Dnes Úterý - polojasno 28°C
Zítra Středa - oblacno 27°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Radnice v Dolních Měcholupech je v karanténě, znovu se otevře 8. dubna
Radnice v Dolnoměcholupské ulici. Foto: dolnimecholupy.cz

Radnice v Dolních Měcholupech je v karanténě, znovu se otevře 8. dubna

Jelikož byla minulý týden u jedné z úřednic Dolních Měcholup potvrzena nákaza koronavirem, deset lidí z úřadu, včetně části vedení městské části, muselo jít do karantény. Radnice i pobočka pošty, které v ní sídlí, jsou uzavřeny. Život by se sem měl vrátit ve středu 8. dubna.

„Úřad i pošta jsou do 6. dubna uzavřeny, od 7. dubna bude opět pro veřejnost otevřeno v hodinách platných v období nouzového stavu,“ uvedla městská část na východu Prahy na svých webových stránkách. Podle nejnovějších informací se však termíny znovuotevření pro veřejnost mění. Úřad se otevře ve středu 8. dubna, pošta až ve středu 15. dubna.

Jedna z pracovnic úřadu sice neměla zvýšené teploty, ale když se dozvěděla, že příznakem nákazy mohou být i problémy s čichem a chutí, nechala se otestovat. Zjistilo se, že je nakažená koronavirem. Deset pracovníků úřadu, včetně starosty Jiřího Jindřicha (ODS) a 1. místostarostky Jany Dolákové (TOP 09) muselo do dvoutýdenní karantény.

„V rámci možností se nám daří fungovat z domova. K emailové poště se dostaneme, elektronická podatelna funguje, datovou schránku ovládáme z dálky. Takže se zdá, že to prozatím zvládáme dobře,“ uvedl Jindřich. Navíc podle něj dobře funguje 2. místostarosta Luboš Ježil (za ODS), který neměl kontakt s nakaženou úřednicí a nemusel do karantény.

Podle starosty mají obyvatelé Dolních Měcholup pro současnou situaci pochopení. Kvůli náhle uzavřené poště se sice dostali někteří lidé později k doručeným zásilkám, které musely být přesměrovány do Štěrbohol, ale Jindřich se nesetkal s negativními ohlasy a výčitkami.

„U lidí na karanténě se neobjevily příznaky nemoci a pěvně věřím, že to tak zůstane a příští týden úřad, i když v omezeném režimu odpovídajícímu nouzovému stavu, opět otevřeme,“ dodal.


Praha 13 očkuje na radnici bez přechozí registrace

Dnes ve 14:59

Praha 13 otevřela 26. července očkovací místo přímo v budově radnice na Slunečním náměstí. Na očkování dvoufázovou vakcínou Moderna se zájemci nemusí registrovat předem a přijít mohou ve vyhlášených otevíracích hodinách.

Klimatický plán: Praha plánuje žádat o zdroje z evropských programů bez asistence vlády

22. července 2021 ve 12:57

Náměstek pražského primátora pro oblast životního prostředí Petr Hlubuček (STAN) věří, že Praha bude moci žádat o finanční zdroje z evropských dotačních programů nezávisle na vládě. Tuto možnost v pátek probíral s místopředsedou Evropské komise Fransem Timmermansem, který českou metropoli...

Vláda považuje reformovaná pravidla hazardu za úspěšná

20. července 2021 ve 12:50

Spuštěním Rejstříku vyloučených osob současný kabinet dovršil ambiciózní reformu tuzemského hazardního prostředí. Pod taktovkou Ministerstva financí došlo k jeho kultivaci, což je patrné i z trajektorie zvyšujících se daňových výnosů z provozování hazardních her. Stát ve své poslední analýze...

Odběrové místo na Mariánském náměstí zajišťuje jak PCR, tak antigenní testy i další služby

16. července 2021 v 07:24

Od čtvrtka 15. července je novým provozovatelem odběrového místa na Mariánském náměstí společnost GHC Genetics. Zároveň se zde rozšiřuje spektrum poskytovaných služeb. Vedle PCR testů také antigenní testy, a to jak pro pojištěnce, tak pro samoplátce.

Ohlédnutí za schváleným plánem desetiletého strategického rozvoje Prahy 5

14. července 2021 v 11:51

Praha 5 má schválený strategický dokument, který v klíčových oblastech udává směr rozvoje městské části do roku 2030. Pro jeho přijetí hlasovala na svém červnovém jednání valná většina zastupitelů včetně opozice.

Další články
Nahoru