Dnes Neděle - oblacno 3°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 1°C
Neděle 24. 1. 2021
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Radnice v Dolních Měcholupech je v karanténě, znovu se otevře 8. dubna
Radnice v Dolnoměcholupské ulici. Foto: dolnimecholupy.cz

Radnice v Dolních Měcholupech je v karanténě, znovu se otevře 8. dubna

Jelikož byla minulý týden u jedné z úřednic Dolních Měcholup potvrzena nákaza koronavirem, deset lidí z úřadu, včetně části vedení městské části, muselo jít do karantény. Radnice i pobočka pošty, které v ní sídlí, jsou uzavřeny. Život by se sem měl vrátit ve středu 8. dubna.

„Úřad i pošta jsou do 6. dubna uzavřeny, od 7. dubna bude opět pro veřejnost otevřeno v hodinách platných v období nouzového stavu,“ uvedla městská část na východu Prahy na svých webových stránkách. Podle nejnovějších informací se však termíny znovuotevření pro veřejnost mění. Úřad se otevře ve středu 8. dubna, pošta až ve středu 15. dubna.

Jedna z pracovnic úřadu sice neměla zvýšené teploty, ale když se dozvěděla, že příznakem nákazy mohou být i problémy s čichem a chutí, nechala se otestovat. Zjistilo se, že je nakažená koronavirem. Deset pracovníků úřadu, včetně starosty Jiřího Jindřicha (ODS) a 1. místostarostky Jany Dolákové (TOP 09) muselo do dvoutýdenní karantény.

„V rámci možností se nám daří fungovat z domova. K emailové poště se dostaneme, elektronická podatelna funguje, datovou schránku ovládáme z dálky. Takže se zdá, že to prozatím zvládáme dobře,“ uvedl Jindřich. Navíc podle něj dobře funguje 2. místostarosta Luboš Ježil (za ODS), který neměl kontakt s nakaženou úřednicí a nemusel do karantény.

Podle starosty mají obyvatelé Dolních Měcholup pro současnou situaci pochopení. Kvůli náhle uzavřené poště se sice dostali někteří lidé později k doručeným zásilkám, které musely být přesměrovány do Štěrbohol, ale Jindřich se nesetkal s negativními ohlasy a výčitkami.

„U lidí na karanténě se neobjevily příznaky nemoci a pěvně věřím, že to tak zůstane a příští týden úřad, i když v omezeném režimu odpovídajícímu nouzovému stavu, opět otevřeme,“ dodal.


Linka pro sluchově postižené pomůže s registrací k očkování

Včera v 09:40

Na bezplatnou informační linku 800 160 166 mohou volat osoby se sluchovým postižením. Operátoři ŽIVOTa 90 každý den od 8 do 16 hodin pomohou s registrací k očkování v Centrálním rezervačním systému.

Praha 2 má naočkovaných dalších 240 seniorů

22. ledna 2021 ve 20:25

Radnice Prahy 2 pokračuje v úspěšné pomoci s očkováním seniorů 80+, kteří se radnici ozývají na infolinku. Během týdne se podařilo naočkovat ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze – VFN téměř 400 z nich, tedy téměř pětinu všech seniorů v Praze 2.

Metropole chce jednat s ministrem zdravotnictví Blatným o postupu při očkování

22. ledna 2021 ve 13:56

Vedení hlavního města chce jednat s ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO) a zástupci ministerstva o postupu při očkování proti nemoci covid-19.

Nově odhalených případů covidu v Praze je opět méně

22. ledna 2021 ve 13:46

V Praze ve čtvrtek laboratoře potvrdily 651 pozitivních testů na onemocnění covid-19. V mezitýdenním srovnání je to zhruba o 80 případů méně a proti středě je denní nárůst nižší asi o 140.

Praha 3 může očkovat v Nemocnici Sv. Kříže

21. ledna 2021 v 07:03

Radnice Prahy 3 zajistila ve spolupráci Nemocnicí Sv. Kříže očkovací místo, kde lze naočkovat až 100 až 400 osob denně. 

Praha 15: Sociální pracovník pomůže s registrací na očkování

20. ledna 2021 ve 12:55

Senioři patnácté městské části, kterým nemá kdo pomoci s registrací na očkování a sami jej nezvládnou, pomůže sociální pracovník radnice.

Praha 4: Linky pro seniory 80+ poskytují pomoc a podporu

20. ledna 2021 v 11:27

Na tři informační linky, které zřídil Úřad městské části Praha 4 jako podporu pro seniory, kteří si nevědí rady s registrací do Centrálního rezervačního systému, volalo od pátku do pondělních čtyř hodin odpoledne celkem 94 osob.

Pražské domovy pro seniory dokončují první kolo očkování

20. ledna 2021 v 06:30

Ve středu ráno dorazí vakcíny proti onemocnění covid-19 do posledních dvou pražských domovů pro seniory, které projevily zájem o očkování svých klientů a personálu až v tomto týdnu. Tímto bude v zásadě dokončeno první kolo očkování v těchto pobytových...

Radotínští dostanou od radnice dezinfekci

19. ledna 2021 v 16:39

Kvůli pokračujícímu výskytu koronaviru zajistila Praha 16 dezinfekční prostředky pro občany Radotína.

Další články
Nahoru