dnes
Pátek - obcasny-dest
12°C
zítra
Sobota - zatazeno
13°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
12°C
Radnice v Dolních Měcholupech je v karanténě, znovu se otevře 8. dubna
Radnice v Dolnoměcholupské ulici. Foto: dolnimecholupy.cz

Radnice v Dolních Měcholupech je v karanténě, znovu se otevře 8. dubna

Jelikož byla minulý týden u jedné z úřednic Dolních Měcholup potvrzena nákaza koronavirem, deset lidí z úřadu, včetně části vedení městské části, muselo jít do karantény. Radnice i pobočka pošty, které v ní sídlí, jsou uzavřeny. Život by se sem měl vrátit ve středu 8. dubna.

„Úřad i pošta jsou do 6. dubna uzavřeny, od 7. dubna bude opět pro veřejnost otevřeno v hodinách platných v období nouzového stavu,“ uvedla městská část na východu Prahy na svých webových stránkách. Podle nejnovějších informací se však termíny znovuotevření pro veřejnost mění. Úřad se otevře ve středu 8. dubna, pošta až ve středu 15. dubna.

Jedna z pracovnic úřadu sice neměla zvýšené teploty, ale když se dozvěděla, že příznakem nákazy mohou být i problémy s čichem a chutí, nechala se otestovat. Zjistilo se, že je nakažená koronavirem. Deset pracovníků úřadu, včetně starosty Jiřího Jindřicha (ODS) a 1. místostarostky Jany Dolákové (TOP 09) muselo do dvoutýdenní karantény.

„V rámci možností se nám daří fungovat z domova. K emailové poště se dostaneme, elektronická podatelna funguje, datovou schránku ovládáme z dálky. Takže se zdá, že to prozatím zvládáme dobře,“ uvedl Jindřich. Navíc podle něj dobře funguje 2. místostarosta Luboš Ježil (za ODS), který neměl kontakt s nakaženou úřednicí a nemusel do karantény.

Podle starosty mají obyvatelé Dolních Měcholup pro současnou situaci pochopení. Kvůli náhle uzavřené poště se sice dostali někteří lidé později k doručeným zásilkám, které musely být přesměrovány do Štěrbohol, ale Jindřich se nesetkal s negativními ohlasy a výčitkami.

„U lidí na karanténě se neobjevily příznaky nemoci a pěvně věřím, že to tak zůstane a příští týden úřad, i když v omezeném režimu odpovídajícímu nouzovému stavu, opět otevřeme,“ dodal.


Botanická zahrada Na Slupi uzavřena

Včera v 10:13

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 zavřela i venkovní expozice.

Praha 11: Roušky a dezinfekce

Včera v 08:05

Pokud sháníte roušky nebo dezinfekci a je pro vás obtížné si je zajistit, kontaktujte Občanskou linku Prahy 11.

Na několika místech v centru se demonstrovalo proti vládním opatřením

28. října 2020 v 19:12

Odpůrci vládních opatření proti šíření koronaviru se dnes sešli zhruba na hodinu a půl trvajícím protestu na náměstí Republiky. Policie po příchodu první stovky demonstrantů prostor před pódiem ohradila, protože opatření proti epidemii covidu-19 umožňují konat demonstrace maximálně se...

Praha poděkovala pracovníkům škol a školských zařízení

27. října 2020 v 08:33

V současné době nejenom hlavní město Praha, ale celý svět prochází těžkou zkouškou. Pandemie koronaviru ohrožuje životy naše a našich blízkých a naše sociální a ekonomické struktury se i po překonání toho kritického období budou ještě dlouho potýkat s negativními dopady nutných epidemických...

Zaměstnanci radnice Prahy 13 se mohou nechat dobrovolně testovat

27. října 2020 v 08:09

Úřad MČ Prahy 13 přijal opatření, která by ho měla i při současné špatné pandemické situaci udržet v činnosti. Zaměstnanci jsou rozděleni na dvě početně zhruba stejné skupiny, které se střídají po dnech. 

Před Dušičkami strážníci letos kvůli covidu neplánují na hřbitovech zvýšený dohled

26. října 2020 v 16:53

Pražští strážníci nebudou v následujících dnech, kdy si lidé připomínají památku zesnulých, dělat speciální akci u hřbitovů a okolí, což je každý rok na přelomu října a listopadu běžné. Důvodem je nouzový stav a protikoronavirová opatření. Památka zesnulých, takzvané Dušičky, připadá na pondělí...

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci na Praze 10 získalo jihokorejské testovací přístroje

26. října 2020 v 16:43

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci (CSOP), pod které na Praze 10 spadají domovy seniorů, ale i terénní služby pomáhající klientům v místě jejich bydliště, v pátek obdrželo tři jihokorejské testovací přístroje Ichroma II. Doposud byl personál těchto zařízení pravidelně testován klasickými PCR...

Praha 2: Uzavření úřadu

26. října 2020 v 10:35

Radnice Prahy 2 rozhodna vzhledem ke krizovému opatření uzavřít v pátek 30. října úřad pro veřejnost.

Praha 1 a Malostranská beseda zvou fanoušky živé muziky na online koncert

26. října 2020 v 10:24

Amelie Siba, talentovaná pražská písničkářka, mistrně melancholických písní, které doprovází na kytaru vystoupí dnes od 17 hodin.

Další články
Nahoru