Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - polojasno 14°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Radnice Prahy 9 zřídí Fond pomoci občanům v tíživé životní situaci
Maximální příspěvek jedné osobě může být 20 000 korun ročně. Ilustrační foto: archiv

Radnice Prahy 9 zřídí Fond pomoci občanům v tíživé životní situaci

Radnice Prahy 9 zřídí takzvaný Fond pomoci. Má sloužit občanům městské části, kteří se ocitli v akutní a mimořádně nepříznivé životní situaci. Schválili to zastupitelé městské části na úterním zasedání. Maximální příspěvek jedné osobě bude 20 000 korun ročně.

Vytvoření Fondu pomoci vychází z potřeby poskytnout rychlou podporu občanům Prahy 9, kteří již vyčerpali veškeré možnosti k řešení nepříznivé životní situace a neočekávaně vypadli ze systému pomoci státem nastavené sítě, píše se v dokumentu.

„Chceme, aby to byla rychlá pomoc a lidé nemuseli dokládat miliony různých dokumentů," řekla na zasedání předkladatelka návrhu a místostarostka Kamila Matějková (Praha 9 Sobě).

Příspěvek má vést ke zlepšení sociální a zdravotní situace potřebných tak, aby překlenuli dočasné potíže, kterým jsou vystaveni a mohli si zajistit základní životní potřeby.

Prostřednictvím Fondu pomoci je snaha podpořit sociální stabilitu a minimalizovat negativní dopady nečekaných událostí na jednotlivce, i na společnost jako celek, uvádí se v dokumentu. Matějková řekla, že peníze můžou jít například na paliativní péči nebo na zdravotní pomůcky.

Maximální příspěvek jedné osobě může být 20 000 korun ročně. Peníze bude možné poskytnout i neziskové organizaci, která poskytuje sociální nebo zdravotnické služby či jinou humanitární pomoc občanům Prahy 9, a sice ve výši 50 000 korun ročně. Žádosti o příspěvek z fondu bude posuzovat sociální odbor.

Prahu 9, ve které žije zhruba 56 000 obyvatel, tvoří celé katastrální území Proseku a části katastrálních území Vysočan, Hrdlořez, Střížkova, Hloubětína, Libně a Malešic. Starostou deváté městské části je Tomáš Portlík (ODS).


Autor: ČTK

Praha 2: Setkání nad proměnou Sekaninovy ulice a Ostrčilova náměstí

Dnes ve 13:21

Setkání nad proměnou Sekaninovy ulice a Ostrčilova náměstí se bude konat v Boothill baru v Jaromírově ulici v úterý 12. března v 16 hodin.

Den otevřených dveří na Pražském hradě

Dnes ve 12:58

Pro návštěvníky jsou v neděli 10. března připraveny dva okruhy, které si budou moci projít a dostat se tak do řady běžně nepřístupných sálů a prostor v nichž se odehrávají nejvýznamnější státní, protokolární a společenské události.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 10. týden

Dnes v 10:49

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Debata: Máma v práci

Dnes v 08:03

U příležitosti Mezinárodního dne žen se pátek 8. března koná debata Máma v práci – jak skloubit rodinu a práci. Vezměte s sebou i děti, na které bude čekat zábavný dětský koutek.

Setkání k revitalizaci parku Bělčická

Dnes v 07:36

Loni v říjnu prodiskutovala radnice Prahy 4 s veřejností možnosti proměny parku Bělčická. Na základě těchto podnětů a analýz provedených přímo na místě navrhli studentky a studenti Katedry zahradní a krajinné architektury České zemědělské univerzity možnosti, jak tento park...

Praha 9: Mezinárodní den žen na Kluzišti Střížkov

Dnes v 07:34

Vezměte manželky, maminky a babičky slavit a užijte si 8. března hezký den.

Nemocné a staré stromy v bubenečském parku nahradí nové

Dnes v 07:31

Zdravotní kácení v bubenečském parku Generála Lázaro Cárdenase si vyžádá úbytek čtrnácti starých stromů. Jako náhrada je uložena výsadba 21 stromů nových. Kácení proběhne v průběhu března.

Jak si vyrobit vlastní mobil nebo žabí budík poradí druhý ročník kurzu na FEL ČVUT

1. března 2024 v 10:11

Studijní program Kybernetika a robotika na Fakultě elektrotechnické ČVUT právě otevřel druhý ročník unikátního kurzu Jak vyrobit (téměř) cokoli. Koncept praktického vzdělávání v oblasti digitální výroby a rychlého prototypování není novinkou, řadu let ho razí prestižní americká univerzita MIT....

Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil

1. března 2024 v 09:23

Radnice Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil. Celý březen je v atriu umístěn sběrný box, kam lze staré telefony odložit. Kampaň Recykluj mobil podporuje neziskový spolek Silou hlasu věnováním 10 korun z každého odevzdaného mobilu. Cílem je sesbírat co nejvíce mobilních telefonů a...

Přednáška: Nejčerstvější objevy v antickém světě

1. března 2024 v 08:48

Archeologové ve Středomoří nepolevují v terénní práci, a tak se sezónu za sezónou na světlo světa dostávají pozůstatky antického období. Po tisíciletích strávených v zemi začínají ruiny staveb nebo různé movité předměty vyprávět své příběhy, odpovídat na otázky a někdy také klást...

V Praze 14 budou vítat jaro

1. března 2024 v 07:23

Pohádka pro děti, průvod i špekáčky. V neděli 17. března se bude vítat jaro a vynášet Morana.

Swap 7000 ve Florentinu

1. března 2024 v 07:08

Na výrobu jedněch džínů je zapotřebí až 7000 litrů vody. Akce s názvem Swap 7000 chce pomoct tuto spotřebu snížit. Svoje další, a nejen džíny, si můžete pořídit právě tady.

Další články
Nahoru