dnes
Pátek - zatazeno
17°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
15°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
16°C
Radnice v Dolních Měcholupech je v karanténě, znovu se otevře 8. dubna
Radnice v Dolnoměcholupské ulici. Foto: dolnimecholupy.cz

Radnice v Dolních Měcholupech je v karanténě, znovu se otevře 8. dubna

Jelikož byla minulý týden u jedné z úřednic Dolních Měcholup potvrzena nákaza koronavirem, deset lidí z úřadu, včetně části vedení městské části, muselo jít do karantény. Radnice i pobočka pošty, které v ní sídlí, jsou uzavřeny. Život by se sem měl vrátit ve středu 8. dubna.

„Úřad i pošta jsou do 6. dubna uzavřeny, od 7. dubna bude opět pro veřejnost otevřeno v hodinách platných v období nouzového stavu,“ uvedla městská část na východu Prahy na svých webových stránkách. Podle nejnovějších informací se však termíny znovuotevření pro veřejnost mění. Úřad se otevře ve středu 8. dubna, pošta až ve středu 15. dubna.

Jedna z pracovnic úřadu sice neměla zvýšené teploty, ale když se dozvěděla, že příznakem nákazy mohou být i problémy s čichem a chutí, nechala se otestovat. Zjistilo se, že je nakažená koronavirem. Deset pracovníků úřadu, včetně starosty Jiřího Jindřicha (ODS) a 1. místostarostky Jany Dolákové (TOP 09) muselo do dvoutýdenní karantény.

„V rámci možností se nám daří fungovat z domova. K emailové poště se dostaneme, elektronická podatelna funguje, datovou schránku ovládáme z dálky. Takže se zdá, že to prozatím zvládáme dobře,“ uvedl Jindřich. Navíc podle něj dobře funguje 2. místostarosta Luboš Ježil (za ODS), který neměl kontakt s nakaženou úřednicí a nemusel do karantény.

Podle starosty mají obyvatelé Dolních Měcholup pro současnou situaci pochopení. Kvůli náhle uzavřené poště se sice dostali někteří lidé později k doručeným zásilkám, které musely být přesměrovány do Štěrbohol, ale Jindřich se nesetkal s negativními ohlasy a výčitkami.

„U lidí na karanténě se neobjevily příznaky nemoci a pěvně věřím, že to tak zůstane a příští týden úřad, i když v omezeném režimu odpovídajícímu nouzovému stavu, opět otevřeme,“ dodal.


Mimořádné zasedání zastupitelů Prahy 4 se uskuteční s organizačními opatřeními pro veřejnost

27. května 2020 v 00:33

Pro mimořádné zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4, které se uskuteční dnes od 13 hodin v jednacím sále ve třetím patře Nuselské radnice (Táborská 500), platí nadále pravidla, která upravují konání akcí v uzavřených prostorách.

Při kontrolách restaurací bylo nejčastějším prohřeškem nedodržování odstupů

26. května 2020 v 18:55

Krajská hygienická stanice Středočeského kraje se v období od 15. do 22. května zaměřila na kontroly dodržování mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví v provozovnách stravovacích služeb.

Zasedání zastupitelstva Prahy 3 se neuskuteční tradičně na radnici, ale v hotelu Olšanka

25. května 2020 ve 22:15

Již 11. zasedání zastupitelů Prahy 3 v tomto volebním období se uskuteční v úterý 26. května od 15 hodin. Ne však v budově radnice na Havlíčkově náměstí, jak bývá zvykem, ale v nedalekém hotelu Olšanka v Táboritské ulici.

Praha 4 stále rozdává roušky

25. května 2020 ve 20:41 | Aktualizováno v 22:00

Pokud potřebujete ochranné roušky a nemůžete si je zajistit jiným způsobem, Praha 4 může poskytnout omezené množství pro vaši potřebu.

Praha 9: Dnes dezinfekce a roušky pro seniory

25. května 2020 v 07:55

Každé pondělí od 16 do 17 hodin si senioři z Prahy 9 mohou na radnici přijít pro dezinfekci a roušky. Přijít může kdokoliv z MČ Praha 9 (Prosek, Střížkov, Vysočany, Libeň, Hloubětín, Hrdlořezy).

Praha 11 vybavila školy a školky dezinfekcí, rouškami a teploměry

25. května 2020 v 07:11

Dnes se otevírají školy a školky Prahy 11. Celkem se do mateřských školek přihlásilo 1595 dětí, na první stupeň základních škol 1934 žáků. Od 11. května navštěvuje 9. ročník na základních škol jedenácté městské části 341 dětí.

Slevy podnikatelům na nájmech schválili zastupitelé Prahy 4

24. května 2020 ve 21:22

Zastupitelé Prahy 4 na svém jednání v polovině května schválili možnost poskytnutí slevy na nájmu v nebytových prostorách městské části za březen a duben. Sleva se bude týkat podnikatelů, kteří kvůli krizové situaci museli zavřít nebo výrazně omezit svůj provoz. Dosáhnout mohou na odpuštění nájmu...

Další články
Nahoru