Dnes Pondělí - skorojasno 22°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 22°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Radnice v příštím roce dostanou od Prahy 6,9 miliardy korun, meziročně více
Radnice Prahy 15. Foto: archiv

Radnice v příštím roce dostanou od Prahy 6,9 miliardy korun, meziročně více

Radnice městských částí by měly v příštím roce dostat od Prahy na své fungování 6,9 miliardy korun, což je meziročně více. ČTK to po včerejším mimořádném jednání městské rady sdělil náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě). Částku navrhl finanční výbor zastupitelstva a včera projednala městská rada. Letos městské části dostaly 5,7 miliardy korun.

Peníze město navýší mimo jiné kvůli rostoucím cenám energií a mezd. Následně ji úředníci zanesou do návrhu rozpočtu, který město připravuje a který mají v plánu na své schůzi schvalovat 15. prosince zastupitelé.

Praha by mohla podle prvního průběžného návrhu příští rok hospodařit s příjmy 99,65 miliardy Kč a výdaji 104,88 miliardy. Oproti letošku mají být vyšší příjmy i výdaje, které ovlivní růst cen energií či mezd. Příjmy ovlivní inflace. Rozdíl příjmů a výdajů vyrovnají mimo jiné peníze od státu.

Na investice je vyčleněno asi 20,2 miliardy korun, kam ale peníze půjdou, rozhodne až nové vedení města. Informační dokument o přípravě rozpočtu v minulém týdnu schválili pražští zastupitelé.

Dokument nyní dopracovává magistrátní odbor rozpočtu, projednají jej výbory zastupitelstva a následně bude zveřejněn na úřední desce. Finální verzi návrhu rozpočtu projednají zastupitelé 15. prosince.

Na letošek má město schválen rozpočet s příjmy a výdaji 92,6 miliardy korun, což je meziročně více. Na investice je určeno přibližně 19,68 miliardy korun, z toho více než čtyři miliardy na stavbu metra D. Z výdajů jde většina na běžné výdaje, a to asi 70,92 miliardy korun, nejvíc peněz je určeno na dopravu a školství.


Autor: ČTK

10. mimořádné zasedání zastupitelstva Prahy 4 bude v pátek 24. května

Včera v 07:44

10. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v pátek 24. května od 9 hodin v zasedacím sále č. 301 v budově historické Nuselské radnice v Táborské ulici č.p. 500.

Další články
Nahoru