tento dokument v tuto chvíli dokončujeme. Během pátku bychom měli mít hotovo.

Nové vedení Prahy 11 nesouhlasí se zástavbou na louce u polikliniky Opatovská

30. ledna 2023 v 19:51

Mezi supermarketem Billa a poliklinikou Opatovská je soukromým investorem naplánován záměr výstavby Polyfunkčního komplexu Opatov, takzvaný Sky Opatov. Vedení Prahy 11 využilo možnosti podání námitek, jejichž prostřednictvím vyjádřilo svůj nesouhlas s navrhovanou podobou projektu. Jedenáctá...

Konference přilákala do Sněmovny klíčové aktéry vzdělávání

24. ledna 2023 v 15:14

Pedagogický leadership byl hlavním tématem konference, kterou ve spolupráci s organizací Učitel naživo a redakcí Řízení školy pořádala poslankyně Renáta Zajíčková (ODS). Dvanáct vybraných hostů přineslo v diskuzních panelech svůj úhel pohledu na toto aktuální téma – od leadershipu jako inovace ve...

Další články
Nahoru