Dnes Sobota - oblacno 14°C
Zítra Neděle - oblacno 17°C
Sobota 10. 4. 2021
Svátek má Darja
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Radnice se setkala s obyvateli na téma vnitrobloků

Před revitalizací veřejných prostranství se radnice Prahy 11 ptala místních obyvatel na jejich názor.

Minulé pondělí radnice uspořádala veřejnou prezentaci upravené studie veřejného prostranství v oblasti ulic Hlavatého, Mejstříkova a Borošova. Ve středu se zástupci radnice setkali s obyvateli z ulice Hrudičkova, kde se plánuje revitalizace místního hřiště. Na akci přišlo přibližně 60 místních občanů.

„Z hojné účasti obyvatel mám radost, získali jsme řadu zajímavých podnětů k oběma místům, které nyní vyhodnotíme a pokusíme se je co nejlépe do projektů promítnout“, říká místostarosta pro životní prostředí Jakub Lepš.

„Chci moc poděkovat hlavní organizátorce obou setkání, kterou byla koordinátorka Zdravé Prahy 11 Kristýna Jirsová, i dalším dvěma kolegyním z radnice Prahy 11, které náročnou roli „moderátorek“ živě diskutujících obyvatel zvládly výborně“, dodal Lepš.

Od září chce radnice v těchto setkáních pokračovat na dalších místech Jižního Města.
Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Dnes v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Další články
Nahoru