Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 4°C
Středa 14. 4. 2021
Svátek má Vincenc, Vincent
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Radnice v Dolních Měcholupech je v karanténě, znovu se otevře 8. dubna
Radnice v Dolnoměcholupské ulici. Foto: dolnimecholupy.cz

Radnice v Dolních Měcholupech je v karanténě, znovu se otevře 8. dubna

Jelikož byla minulý týden u jedné z úřednic Dolních Měcholup potvrzena nákaza koronavirem, deset lidí z úřadu, včetně části vedení městské části, muselo jít do karantény. Radnice i pobočka pošty, které v ní sídlí, jsou uzavřeny. Život by se sem měl vrátit ve středu 8. dubna.

„Úřad i pošta jsou do 6. dubna uzavřeny, od 7. dubna bude opět pro veřejnost otevřeno v hodinách platných v období nouzového stavu,“ uvedla městská část na východu Prahy na svých webových stránkách. Podle nejnovějších informací se však termíny znovuotevření pro veřejnost mění. Úřad se otevře ve středu 8. dubna, pošta až ve středu 15. dubna.

Jedna z pracovnic úřadu sice neměla zvýšené teploty, ale když se dozvěděla, že příznakem nákazy mohou být i problémy s čichem a chutí, nechala se otestovat. Zjistilo se, že je nakažená koronavirem. Deset pracovníků úřadu, včetně starosty Jiřího Jindřicha (ODS) a 1. místostarostky Jany Dolákové (TOP 09) muselo do dvoutýdenní karantény.

„V rámci možností se nám daří fungovat z domova. K emailové poště se dostaneme, elektronická podatelna funguje, datovou schránku ovládáme z dálky. Takže se zdá, že to prozatím zvládáme dobře,“ uvedl Jindřich. Navíc podle něj dobře funguje 2. místostarosta Luboš Ježil (za ODS), který neměl kontakt s nakaženou úřednicí a nemusel do karantény.

Podle starosty mají obyvatelé Dolních Měcholup pro současnou situaci pochopení. Kvůli náhle uzavřené poště se sice dostali někteří lidé později k doručeným zásilkám, které musely být přesměrovány do Štěrbohol, ale Jindřich se nesetkal s negativními ohlasy a výčitkami.

„U lidí na karanténě se neobjevily příznaky nemoci a pěvně věřím, že to tak zůstane a příští týden úřad, i když v omezeném režimu odpovídajícímu nouzovému stavu, opět otevřeme,“ dodal.


Testovací centrum na covid-19 odbaví 180 lidí za hodinu bez rezervace a front

Včera v 09:00

Nové testovací centrum na covid-19 se otevřelo 28. března v Praze 11 ve zdravotnickém centru FYZIOklinika. Díky vlastní aplikaci pro rychlejší administraci sem může člověk přijít bez rezervace a po dvou minutách být hotov. Kapacity zdravotníků zvládají i nejvytíženější časy a firemní skupiny bez...

Praha 13 prominula podnikatelům poplatky z ubytování

Včera v 08:26

Vedení Prahy 13 svým aktuálním rozhodnutím prodloužilo dobu, ve které nemusí místní podnikatelé hradit poplatky z ubytování.

Praha 7 se zapojí do pilotního projektu PCR pooling testování

12. dubna 2021 v 16:55

Praha 7 ve spolupráci s hl. m. Prahou spouští v ZŠ Fr. Plamínkové pilotní testování metodou PCR poolingu. Systém průkazných a spolehlivých PCR testů nabízí možnost návratu všech dětí do škol při testování bezpečnou a šetrnou formou, cenově srovnatelnou se současnými antigenními...

Podnikatelé sídlící v prostorách hl. m. Prahy mohou žádat o slevu na nájemném

11. dubna 2021 v 08:38

Pražští podnikatelé sídlící v objektech hlavního města mohou nově podat až do konce května elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“. 

Praha 6 nabízí dětem šetrné testování

11. dubna 2021 v 08:01

První možnost testování před návratem dětí do školy již dnes odpoledne.

Zpravodaj k očkování do schránek Pražanů

10. dubna 2021 v 07:30

Magistrát v těchto dnech rozesílá všem obyvatelům metropole speciální zpravodaj s aktuálními informacemi k očkování proti onemocnění covid-19. Cílem je doručit skutečně všem Pražanům objektivní a ověřené informace o očkování.

Další články
Nahoru