Dnes Čtvrtek - oblacno 22°C
Zítra Pátek - bourky 19°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Radnice si rozdělí od města skoro 24 milionů korun na boj se změnou klimatu
Pražský smog. Ilustrační foto: archiv

Radnice si rozdělí od města skoro 24 milionů korun na boj se změnou klimatu

Pražský magistrát letos rozdělí mezi městské části na dotacích na projekty týkající se boje se změnou klimatu 23,87 milionu korun, což je meziročně více. Peníze budou moci využít například na výsadby stromů, úpravy zeleně nebo projekty zadržování vody v krajině. Vyplývá to z materiálu, který aktuálně schválili pražští radní. Přidělení dotací musí ještě schválit městští zastupitelé.

Projekty radnice udělají jako součást takzvaného klimatického plánu, který Praha schválila. Plán zahrnuje záměry na zlepšení životního prostředí a snížení emisí.

Podporu získají od města především projekty, které povedou ke zlepšení životního prostředí především ve třech oblastech. První je výsadba stromů nebo keřů a údržba zeleně, druhou například revitalizace ploch, obnova cest nebo mobiliáře a poslední potom projekty k zadržování vody a hospodaření s dešťovou vodou.

Podle schváleného klimatického plánu chce hlavní město snížit emise skleníkových plynů o 45 procent do roku 2030 a o 100 procent do roku 2050.


Autor: ČTK

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

Včera ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Praha 6 se letos poprvé připojila ke Světovému dni včel

20. května 2024 ve 23:41

Instalace včelích úlů na střeše Polikliniky Pod Marjánkou a v parku Ladronka, memorandum s Včelařským spolkem či výstava ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovinské republiky. To jsou aktivity, kterými se letos městská část Praha 6 poprvé připojí ke Světovému...

Další články
Nahoru